Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Heyetinden İstanbul ve Kocaeli’de Bir Dizi Ziyaret
11 Nisan 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, İstanbul TEİAŞ ve EÜAŞ, Kocaeli MKEK ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, İstanbul TEİAŞ 1. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ İkitelli İşletme Bakım Müdürlüğü, EÜAŞ Ambarlı Termik (A) ve (B) Santralleri ve Kocaeli MTA Hurda Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya TEİAŞ İkitelli İşletme Bakım Müdürlüğü’nde İşletme Bakım Müdürü Alaattin Alp ve üyelerle bir araya gelerek toplu sözleşme, temel ücret grupları, talepler ve sorunlarla ilgili istişarede bulundu. Doğan ve Kaya’ya İstanbul Şube Başkan Yardımcıları İbrahim Sivridağ ve Ali Rıza Dal eşlik etti.

Üyelerin sorularını yanıtlayan Doğan, “TEİAŞ’ın referandum sonrası özelleştirileceğine dair söylentiler yayılmaya çalışıyor. Birileri ortaya bilinçli bir şekilde laf atıp referandum öncesi algı operasyonu yürütmeye çalışılıyor. Gerek Enerji Bakanı Berat Albayrak, gerek TEİAŞ yöneticileri olsun, bu söylentiyi yalanlıyor. Ayrıca statü değişikliği ile kadrolu memurların sözleşmeli işçiye dönüştürüleceğine dair de söylentiler dolanıyor. Bu da tamamen asılsız ve memurları huzursuz etmek için yapılmaktadır. Daha geçtiğimiz hafta temel ücret gruplarında yapılan olumlu düzenlemeden sonra bu tarz söylentileri duymak hiç şaşırtıcı değil. Bizlerin tuğla gibi teker teker dizdiği kazanımlar duvarını, bazıları bir seferde yıkma hayalleri kuruyor ama biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Üyelerimizden de sağduyulu ve sabırlı olmalarını istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Heyet İkitelli’den sonra Davutoğlan’daki TEİAŞ 1.Bölge Müdürlüğü’ne geçti. Bölge Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelen Doğan, toplu sözleşme döneminin yaklaşması sebebiyle üyelerin taleplerini dinledi ve üyelerin sendika genel merkezinin web sayfası üzerinden taleplerini online olarak da iletebilecekleri anlattı.  16 Nisan referandumu ile birlikte Memur-Sen’in 1 Milyon 111 Bin 111 üye hedefi ve Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet programları hakkında bilgi verdi.

Heyet, üyelerle istişare toplantısından sonra Bölge Müdürü Doğan Baran’ın makamında ziyaret etti. Üyelerin talep ve sorunları Bölge Müdürü Baran’a iletildi. Baran ziyaret için Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Enerji Bir-Sen heyetine teşekkür etti.

 

Enerji Bir-Sen heyeti TEİAŞ ziyaretlerinin ardından bir sonraki durak olan Ambarlı’ya hareket etti. EÜAŞ Ambarlı Termik (A) ve (B) Santrali çalışanları ile bir araya gelerek istişare ve bilgilendirme toplantısı düzenleyen Doğan, üyelerin talep ve sorunlarını dinledi. TEİAŞ’taki söylentilerin EÜAŞ’a kadar gelmeye başladığını ve çalışanlarda eğer TEİAŞ’ta böyle bir vaka gerçekleşirse sıranın EÜAŞ’ta olacağına dair bir tedirginlik oluştuğunu fakat bu söylentilerin asılsız ve  olduğuna dair açıklamada bulundu.

 

Üyelerle istişare toplantısının ardından Termik (A) Santral İşletme Müdürü Şükrü İlhan,  İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Özel Altıkulaç, Termik (B) Santral Müdürü Halil Albayrak ve İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Zeki Yaman’ı makamlarında ziyaret ederek çalışanların talep ve sorunlarını aktardı.

İstanbul Şube Başkan Yardımcısı İbrahim Sivridağ, EÜAŞ ziyaret ve toplantılarında heyete eşlik etti.

 

Doğan ve Kaya İstanbul ziyaretlerini tamamladıktan sonra Kocaeli Gölcük’te MKEK Seymen Hurda İşletme Müdürlüğü’ne geçti.

Üyelerle bir araya gelen Doğan talep ve sorunları dinledi. Arazi tazminatı, çalışma koşulları, koruyucu giyim gibi konular hakkında üyelerin sorularını yanıtladı.

MKEK ziyaretinde Kocaeli İl Başkanı Fatih Sönmez hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen