Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Yeni Toplu Sözleşme Yeni Kazanımlar Getirecek
14 Nisan 2017

Erzurum’da konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “ Ağustos ayında yapılacak olan yeni toplu sözleşmenin kamu görevlilerine yeni kazanımlar getireceğini söyledi.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Erzurum’a gelen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk ve Aras Şube Başkanı Servet Yıldız ile birlikte enerji hizmet koluna bağlı DSİ 8. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 15. Bölge Müdürlüğü, Erzurum Şeker Fabrikası ve Memur-Sen İl Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Hizmet koluna bağlı kurumların çalışanları ile bir araya gelen Tonbul, ülke gündemi çalışma hayatı ve yeni toplu sözleşme konularında değerlendirmelerde bulundu. Tonbul, Memur-Sen’in Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attığını Ağustos ayında yapılacak olan 4. Dönem yeni toplu sözleşmenin kamu görevlilerine yeni kazanımlar getireceğini söyledi.

Koruyucu Giyim Hizmet Kolumuza Özel Kazanım

Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan personele alınan kazanımlarla özel olduklarını hissettirdiklerini söyleyen Tonbul,“ Hizmet kolu olarak kurum sayısının en fazla olduğu sendikalardan birisiyiz. 22 kurumda 38 bin kamu görevlisinin hakkını savunuyoruz. Kurum kurum talep topluyoruz ve bu talepleri kazanıma dönüştürüyoruz. Koruyucu giyim kazanımı da bunlardan sadece birisi. Bize, hizmet kolumuza özel bir kazanım. Diğer hizmet kollarında yok. Sadece enerji hizmet kolunda çalışan personel faydalanıyor. Yeni toplu sözleşmede bu kazanımların sayısını artıracağız” şeklinde konuştu.

KİT Çalışanlarına Tarihi Kazanımlar Alındı

Bugüne kadar KİT çalışanlarına tarihi kazanımlar elde edildiğini söyleyen Tonbul, “ KİT’lerin en fazla olduğu hizmet koluyuz. Toplu sözleşmelerde KİT çalışanlarına tarihi kazanımlar elde ettik. İlk defa sözleşmeli teknik personele arazi tazminatı kazandık. Bunun yanında yıllık izinlerin ertesi yıla devredilmesi ve temel ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi, Koruma Güvenlik Görevlileri ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin 5 puan artırılması, Baş Mühendis, Mühendis ve Mimarların ek ödemelerinin  12 puan artırılması ve yine KİT’lerde görev yapan başmüdür, kombina, müessese fabrika ve işletme müdürlerinin ek özel hizmet tazminatlarını 10 puan artırılması kazanımlarını sağladık. Bunlar sadece 3. Dönem toplu sözleşme döneminin kazanımlarıdır. Biz 2012 yılından bu yana kamu görevlilerinin hanesine onlarca kazanım ekledik” dedi.

1 Milyon 111 Bin 111 Üye Hedefine Tam Destek

Enerji Bir-Sen'in hizmet kolundaki 22 kurumdan 18'in de yetkili sendika olduğunu da vurgulayan Tonbul, " 15 Mayıs hedefimiz 20 bin üye. Memur-Sen olarak ta  bu yıl 1 milyon 111 bin 111  üye hedefi koyduk.   20 bin üye hedefi ile 1 milyon 111 bin 111 üye hedefine tam destek veriyoruz. Bu noktada Erzurum’a büyük iş düşüyor. Hizmet kolumuzdaki potansiyeli çok iyi değerlendirmeliyiz. 15 Mayıs’ta 22 kurumun 22'sinde yetkili sendika olma azmiyle çalışmalıyız” diye konuştu.

Toplantıların ardından Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Duman ve hizmet kollarının şube başkanları ile bir araya gelen Tonbul, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen