Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: 20 Milyon İnsan İçin Masada Olacağız
02 Ağustos 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kanal A ekranlarında komisyon çalışmalarına devam edilen 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkındaki soruları yanıtladı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 1 Ağustos itibariyle başlayan ve komisyon çalışmalarına geçilen 4. Dönem Toplu Sözleşmelerine ilişkin soruları yanıtladı. Kanal A ekranlarında Haber Bülteni’ne konuk olan Tonbul, sürecin olumlu ve nezaket çerçevesinde başladığını ifade ederek bu durumun sürecin sonuna kadar devam etmesini diledi.

Tonbul, yapılan ilk toplantının ardından bugün itibariyle de hizmet kollarının komisyon çalışmalarına başladığını ve 10 Ağustos’ta genel tekliflere geçmeyi planladıklarını belirtti.

Taleplerin aynı sonucu almaya yönelik alternatiflerden oluştuğunu belirten Tonbul, “Taleplerimize baktığımız zaman uzlaşmaya en yakın talepleri götürdük. 3 alternatifli ücret zammı talep ediyoruz. Memur maaşlarını incelersek çok bilinmeyenli bir denklem gibi… Denklemin her parçası başka bir yeri etkiliyor. Biz bu makası kapatmak için üç alternatif götürdük” şeklinde konuştu.

Alternatiflerin kamu maliyesi açısından da düşünüldüğünü belirten Tonbul “Hem ücretlinin ücretini düşürmeden hem de kamu maliyesini çok da zorlamadan bir formül bulmaya çalıştık ve üç formül götürdük. Her biriyle pazarlık yaparız. Bu alternatifte de istediğimiz rakam azalmıyor. Gidiş yolu değişiyor. Anlaşacağımızı da düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Toplu Sözleşme görüşmelerinde 750 talebin olduğunu belirten Tonbul, bu taleplerin ileriye dönük olduğunu vurguladı, “ Şöyle bir iddiamız var Memur-Sen olarak 5 veya 6 toplu sözleşme yaptığımız zaman 7. Toplu sözleşmede sadece maaş artışlarını konuşacağız çünkü diğer konular çözülmüş olacak. 20 milyona yakın insanı ilgilendiriyor bu görüşmeler. Sorunları çöze çöze sonuca ulaşmak lazım” şeklinde konuştu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen