Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Trabzon ve Giresun’da Kurum Ziyaretleri
14 Nisan 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Trabzon ve Giresun’daki enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Trabzon’a gelen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 14. Bölge Müdürlüğü’nde çalışan üyelerle bir araya geldi.

Toplantı öncesi DSİ 22. Bölge Müdürlüğü’ne atanan Oğuz Kasap’ı makamında ziyaret eden Tonbul ve beraberindeki heyet, Kasap’a yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 14. Bölge Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelen Tonbul, 15 Mayıs üye tespit dönemine dikkat çekti. Enerji Bir-Sen’in hizmet kolundaki 22 kurumun 20’sinde yetkili olduğunu belirten Tonbul, bu yetkinin korunmasının  önemli olduğunu söyledi. 20 bin üye hedefi ile Türkiye’yi karış karış gezdiklerini dile getiren Tonbul, Trabzon’daki iş yerlerinin tamamında yetkili sendika unvanının alınması gerektiğini vurguladı.

Emek Mücadelemiz Kamu Görevlilerinin Takdiri Kazandı

Enerji Bir-Sen’in neden tercih edildiğine de vurgu yapan Tonbul, “Sendikamızın özverili çalışmaları kamu görevlilerinin takdirini kazandı ve tercih edilmesini sağladı. Biz, özelleştirmelerin en sık yaşandığı hizmet kolunda sendikal faaliyet yürütüyoruz. Özelleştirmeler büyümemizi durduramadı. Hizmet kolumuz küçülüyor ama sendikamız her geçen gün daha da büyüyor. Bunun en önemli sebebi de sendikal sorumluluğun bilincinde olmamızdır. Bugüne kadar yaptığımız toplu sözleşmelerde verdiğimiz emek ve ekmek mücadelesidir” dedi.

Kazanımların Adresi Olduk

2010 yılında yetkili sendika unvanını aldıklarını hatırlatan Tonbul, Bugüne kadar iki toplu görüşme ve 3 toplu sözleşme dönemi geçirdikleri, Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attıklarını kaydetti. Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik önemli kazanımlar elde edildiğinin altını çizen Tonbul, “ Bizden önce yetkili olan sendikalar bugüne kadar kamu görevlilerinin hanesine tek bir kazanım yazamazken biz sadece 3 toplu sözleşmede onlarca kazanım sağladık.

Enerji Hizmet Kolu Çalışanları Şanslı

Yeni toplu sözleşme döneminin yaklaştığına dikkat çeken Tonbul, “ Önceki toplu sözleşme dönemlerinde aldığımız kazanımlar sadece enerji hizmet kolu çalışanlarına özel olarak alındı. Bu kazanımlarımızı yeni toplu sözleşme döneminde de artırarak yolumuza devam edeceğiz. Bazı kazanımların uygulanmasında yaşanan aksaklıkları bu toplu sözleşme döneminde tamamen ortadan kaldıracağız. Enerji hizmet kolumuza özel koruyucu giyim yardımı diğer hizmet kollarında olmayan ücret anlamında hizmet kolu çalışanlarımıza önemli katkı sağlayan bir kazanım. Yine bu bölgeye özel Çaykur çalışanlarına kampanya primi iyi ki enerji hizmet kolunda dedirtecek kazanımlarımızdan sadece bir kaçı. TEİAŞ kurumumuz toplu sözleşme de en karlı kurumlarımızdan.  Yüksek gerilim tazminatı, uçuş tazminatı, canlı bakım tazminatı, KİT’lerin geneli için arazi tazminatı çalışanlarımızın yüzünü güldürdü. İnşallah yeni toplu sözleşme yeni kazanımlara kapı aralayacak” dedi.

Trabzon programının ardından Giresun’a geçen Tonbul ve beraberindeki heyet, Tirebolu Çay Fabrikası ve DSİ 226. Şube Müdürlüğü’nde çalışan üyelerle bir araya geldi.

Toplantılarda, Karadeniz Şube Başkanı Mustafa Kemal Kuruçelik, Karadeniz Şube Başkan Vekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Dursun Zengin, Şube Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Zeynep Tansel, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Giresun İl Başkanı Okan Yonkuç  hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen