Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: 20 Milyon İnsan İçin Masada Olacağız
02 Ağustos 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kanal A ekranlarında komisyon çalışmalarına devam edilen 4. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkındaki soruları yanıtladı.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, 1 Ağustos itibariyle başlayan ve komisyon çalışmalarına geçilen 4. Dönem Toplu Sözleşmelerine ilişkin soruları yanıtladı. Kanal A ekranlarında Haber Bülteni’ne konuk olan Tonbul, sürecin olumlu ve nezaket çerçevesinde başladığını ifade ederek bu durumun sürecin sonuna kadar devam etmesini diledi.

Tonbul, yapılan ilk toplantının ardından bugün itibariyle de hizmet kollarının komisyon çalışmalarına başladığını ve 10 Ağustos’ta genel tekliflere geçmeyi planladıklarını belirtti.

Taleplerin aynı sonucu almaya yönelik alternatiflerden oluştuğunu belirten Tonbul, “Taleplerimize baktığımız zaman uzlaşmaya en yakın talepleri götürdük. 3 alternatifli ücret zammı talep ediyoruz. Memur maaşlarını incelersek çok bilinmeyenli bir denklem gibi… Denklemin her parçası başka bir yeri etkiliyor. Biz bu makası kapatmak için üç alternatif götürdük” şeklinde konuştu.

Alternatiflerin kamu maliyesi açısından da düşünüldüğünü belirten Tonbul “Hem ücretlinin ücretini düşürmeden hem de kamu maliyesini çok da zorlamadan bir formül bulmaya çalıştık ve üç formül götürdük. Her biriyle pazarlık yaparız. Bu alternatifte de istediğimiz rakam azalmıyor. Gidiş yolu değişiyor. Anlaşacağımızı da düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Toplu Sözleşme görüşmelerinde 750 talebin olduğunu belirten Tonbul, bu taleplerin ileriye dönük olduğunu vurguladı, “ Şöyle bir iddiamız var Memur-Sen olarak 5 veya 6 toplu sözleşme yaptığımız zaman 7. Toplu sözleşmede sadece maaş artışlarını konuşacağız çünkü diğer konular çözülmüş olacak. 20 milyona yakın insanı ilgilendiriyor bu görüşmeler. Sorunları çöze çöze sonuca ulaşmak lazım” şeklinde konuştu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen