Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
ILO Avrupa Bölge Toplantısı Devam Ediyor
03 Ekim 2017

ILO 10. Avrupa Bölge Toplantısı, 2’nci gününde grup toplantıları ve genel oturumlarla devam etti.

ILO 10. Avrupa Bölge Toplantısı İstanbul’da devam ediyor. 2 Ekim’de başlayan ve 5 Ekim’de tamamlanacak olan toplantıların 2’nci gününde, grup toplantıları ve genel oturumlar gerçekleştirildi.

Sabah gerçekleştirilen ve Çalışanlar grubunun toplandığı oturumda, genel toplantı öncesi tavsiye ve öneri niteliği taşıyan istişareler gerçekleştirildi. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, burada yaptığı konuşmada, “Suriyeli çocukların eğitimi; sorunlar ve öneriler raporumuzda da ifade ettiğimiz gibi; 1 milyon sayısına ulaşan okul çağına gelmiş çocuk var ülkemizde. Bu çocukların eğitimi konusunda yaşanan güçlüklere değinmek gerekiyor. Bu konuda hazırladığımız raporu dün akşam gerçekleştirlen toplantıda çalışma bakanlarına takdim ettik” ifadelerini kullandı.

Daha sonra genel oturumda dün gerçekleştirilen ve resmi olmayan bakanlar toplantısının değerlendirilmesine geçildi. Ardından ILO Genel Direktörü Guy Ryder’ın raporu müzakere edildi.

Genel oturumun ilk kısmında, ‘Herkes için Saygın İş’ konusu işlendi.

Genel oturumun ikinci kısmında ise, ‘Çok Uluslu İşletmelere İlişkin Üçlü Prensip Bildirgesi ve Uygulaması da dahil olmak üzere İş ve Üretim Organizasyonu’ konusu masaya yatırıldı.

Oturum, toplantı sonuçlarına ilişkin tasarı komisyonunun oluşturulmasıyla sona erdi.

ILO 10.Avrupa Bölge Toplantısı’nın 2’nci günü, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından verilen resepsiyonla sonlandırılmış oldu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen