Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Heyetinden İstanbul ve Kocaeli’de Bir Dizi Ziyaret
11 Nisan 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, İstanbul TEİAŞ ve EÜAŞ, Kocaeli MKEK ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, İstanbul TEİAŞ 1. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ İkitelli İşletme Bakım Müdürlüğü, EÜAŞ Ambarlı Termik (A) ve (B) Santralleri ve Kocaeli MTA Hurda Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya TEİAŞ İkitelli İşletme Bakım Müdürlüğü’nde İşletme Bakım Müdürü Alaattin Alp ve üyelerle bir araya gelerek toplu sözleşme, temel ücret grupları, talepler ve sorunlarla ilgili istişarede bulundu. Doğan ve Kaya’ya İstanbul Şube Başkan Yardımcıları İbrahim Sivridağ ve Ali Rıza Dal eşlik etti.

Üyelerin sorularını yanıtlayan Doğan, “TEİAŞ’ın referandum sonrası özelleştirileceğine dair söylentiler yayılmaya çalışıyor. Birileri ortaya bilinçli bir şekilde laf atıp referandum öncesi algı operasyonu yürütmeye çalışılıyor. Gerek Enerji Bakanı Berat Albayrak, gerek TEİAŞ yöneticileri olsun, bu söylentiyi yalanlıyor. Ayrıca statü değişikliği ile kadrolu memurların sözleşmeli işçiye dönüştürüleceğine dair de söylentiler dolanıyor. Bu da tamamen asılsız ve memurları huzursuz etmek için yapılmaktadır. Daha geçtiğimiz hafta temel ücret gruplarında yapılan olumlu düzenlemeden sonra bu tarz söylentileri duymak hiç şaşırtıcı değil. Bizlerin tuğla gibi teker teker dizdiği kazanımlar duvarını, bazıları bir seferde yıkma hayalleri kuruyor ama biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Üyelerimizden de sağduyulu ve sabırlı olmalarını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Heyet İkitelli’den sonra Davutoğlan’daki TEİAŞ 1.Bölge Müdürlüğü’ne geçti. Bölge Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelen Doğan, toplu sözleşme döneminin yaklaşması sebebiyle üyelerin taleplerini dinledi ve üyelerin sendika genel merkezinin web sayfası üzerinden taleplerini online olarak da iletebilecekleri anlattı.  16 Nisan referandumu ile birlikte Memur-Sen’in 1 Milyon 111 Bin 111 üye hedefi ve Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet programları hakkında bilgi verdi.

Heyet, üyelerle istişare toplantısından sonra Bölge Müdürü Doğan Baran’ın makamında ziyaret etti. Üyelerin talep ve sorunları Bölge Müdürü Baran’a iletildi. Baran ziyaret için Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Enerji Bir-Sen heyetine teşekkür etti.

 

Enerji Bir-Sen heyeti TEİAŞ ziyaretlerinin ardından bir sonraki durak olan Ambarlı’ya hareket etti. EÜAŞ Ambarlı Termik (A) ve (B) Santrali çalışanları ile bir araya gelerek istişare ve bilgilendirme toplantısı düzenleyen Doğan, üyelerin talep ve sorunlarını dinledi. TEİAŞ’taki söylentilerin EÜAŞ’a kadar gelmeye başladığını ve çalışanlarda eğer TEİAŞ’ta böyle bir vaka gerçekleşirse sıranın EÜAŞ’ta olacağına dair bir tedirginlik oluştuğunu fakat bu söylentilerin asılsız ve  olduğuna dair açıklamada bulundu.

 

Üyelerle istişare toplantısının ardından Termik (A) Santral İşletme Müdürü Şükrü İlhan,  İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Özel Altıkulaç, Termik (B) Santral Müdürü Halil Albayrak ve İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Zeki Yaman’ı makamlarında ziyaret ederek çalışanların talep ve sorunlarını aktardı.

İstanbul Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Sivridağ, EÜAŞ ziyaret ve toplantılarında heyete eşlik etti.

 

Doğan ve Kaya İstanbul ziyaretlerini tamamladıktan sonra Kocaeli Gölcük’te MKEK Seymen Hurda İşletme Müdürlüğü’ne geçti.

Üyelerle bir araya gelen Doğan talep ve sorunları dinledi. Arazi tazminatı, çalışma koşulları, koruyucu giyim gibi konular hakkında üyelerin sorularını yanıtladı.

MKEK ziyaretinde Kocaeli İl Başkanı Fatih Sönmez hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen