Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen Heyeti ILO’da
15 Haziran 2017

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki Memur-Sen Heyeti, bu sene 106'ıncısı düzenlenen ILO Çalışma Konferansı'na katıldı. Burada Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtlayan Yalçın, “ILO ve Cenevre'yi, ülke ve çalışanlar için diplomatik bir imkân olarak görüyoruz” dedi.

ilomemursen4106'ıncı Uluslararası Çalışma Konferansı İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştirildi. Konferansa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Memur-Sen Heyeti katıldı. 106'ıncı çalışma Konferansı'nda Türk hükümet tarafını temsilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çalışan kesimi temsilen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, işveren kesimini temsilen TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen bir konuşma gerçekleştirdi.

Olumsuz Algıları Sona Erdirmek İstiyoruz

Özellikle konferansın genel kurulunda yapılan konuşmalar ile bu konuşmalara verilen tepkileri gözlemlediklerini vurgulayan Yalçın, ILO ve Cenevre'yi gezilecek mekan değil, ülke ve çalışanlar için diplomatik bir imkan olarak gördüklerini dile getirdi.

Bazı ülke heyetlerinin Türkiye'ye karşı önyargılı bir tutum içerisinde olduğuna dikkati çeken Yalçın, şöyle konuştu: "15 Temmuz'daki hain darbe girişimi ve ülkemizde yaşanan travmanın dışarıdan çok iyi anlaşılmadığını ve darbeye karşı yapılanların çok profesyonelce manipüle edildiğini gördük. Farklı ülkelerden konfederasyonlarla görüşmelerimizde bu konuya özel bir paragraf ayırdık. Bazı ülkelerin, ayağa kalkan, ekonomisi iyi giden ve demokrasisi kurumsallaşan bir Türkiye istemediği aşikar. Buna karşı sivil toplum kuruluşlarının da en az devlet diplomasisi kadar duyarlılık göstermesi gerektiğine inanıyoruz. Memur-Sen olarak üyelerimiz için olduğu kadar ülkemiz için de kendimize bir misyon üstlendik ve ülkemize yönelik olumsuz algıları sona erdirmek için yoğun bir şekilde diplomasi trafiği yürütüyoruz."

Önemli Adımlar Attık

Yalçın, yaptıkları ikili görüşmelerde hem Türkiye hem de çalışanlar adına önemli adımlar attıklarını aktararak, Uluslararası Çalışma Konferansı ile ilgili şunları kaydetti: "Konferans bizim için çok verimli geçiyor. Hiç durmadan bir yılda yapabileceğimiz diplomasi trafiğini, 15 kişilik kadroyla bir haftada gerçekleştirdik. Farklı ülkelerden 50'nin üzerinde konfederasyon temsilcisi ile nitelikli görüşmeler gerçekleştirdik. 25-30 temsilciyle de ayaküstü iletişimde bulunduk. Görüştüğümüz herkesi Türkiye'ye davet ettik çünkü ülkemize gelenlerin ziyaretlerinin ardından Türkiye'ye yönelik varsa olumsuz kanaatlerinin değiştiğini görüyoruz."

Yalçın, Memur-Sen'in uluslararası diplomasiye büyük önem verdiğini ve dış ilişkiler departmanını güçlendirdiğini, bunun neticesi olarak kısa süre önce iki uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptıklarını anımsattı.

Uluslararası girişim ve diplomasi trafiklerinin gelecek dönemde de artarak süreceğini bildiren Yalçın, Türkiye'ye karşı yürütülen olumsuz algı operasyonlarına karşı mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yalçın, genel kurulun ardından, çeşitli ülkelerden sendika yönetici ve temsilcileriyle bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi.

Diğer komiteler tarafından gerçekleştirilen toplantı ve konferansları da takip eden Memur-Sen Heyeti, Türkiye’de çalışma hayatının geliştirilmesine yönelik notlar aldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen