Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen 22 Yaşında!
25 Nisan 2017

Kuruluş tarihimiz olan 25 Nisan 1995’ten bugüne dek onurlu mücadelemizde bizimle birlikte olan tüm teşkilatımıza teşekkür ediyoruz.

25 Nisan 1995 tarihinde Memur-Sen Onursal Genel Başkanımız Merhum M. Akif İnan’ın açtığı yolda onurlu yürüyüşünü sürdüren Enerji Bir-Sen bugün 22 yaşını kutluyor.

Başta Enerji, Sanayi ve Madencilik mizmet kolu çalışanlarının ve tüm kamu görevlilerinin ve ailelerinin sosyal, kültürel, ekonomik haklarının, yaşam standartlarının çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasını hedefleyerek, kamudan yaşanan mağduriyetlerin giderilmesini çözüm odaklı stratejilerle kendine amaç edinen Enerji Bir-Sen üyelerinin takdirini kazanmıştır.

Günümüzde artık “Eski Türkiye” diye anımsanan bir dönemde zorluklarla, engellerle, vesayetlerle mücadele ederek, kamu çalışanlarının menfaatlerinden asla taviz vermeden bugünlere güçlü bir şekilde gelmeyi başarmıştır. Özel sektörün aksine, kamu görevlilerinin toplu sözleme hakkından yoksun olmasını kabul etmeyen ve bu hakkı kazanmak için tüm mevcudiyetiyle mücadele eden Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen ailesi 2010 Anayasa değişikliği ile en büyük kazanımını elde etmiştir. Bu kazanımın bir teveccühü olarak 18bine ulaşan üyesiyle Enerji Bir-Sen, 22 kamu kurumunun 20’sinde genel yetkili sendika olmayı başarmıştır.

Sendikamız kamu çalışanlarının haklarını aramanın yanı sıra ülke ve dünya meselelerinin de savunucusu olmuş, her zaman haklının, doğrunun, adaletin yanında olmuştur. Halep’ten Yenikapı’ya, Gazi Meclis’e her zaman meydanlarda milletimizin ve ülkemizin yanında durmuştur.

Büyük Türkiye idealinin ışığında “Her zaman daha iyiye…” ilkesiyle hareket ederek üyelerinin umudu olan sendikamız 5. dönem toplu sözleşme döneminde de kamu çalışanlarının haklarını savunmaya devam edecek ve üyelerinin yüzünü güldürecektir.

22 yılın verdiği tectube, gururla ilk günkü heyecanıyla onurlu mücadelesini sürdüren sendikamıza hizmet eden başta Onursal Genel Başkanımız M.Akif İnan olmak üzere, davamızı davası bilip, gönül vermiş tüm teşkilatımıza saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen