Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen Heyeti ILO’da
15 Haziran 2017

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki Memur-Sen Heyeti, bu sene 106'ıncısı düzenlenen ILO Çalışma Konferansı'na katıldı. Burada Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtlayan Yalçın, “ILO ve Cenevre'yi, ülke ve çalışanlar için diplomatik bir imkân olarak görüyoruz” dedi.

ilomemursen4106'ıncı Uluslararası Çalışma Konferansı İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştirildi. Konferansa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Memur-Sen Heyeti katıldı. 106'ıncı çalışma Konferansı'nda Türk hükümet tarafını temsilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çalışan kesimi temsilen Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, işveren kesimini temsilen TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Önen bir konuşma gerçekleştirdi.

Olumsuz Algıları Sona Erdirmek İstiyoruz

Özellikle konferansın genel kurulunda yapılan konuşmalar ile bu konuşmalara verilen tepkileri gözlemlediklerini vurgulayan Yalçın, ILO ve Cenevre'yi gezilecek mekan değil, ülke ve çalışanlar için diplomatik bir imkan olarak gördüklerini dile getirdi.

Bazı ülke heyetlerinin Türkiye'ye karşı önyargılı bir tutum içerisinde olduğuna dikkati çeken Yalçın, şöyle konuştu: "15 Temmuz'daki hain darbe girişimi ve ülkemizde yaşanan travmanın dışarıdan çok iyi anlaşılmadığını ve darbeye karşı yapılanların çok profesyonelce manipüle edildiğini gördük. Farklı ülkelerden konfederasyonlarla görüşmelerimizde bu konuya özel bir paragraf ayırdık. Bazı ülkelerin, ayağa kalkan, ekonomisi iyi giden ve demokrasisi kurumsallaşan bir Türkiye istemediği aşikar. Buna karşı sivil toplum kuruluşlarının da en az devlet diplomasisi kadar duyarlılık göstermesi gerektiğine inanıyoruz. Memur-Sen olarak üyelerimiz için olduğu kadar ülkemiz için de kendimize bir misyon üstlendik ve ülkemize yönelik olumsuz algıları sona erdirmek için yoğun bir şekilde diplomasi trafiği yürütüyoruz."

Önemli Adımlar Attık

Yalçın, yaptıkları ikili görüşmelerde hem Türkiye hem de çalışanlar adına önemli adımlar attıklarını aktararak, Uluslararası Çalışma Konferansı ile ilgili şunları kaydetti: "Konferans bizim için çok verimli geçiyor. Hiç durmadan bir yılda yapabileceğimiz diplomasi trafiğini, 15 kişilik kadroyla bir haftada gerçekleştirdik. Farklı ülkelerden 50'nin üzerinde konfederasyon temsilcisi ile nitelikli görüşmeler gerçekleştirdik. 25-30 temsilciyle de ayaküstü iletişimde bulunduk. Görüştüğümüz herkesi Türkiye'ye davet ettik çünkü ülkemize gelenlerin ziyaretlerinin ardından Türkiye'ye yönelik varsa olumsuz kanaatlerinin değiştiğini görüyoruz."

Yalçın, Memur-Sen'in uluslararası diplomasiye büyük önem verdiğini ve dış ilişkiler departmanını güçlendirdiğini, bunun neticesi olarak kısa süre önce iki uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptıklarını anımsattı.

Uluslararası girişim ve diplomasi trafiklerinin gelecek dönemde de artarak süreceğini bildiren Yalçın, Türkiye'ye karşı yürütülen olumsuz algı operasyonlarına karşı mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yalçın, genel kurulun ardından, çeşitli ülkelerden sendika yönetici ve temsilcileriyle bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi.

Diğer komiteler tarafından gerçekleştirilen toplantı ve konferansları da takip eden Memur-Sen Heyeti, Türkiye’de çalışma hayatının geliştirilmesine yönelik notlar aldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen