Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Kazanımlarımızı Korumak İçin ‘Evet’ Diyoruz
12 Nisan 2017

“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programında konuşan Tonbul, “1960 darbesi ile memurlara verilen haklar, 1971 darbesi ile geri alındı ve memurlara örgütlenme yasağı getirildi. Şimdi  kazanımlarımızı korumak için 16 Nisan iyi bir fırsat. Onun için ‘Evet’ diyoruz” dedi.

Enerji Bir-Sen Artvin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “1960 darbesi ile memurlara verilen haklar, 1971 darbesi ile geri alındı ve memurlara örgütlenme yasağı getirildi. Darbelerle verilen haklar darbelerle geriye alındı. Şimdi  kazanımlarımızı korumak için 16 Nisan iyi bir fırsat. Onun için ‘Evet’ diyoruz” dedi.

DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Mehmet Reşit Gürbüz, DSİ Çoruh Projeleri Bölge Müdürü Celal Tokalak, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Enerji Bir-Sen Artvin İl Başkanı Süleyman Yılmaz ve üyeleri katıldı.

 

Programda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Türkiye’nin vesayetten çok çektiğini, vesayetten kurtulması için ‘Evet’i desteklediklerini söyledi. Tonbul, “1960 darbesi ile memurlara verilen haklar, 1971 darbesi ile geri alındı ve memurlara örgütlenme yasağı getirildi. Darbelerle verilen haklar darbelerle geriye alındı. Şimdi kazanımlarımızı korumak için 16 Nisan iyi bir fırsat. Onun için ‘Evet’ diyoruz dedi.

Mevcut Sistem Bürokratik Vesayetin Altında Kaldı

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  “Hükümet Sisteminin bürokratik vesayetin altında kaldığını söyledi. Tonbul, “ Mevcut sistemin vesayetten kurtulamaması bu sistem değişikliğini gerekli kıldı. Hızlı karar alınamıyor. İşler yürümüyor. Türkiye’nin ekonomide hamle yapabilmesi için bu sistem değişikliği şart. 16 Nisanda verilecek karar ile Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokratik vesayeti ortadan kaldıracak. Hızlı karar alma sürecinin önünü açılacak” dedi.

Geleceğimiz İçin Çalışmak Zorundayız

16 Nisan´da yapılacak halk oylamasında "evet" çıkması durumunda Türkiye’nin önünün açılacağını söyleyen Tonbul, şöyle konuştu:

"16 Nisan’dan sonra 7 Haziran´ı bir daha yaşamayacağız. Meclis’te benim ve Mecliste milletin istediği yasalar çıkacak. Türkiye’nin her alanda önü açılacak. Şimdi bu vesayetin son kalıntıları da kalkıyor. Onun için ´evet´ diyoruz. Bunda bizim bir menfaatimiz yok. Çocuklarımızın geleceği için istiyoruz. Hepimiz 16 Nisan´a kadar çalışmak zorundayız. Kendimiz için. Ne Sayın Cumhurbaşkanı için ne AK Parti için ne de vekil için. Geleceğimiz için ülkemizin geleceği için, ümmetin geleceği için çalışmak zorundayız."

Bu Ülkeyi Hep Birlikte Kazandık

16 Nisan´a kadar ülkenin geleceği için çalışacaklarını söyleyen Tonbul, “Bu ülkeyi kazanırken Kürt, Türk, Alevi ve Sünni diye ayrılmadı. Çanakkale de hep birlikte bu topraklar için mücadele verdik. Kurutuluş savaşında manda ve himayeye karşı hep birlik dur dedik. Çünkü bu ülke bizim. Çünkü bizim imanımıza göre, ya dinde kardeşiz ya da yaradılışta eşitiz. Allah´a çok şükür ki biz dinde kardeşiz." diye konuştu.

Mehmet Kocatepe: Türkiye’nin Memur-Sen’e İhtiyacı Var

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise,  16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasının önemine dikkat çekerek, “ Bu sadece referandum değil ülke meselesi, memleket meselesi bu bilinç ve sorumlulukla çalışmak gerekiyor. Memur Sen’in gücünü biliyoruz. Rakibimiz öyle burada görünenler değil. Oyun büyük.  Sizlere her zamankinden daha çok bu ülkenin ihtiyacı var. Avrupa Konseyi yerel meclis üyesiyim biliyorsunuz. Fransa’dan yeni geldim. Onları bir görseniz nasıl çalışıyor.  Avrupa Konseyi’nde başta 1 numara Hollanda var. Şuanda her şeyiyle ‘Hayır’ için çalışıyor. Hemen arkasından Almanya geliyor. Yanlarına Güney Kıbrıs’ı da almışlar. Yunanistan, Belçika hepsi başrolde oynuyor. 3 gün boyunca yaptığımız toplantıda hep bunların sesi çıkmaya çalışıyor.  Yani buda demek oluyor ki eskiden piyonları vasıtasıyla yaptıkları işi, şimdi işin ciddiyetinin büyük olduğunu bildikleri için artık kendileri bizzat müdahil oldu” dedi.

 

Yılmaz: Enerji Bir-Sen Artvin’de Çınar Ağacına Dönüştü

Enerji-Bir-Sen Artvin İl Başkanı Süleyman Yılmaz da, Memur-Sen’in 1 milyon111 bin 111, Enerji Bir-Sen’inde 20 bin ye hedefi için çalıştıklarını, Artvin’de 2006 yılında bir fidan olarak başlayan yolculuğun bugün çınara dönüştüğünü söyledi. Yılmaz, Artvin’deki 10 ayrı işyerinde yetkili olduklarını, Enerji Bir-Sen bayrağını Türkiye’nin en uç noktasında en iyi şekilde dalgalandırdıklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, günün anısına Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a Artvin Deriner Barajı’nın fotoğrafının yer aldığı bir tablo hediye etti.

Hep birlikte çekilen hatıra fotoğrafının ardından program son buldu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen