Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: 20 Milyon İnsan İçin Masada Olacağız
02 Ağustos 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kanal A ekranlarında komisyon çalışmalarına devam edilen 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkındaki soruları yanıtladı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 1 Ağustos itibariyle başlayan ve komisyon çalışmalarına geçilen 4. Dönem Toplu Sözleşmelerine ilişkin soruları yanıtladı. Kanal A ekranlarında Haber Bülteni’ne konuk olan Tonbul, sürecin olumlu ve nezaket çerçevesinde başladığını ifade ederek bu durumun sürecin sonuna kadar devam etmesini diledi.

Tonbul, yapılan ilk toplantının ardından bugün itibariyle de hizmet kollarının komisyon çalışmalarına başladığını ve 10 Ağustos’ta genel tekliflere geçmeyi planladıklarını belirtti.

Taleplerin aynı sonucu almaya yönelik alternatiflerden oluştuğunu belirten Tonbul, “Taleplerimize baktığımız zaman uzlaşmaya en yakın talepleri götürdük. 3 alternatifli ücret zammı talep ediyoruz. Memur maaşlarını incelersek çok bilinmeyenli bir denklem gibi… Denklemin her parçası başka bir yeri etkiliyor. Biz bu makası kapatmak için üç alternatif götürdük” şeklinde konuştu.

Alternatiflerin kamu maliyesi açısından da düşünüldüğünü belirten Tonbul “Hem ücretlinin ücretini düşürmeden hem de kamu maliyesini çok da zorlamadan bir formül bulmaya çalıştık ve üç formül götürdük. Her biriyle pazarlık yaparız. Bu alternatifte de istediğimiz rakam azalmıyor. Gidiş yolu değişiyor. Anlaşacağımızı da düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Toplu Sözleşme görüşmelerinde 750 talebin olduğunu belirten Tonbul, bu taleplerin ileriye dönük olduğunu vurguladı, “ Şöyle bir iddiamız var Memur-Sen olarak 5 veya 6 toplu sözleşme yaptığımız zaman 7. Toplu sözleşmede sadece maaş artışlarını konuşacağız çünkü diğer konular çözülmüş olacak. 20 milyona yakın insanı ilgilendiriyor bu görüşmeler. Sorunları çöze çöze sonuca ulaşmak lazım” şeklinde konuştu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019