Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Yeni Toplu Sözleşme Yeni Kazanımlar Getirecek
14 Nisan 2017

Erzurum’da konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “ Ağustos ayında yapılacak olan yeni toplu sözleşmenin kamu görevlilerine yeni kazanımlar getireceğini söyledi.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Erzurum’a gelen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk ve Aras Şube Başkanı Servet Yıldız ile birlikte enerji hizmet koluna bağlı DSİ 8. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 15. Bölge Müdürlüğü, Erzurum Şeker Fabrikası ve Memur-Sen İl Temsilciliği’ni ziyaret etti.

Hizmet koluna bağlı kurumların çalışanları ile bir araya gelen Tonbul, ülke gündemi çalışma hayatı ve yeni toplu sözleşme konularında değerlendirmelerde bulundu. Tonbul, Memur-Sen’in Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attığını Ağustos ayında yapılacak olan 4. Dönem yeni toplu sözleşmenin kamu görevlilerine yeni kazanımlar getireceğini söyledi.

Koruyucu Giyim Hizmet Kolumuza Özel Kazanım

Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan personele alınan kazanımlarla özel olduklarını hissettirdiklerini söyleyen Tonbul,“ Hizmet kolu olarak kurum sayısının en fazla olduğu sendikalardan birisiyiz. 22 kurumda 38 bin kamu görevlisinin hakkını savunuyoruz. Kurum kurum talep topluyoruz ve bu talepleri kazanıma dönüştürüyoruz. Koruyucu giyim kazanımı da bunlardan sadece birisi. Bize, hizmet kolumuza özel bir kazanım. Diğer hizmet kollarında yok. Sadece enerji hizmet kolunda çalışan personel faydalanıyor. Yeni toplu sözleşmede bu kazanımların sayısını artıracağız” şeklinde konuştu.

KİT Çalışanlarına Tarihi Kazanımlar Alındı

Bugüne kadar KİT çalışanlarına tarihi kazanımlar elde edildiğini söyleyen Tonbul, “ KİT’lerin en fazla olduğu hizmet koluyuz. Toplu sözleşmelerde KİT çalışanlarına tarihi kazanımlar elde ettik. İlk defa sözleşmeli teknik personele arazi tazminatı kazandık. Bunun yanında yıllık izinlerin ertesi yıla devredilmesi ve temel ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi, Koruma Güvenlik Görevlileri ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin 5 puan artırılması, Baş Mühendis, Mühendis ve Mimarların ek ödemelerinin  12 puan artırılması ve yine KİT’lerde görev yapan başmüdür, kombina, müessese fabrika ve işletme müdürlerinin ek özel hizmet tazminatlarını 10 puan artırılması kazanımlarını sağladık. Bunlar sadece 3. Dönem toplu sözleşme döneminin kazanımlarıdır. Biz 2012 yılından bu yana kamu görevlilerinin hanesine onlarca kazanım ekledik” dedi.

1 Milyon 111 Bin 111 Üye Hedefine Tam Destek

Enerji Bir-Sen'in hizmet kolundaki 22 kurumdan 18'in de yetkili sendika olduğunu da vurgulayan Tonbul, " 15 Mayıs hedefimiz 20 bin üye. Memur-Sen olarak ta  bu yıl 1 milyon 111 bin 111  üye hedefi koyduk.   20 bin üye hedefi ile 1 milyon 111 bin 111 üye hedefine tam destek veriyoruz. Bu noktada Erzurum’a büyük iş düşüyor. Hizmet kolumuzdaki potansiyeli çok iyi değerlendirmeliyiz. 15 Mayıs’ta 22 kurumun 22'sinde yetkili sendika olma azmiyle çalışmalıyız” diye konuştu.

Toplantıların ardından Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Duman ve hizmet kollarının şube başkanları ile bir araya gelen Tonbul, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen