Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Heyeti, BSTB Müsteşarı Yayan'ı Ziyaret Etti
12 Ekim 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, beraberindeki heyet ile birlikte Bilim, Sanayi ve Tekonoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Mehmet Veysel Yayan'ı ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Dr. Mehmet Veysel Yayan'ı makamında ziyaret etti. Müsteşar Yayan’ın makamında gerçekleşen görüşmeye Müsteşar Yardımcısı Faruk Şekerci de katıldı.

Genel Başkan Tonbul, bakanlık çalışanlarının faydalandığı yemek hizmetinin bedelinin yüksek olması, araziye çıkan personellerin arazi tazminatlarının ödenmesinde yaşanan sıkıntılar ve 2017 yılı için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmasına yönelik talep ve şikayetleri Müsteşar Yayan'a aktardı.

YÜKSEK YEMEK ÜCRETLERİ ÇALIŞANLARI MAĞDUR EDİYOR

Ziyarette konuşan Tonbul "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personellerine sunulan yemek hizmetinin bedeli diğer kurumlara kıyasla çok fazla arttı. Fiyatların yüksek olması çalışanların bütçesine zarar veriyor. Yemek hizmeti çalışanları mağdur etmemeli." dedi.

Tonbul, "Araziye çıkan personelin alması gereken arazi tazminatının uygulanmasında ve ödenmesinde taşrada sıkıntılar çıkıyor. Masada kazanılmış bir hakkın pratikte yeni mağduriyetler yaratmasını kesinlikle istemiyoruz. Bu konuda bakanlık yöneticilerinden destek ve çözüm bekliyoruz. Yine bakanlık çalışanlarının beklediği, önemli diğer bir konu da Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının 2017 yılı sona ermeden duyurularak bir an önce yapılmasıdır.

Bizler her zaman ortak akıl, istişare ve çözümden yana bir duruş içinde yalnızca üyelerimizi düşünerek değil, hizmet kolundaki tüm çalışanların hak ve menfaatlerini gözeterek hareket etmekteyiz. 2017 yılında elde ettiğimiz 4.dönem toplu sözleşme kazanımlarımızla kamu çalışanlarını daha iyi bir konuma taşıma çabamızı pekiştirdik. Her zaman dediğimiz gibi masada kazanılanı pratikte kaybetmeyi kabul edemeyiz, bu noktada bakanlık yönetiminin desteğine ve iyi niyetine her zaman önem veriyoruz." ifadelerine yer verdi.

Müsteşar Yayan, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul ve beraberindeki heyete ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtirken, görüşülen konularla ve kendisine aktarılan konularla ilgili çalışmaların yürütüldüğünü ve çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

Ziyarette heyete Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Hüseyin İpekli eşlik etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen