Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Doğan: 16 Nisan’da Milletimiz Kaderini Artık Kendisi Yazacak
05 Nisan 2017

“Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programları kapsamında Konya, Seydişehirlilere hitap eden Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Doğan “Biz Memur-Sen ailesi olarak istikrar için çalışanların, gelecek için umudu olanların yanındayız. 16 Nisan gecesi bu millet ayağındaki prangalardan kurtulacak ve kaderini artık kendisi yazacak.” dedi.

Konya, Seydişehir’de düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programı Diyanet-Sen Seydişehir İlçe Başkanı Hüseyin Kaya tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programa Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Memur-Sen Konya İl Başkanı Nazif Karlıer, Enerji Bir-Sen Ankara 7’nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya, Mevlana Şube Başkanı Mahmut Öncel ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Programda konuşan Doğan “Önümüzde milletimizi direkt ve dolaylı olarak etkileyecek 3 tane önemli viraj var. 16 Nisan’da ülkemizin kaderini etkileyecek bir referandum var. Bu yılın Mayıs ayında, sendikaların ve konfederasyonların üye sayılarının tespiti yapılacak. Ağustos ayında ise 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı haklarının belirleneceği, sendikalı sendikasız memur, emekli 5,5 milyon kişinin aileleri ve yansımalarıyla birlikte 30 milyon kişiyi ilgilendiren 4. Dönem Toplu Sözleşme süreci başlayacak. Bunun sorumluluğuyla masaya oturuyoruz. İl il, kurum kurum geziyoruz , üyelerimizle bir araya gelerek sorunlarını, taleplerini dinliyoruz. İnşallah bu masadan da alnımızın akıyla kalkacağız. Memur-Sen üyelerinin başını asla eğdirmeyecek.” dedi.

Doğan, “Son yıllarda savaşlarla, bombalı hain terör saldırılarıyla, provokatif sokak eylemleriyle, darbelerle bu millete ayar çekmeye çalışanlar 17 Nisan sabahından korkuyorlar. Yeni bir Türkiye, güçlü, öncü, zalime eğilmeyen dik duran bir Türkiye görmekten, mazlumların hakkını arayan, hesabını soran bir Türkiye görmekten korkuyorlar. Darbeyle, terör saldırılarıyla yaratılmak istenen kaos algısına rağmen büyüyen Türkiye ekonomisinin yeni hükümet sistemiyle şahlanmasından korkuyorlar. Biz Memur-Sen ailesi olarak istikrar için çalışanların, gelecek için umudu olanların yanındayız. 16 Nisan gecesi bu millet ayağındaki prangalardan kurtulacak ve kaderini artık kendisi yazacak.” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek “3 toplu sözleşme döneminde üyelerimizin desteğiyle çok önemli kazanımlar elde ettik. 4. dönem toplu sözleşme döneminde de üyelerimizin talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Masadan üyelerimizi sevindirecek sonuçlarla kalkacağız inşallah.

Referandum tarihinin yaklaşması ile “yeni hükümet sistemine geçilmesi durumunda memurların iş güvencesi kalkacak” söylentileri bilinçli olarak yayılmaya çalışılıp, memurları ve yakınları yanılmaya çalışıyorlar. Antalya’da Memur-Sen Başkanlar Kurulu toplantımıza katılan Cumhurbaşkanımız böyle bir konunun gündemde olmadığını bizzat ifade etmiştir. Memur-Sen olarak her zaman söylediğimiz gibi iş güvencesi kırmızı çizgimizdir, bu konuda aslan taviz veremeyiz.” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen