Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Trabzon ve Giresun’da Kurum Ziyaretleri
14 Nisan 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Trabzon ve Giresun’daki enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Trabzon’a gelen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 14. Bölge Müdürlüğü’nde çalışan üyelerle bir araya geldi.

Toplantı öncesi DSİ 22. Bölge Müdürlüğü’ne atanan Oğuz Kasap’ı makamında ziyaret eden Tonbul ve beraberindeki heyet, Kasap’a yeni görevinde başarı temennisinde bulundu.

DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 14. Bölge Müdürlüğü çalışanları ile bir araya gelen Tonbul, 15 Mayıs üye tespit dönemine dikkat çekti. Enerji Bir-Sen’in hizmet kolundaki 22 kurumun 20’sinde yetkili olduğunu belirten Tonbul, bu yetkinin korunmasının  önemli olduğunu söyledi. 20 bin üye hedefi ile Türkiye’yi karış karış gezdiklerini dile getiren Tonbul, Trabzon’daki iş yerlerinin tamamında yetkili sendika unvanının alınması gerektiğini vurguladı.

Emek Mücadelemiz Kamu Görevlilerinin Takdiri Kazandı

Enerji Bir-Sen’in neden tercih edildiğine de vurgu yapan Tonbul, “Sendikamızın özverili çalışmaları kamu görevlilerinin takdirini kazandı ve tercih edilmesini sağladı. Biz, özelleştirmelerin en sık yaşandığı hizmet kolunda sendikal faaliyet yürütüyoruz. Özelleştirmeler büyümemizi durduramadı. Hizmet kolumuz küçülüyor ama sendikamız her geçen gün daha da büyüyor. Bunun en önemli sebebi de sendikal sorumluluğun bilincinde olmamızdır. Bugüne kadar yaptığımız toplu sözleşmelerde verdiğimiz emek ve ekmek mücadelesidir” dedi.

Kazanımların Adresi Olduk

2010 yılında yetkili sendika unvanını aldıklarını hatırlatan Tonbul, Bugüne kadar iki toplu görüşme ve 3 toplu sözleşme dönemi geçirdikleri, Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attıklarını kaydetti. Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik önemli kazanımlar elde edildiğinin altını çizen Tonbul, “ Bizden önce yetkili olan sendikalar bugüne kadar kamu görevlilerinin hanesine tek bir kazanım yazamazken biz sadece 3 toplu sözleşmede onlarca kazanım sağladık.

Enerji Hizmet Kolu Çalışanları Şanslı

Yeni toplu sözleşme döneminin yaklaştığına dikkat çeken Tonbul, “ Önceki toplu sözleşme dönemlerinde aldığımız kazanımlar sadece enerji hizmet kolu çalışanlarına özel olarak alındı. Bu kazanımlarımızı yeni toplu sözleşme döneminde de artırarak yolumuza devam edeceğiz. Bazı kazanımların uygulanmasında yaşanan aksaklıkları bu toplu sözleşme döneminde tamamen ortadan kaldıracağız. Enerji hizmet kolumuza özel koruyucu giyim yardımı diğer hizmet kollarında olmayan ücret anlamında hizmet kolu çalışanlarımıza önemli katkı sağlayan bir kazanım. Yine bu bölgeye özel Çaykur çalışanlarına kampanya primi iyi ki enerji hizmet kolunda dedirtecek kazanımlarımızdan sadece bir kaçı. TEİAŞ kurumumuz toplu sözleşme de en karlı kurumlarımızdan.  Yüksek gerilim tazminatı, uçuş tazminatı, canlı bakım tazminatı, KİT’lerin geneli için arazi tazminatı çalışanlarımızın yüzünü güldürdü. İnşallah yeni toplu sözleşme yeni kazanımlara kapı aralayacak” dedi.

Trabzon programının ardından Giresun’a geçen Tonbul ve beraberindeki heyet, Tirebolu Çay Fabrikası ve DSİ 226. Şube Müdürlüğü’nde çalışan üyelerle bir araya geldi.

Toplantılarda, Karadeniz Şube Başkanı Mustafa Kemal Kuruçelik, Karadeniz Şube Başkan Vekili ve Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Dursun Zengin, Şube Başkan Yardımcısı ve Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi Zeynep Tansel, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Giresun İl Başkanı Okan Yonkuç  hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen