Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Kazanımlarımızı Korumak İçin ‘Evet’ Diyoruz
12 Nisan 2017

“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programında konuşan Tonbul, “1960 darbesi ile memurlara verilen haklar, 1971 darbesi ile geri alındı ve memurlara örgütlenme yasağı getirildi. Şimdi  kazanımlarımızı korumak için 16 Nisan iyi bir fırsat. Onun için ‘Evet’ diyoruz” dedi.

Enerji Bir-Sen Artvin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “1960 darbesi ile memurlara verilen haklar, 1971 darbesi ile geri alındı ve memurlara örgütlenme yasağı getirildi. Darbelerle verilen haklar darbelerle geriye alındı. Şimdi  kazanımlarımızı korumak için 16 Nisan iyi bir fırsat. Onun için ‘Evet’ diyoruz” dedi.

DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Mehmet Reşit Gürbüz, DSİ Çoruh Projeleri Bölge Müdürü Celal Tokalak, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Enerji Bir-Sen Artvin İl Başkanı Süleyman Yılmaz ve üyeleri katıldı.

 

Programda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Türkiye’nin vesayetten çok çektiğini, vesayetten kurtulması için ‘Evet’i desteklediklerini söyledi. Tonbul, “1960 darbesi ile memurlara verilen haklar, 1971 darbesi ile geri alındı ve memurlara örgütlenme yasağı getirildi. Darbelerle verilen haklar darbelerle geriye alındı. Şimdi kazanımlarımızı korumak için 16 Nisan iyi bir fırsat. Onun için ‘Evet’ diyoruz dedi.

Mevcut Sistem Bürokratik Vesayetin Altında Kaldı

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  “Hükümet Sisteminin bürokratik vesayetin altında kaldığını söyledi. Tonbul, “ Mevcut sistemin vesayetten kurtulamaması bu sistem değişikliğini gerekli kıldı. Hızlı karar alınamıyor. İşler yürümüyor. Türkiye’nin ekonomide hamle yapabilmesi için bu sistem değişikliği şart. 16 Nisanda verilecek karar ile Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokratik vesayeti ortadan kaldıracak. Hızlı karar alma sürecinin önünü açılacak” dedi.

Geleceğimiz İçin Çalışmak Zorundayız

16 Nisan´da yapılacak halk oylamasında "evet" çıkması durumunda Türkiye’nin önünün açılacağını söyleyen Tonbul, şöyle konuştu:

"16 Nisan’dan sonra 7 Haziran´ı bir daha yaşamayacağız. Meclis’te benim ve Mecliste milletin istediği yasalar çıkacak. Türkiye’nin her alanda önü açılacak. Şimdi bu vesayetin son kalıntıları da kalkıyor. Onun için ´evet´ diyoruz. Bunda bizim bir menfaatimiz yok. Çocuklarımızın geleceği için istiyoruz. Hepimiz 16 Nisan´a kadar çalışmak zorundayız. Kendimiz için. Ne Sayın Cumhurbaşkanı için ne AK Parti için ne de vekil için. Geleceğimiz için ülkemizin geleceği için, ümmetin geleceği için çalışmak zorundayız."

Bu Ülkeyi Hep Birlikte Kazandık

16 Nisan´a kadar ülkenin geleceği için çalışacaklarını söyleyen Tonbul, “Bu ülkeyi kazanırken Kürt, Türk, Alevi ve Sünni diye ayrılmadı. Çanakkale de hep birlikte bu topraklar için mücadele verdik. Kurutuluş savaşında manda ve himayeye karşı hep birlik dur dedik. Çünkü bu ülke bizim. Çünkü bizim imanımıza göre, ya dinde kardeşiz ya da yaradılışta eşitiz. Allah´a çok şükür ki biz dinde kardeşiz." diye konuştu.

Mehmet Kocatepe: Türkiye’nin Memur-Sen’e İhtiyacı Var

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise,  16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasının önemine dikkat çekerek, “ Bu sadece referandum değil ülke meselesi, memleket meselesi bu bilinç ve sorumlulukla çalışmak gerekiyor. Memur Sen’in gücünü biliyoruz. Rakibimiz öyle burada görünenler değil. Oyun büyük.  Sizlere her zamankinden daha çok bu ülkenin ihtiyacı var. Avrupa Konseyi yerel meclis üyesiyim biliyorsunuz. Fransa’dan yeni geldim. Onları bir görseniz nasıl çalışıyor.  Avrupa Konseyi’nde başta 1 numara Hollanda var. Şuanda her şeyiyle ‘Hayır’ için çalışıyor. Hemen arkasından Almanya geliyor. Yanlarına Güney Kıbrıs’ı da almışlar. Yunanistan, Belçika hepsi başrolde oynuyor. 3 gün boyunca yaptığımız toplantıda hep bunların sesi çıkmaya çalışıyor.  Yani buda demek oluyor ki eskiden piyonları vasıtasıyla yaptıkları işi, şimdi işin ciddiyetinin büyük olduğunu bildikleri için artık kendileri bizzat müdahil oldu” dedi.

 

Yılmaz: Enerji Bir-Sen Artvin’de Çınar Ağacına Dönüştü

Enerji-Bir-Sen Artvin İl Başkanı Süleyman Yılmaz da, Memur-Sen’in 1 milyon111 bin 111, Enerji Bir-Sen’inde 20 bin ye hedefi için çalıştıklarını, Artvin’de 2006 yılında bir fidan olarak başlayan yolculuğun bugün çınara dönüştüğünü söyledi. Yılmaz, Artvin’deki 10 ayrı işyerinde yetkili olduklarını, Enerji Bir-Sen bayrağını Türkiye’nin en uç noktasında en iyi şekilde dalgalandırdıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, günün anısına Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a Artvin Deriner Barajı’nın fotoğrafının yer aldığı bir tablo hediye etti.

Hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafının ardından program son buldu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen