Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Doğan: 16 Nisan’da Milletimiz Kaderini Artık Kendisi Yazacak
05 Nisan 2017

“Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programları kapsamında Konya, Seydişehirlilere hitap eden Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Doğan “Biz Memur-Sen ailesi olarak istikrar için çalışanların, gelecek için umudu olanların yanındayız. 16 Nisan gecesi bu millet ayağındaki prangalardan kurtulacak ve kaderini artık kendisi yazacak.” dedi.

Konya, Seydişehir’de düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programı Diyanet-Sen Seydişehir İlçe Başkanı Hüseyin Kaya tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programa Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Memur-Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer, Enerji Bir-Sen Ankara 7’nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya, Mevlana Şube Başkanı Mahmut Öncel ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Programda konuşan Doğan “Önümüzde milletimizi direkt ve dolaylı olarak etkileyecek 3 tane önemli viraj var. 16 Nisan’da ülkemizin kaderini etkileyecek bir referandum var. Bu yılın Mayıs ayında, sendikaların ve konfederasyonların üye sayılarının tespiti yapılacak. Ağustos ayında ise 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı haklarının belirleneceği, sendikalı sendikasız memur, emekli 5,5 milyon kişinin aileleri ve yansımalarıyla birlikte 30 milyon kişiyi ilgilendiren 4. Dönem Toplu Sözleşme süreci başlayacak. Bunun sorumluluğuyla masaya oturuyoruz. İl il, kurum kurum geziyoruz , üyelerimizle bir araya gelerek sorunlarını, taleplerini dinliyoruz. İnşallah bu masadan da alnımızın akıyla kalkacağız. Memur-Sen üyelerinin başını asla eğdirmeyecek.” dedi.

Doğan, “Son yıllarda savaşlarla, bombalı hain terör saldırılarıyla, provokatif sokak eylemleriyle, darbelerle bu millete ayar çekmeye çalışanlar 17 Nisan sabahından korkuyorlar. Yeni bir Türkiye, güçlü, öncü, zalime eğilmeyen dik duran bir Türkiye görmekten, mazlumların hakkını arayan, hesabını soran bir Türkiye görmekten korkuyorlar. Darbeyle, terör saldırılarıyla yaratılmak istenen kaos algısına rağmen büyüyen Türkiye ekonomisinin yeni hükümet sistemiyle şahlanmasından korkuyorlar. Biz Memur-Sen ailesi olarak istikrar için çalışanların, gelecek için umudu olanların yanındayız. 16 Nisan gecesi bu millet ayağındaki prangalardan kurtulacak ve kaderini artık kendisi yazacak.” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek “3 toplu sözleşme döneminde üyelerimizin desteğiyle çok önemli kazanımlar elde ettik. 4. dönem toplu sözleşme döneminde de üyelerimizin talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Masadan üyelerimizi sevindirecek sonuçlarla kalkacağız inşallah.

Referandum tarihinin yaklaşması ile “yeni hükümet sistemine geçilmesi durumunda memurların iş güvencesi kalkacak” söylentileri bilinçli olarak yayılmaya çalışılıp, memurları ve yakınları yanılmaya çalışıyorlar. Antalya’da Memur-Sen Başkanlar Kurulu toplantımıza katılan Cumhurbaşkanımız böyle bir konunun gündemde olmadığını bizzat ifade etmiştir. Memur-Sen olarak her zaman söylediğimiz gibi iş güvencesi kırmızı çizgimizdir, bu konuda aslan taviz veremeyiz.” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen