Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Trabzon ve Giresun’da Kurum Ziyaretleri
14 Nisan 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Trabzon ve Giresun’daki enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Trabzon’a gelen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 14. Bölge Müdürlüğü’nde çalışan üyelerle bir araya geldi.

Toplantı öncesi DSİ 22. Bölge Müdürlüğü’ne atanan Oğuz Kasap’ı makamında ziyaret eden Tonbul ve beraberindeki heyet, Kasap’a yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 14. Bölge Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelen Tonbul, 15 Mayıs üye tespit dönemine dikkat çekti. Enerji Bir-Sen’in hizmet kolundaki 22 kurumun 20’sinde yetkili olduğunu belirten Tonbul, bu yetkinin korunmasının  önemli olduğunu söyledi. 20 bin üye hedefi ile Türkiye’yi karış karış gezdiklerini dile getiren Tonbul, Trabzon’daki iş yerlerinin tamamında yetkili sendika unvanının alınması gerektiğini vurguladı.

Emek Mücadelemiz Kamu Görevlilerinin Takdiri Kazandı

Enerji Bir-Sen’in neden tercih edildiğine de vurgu yapan Tonbul, “Sendikamızın özverili çalışmaları kamu görevlilerinin takdirini kazandı ve tercih edilmesini sağladı. Biz, özelleştirmelerin en sık yaşandığı hizmet kolunda sendikal faaliyet yürütüyoruz. Özelleştirmeler büyümemizi durduramadı. Hizmet kolumuz küçülüyor ama sendikamız her geçen gün daha da büyüyor. Bunun en önemli sebebi de sendikal sorumluluğun bilincinde olmamızdır. Bugüne kadar yaptığımız toplu sözleşmelerde verdiğimiz emek ve ekmek mücadelesidir” dedi.

Kazanımların Adresi Olduk

2010 yılında yetkili sendika unvanını aldıklarını hatırlatan Tonbul, Bugüne kadar iki toplu görüşme ve 3 toplu sözleşme dönemi geçirdikleri, Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attıklarını kaydetti. Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik önemli kazanımlar elde edildiğinin altını çizen Tonbul, “ Bizden önce yetkili olan sendikalar bugüne kadar kamu görevlilerinin hanesine tek bir kazanım yazamazken biz sadece 3 toplu sözleşmede onlarca kazanım sağladık.

Enerji Hizmet Kolu Çalışanları Şanslı

Yeni toplu sözleşme döneminin yaklaştığına dikkat çeken Tonbul, “ Önceki toplu sözleşme dönemlerinde aldığımız kazanımlar sadece enerji hizmet kolu çalışanlarına özel olarak alındı. Bu kazanımlarımızı yeni toplu sözleşme döneminde de artırarak yolumuza devam edeceğiz. Bazı kazanımların uygulanmasında yaşanan aksaklıkları bu toplu sözleşme döneminde tamamen ortadan kaldıracağız. Enerji hizmet kolumuza özel koruyucu giyim yardımı diğer hizmet kollarında olmayan ücret anlamında hizmet kolu çalışanlarımıza önemli katkı sağlayan bir kazanım. Yine bu bölgeye özel Çaykur çalışanlarına kampanya primi iyi ki enerji hizmet kolunda dedirtecek kazanımlarımızdan sadece bir kaçı. TEİAŞ kurumumuz toplu sözleşme de en karlı kurumlarımızdan.  Yüksek gerilim tazminatı, uçuş tazminatı, canlı bakım tazminatı, KİT’lerin geneli için arazi tazminatı çalışanlarımızın yüzünü güldürdü. İnşallah yeni toplu sözleşme yeni kazanımlara kapı aralayacak” dedi.

Trabzon programının ardından Giresun’a geçen Tonbul ve beraberindeki heyet, Tirebolu Çay Fabrikası ve DSİ 226. Şube Müdürlüğü’nde çalışan üyelerle bir araya geldi.

Toplantılarda, Karadeniz Şube Başkanı Mustafa Kemal Kuruçelik, Karadeniz Şube Başkan Vekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Dursun Zengin, Şube Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Zeynep Tansel, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Giresun İl Başkanı Okan Yonkuç  hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen