Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, TETAŞ Genel Müdürü Alak ile Görüştü
20 Ekim 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul beraberindeki heyet ile birlikte Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) Genel Müdürü Mehmet Feridun Alak’ı makamında ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte  TETAŞ Genel Müdürü Mehmet Feridun Alak’ı makamında ziyaret ederek, çalışanların talep ve sorunlarını iletti.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Tonbul, 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde genel yetkili sendika olarak elde ettikleri kazanımlar hakkında bilgi verdi.

Hizmet kolundaki 8 yıllık yetkili sendika döneminde onlarca kazanım elde ettiklerini ifade eden Tonbul, “Yetkili sendika olarak 38 bin memur adına toplu sözleşme masasına oturuyoruz. Genelde ve hizmet kolumuzda çalışanlarımız için çok önemli kazanımlar elde ettik. İlkeli ve sonuç odaklı sendikal mücadelemiz, üyelerimiz tarafından takdir edildi ve bizlere geçtiğimiz Ağustos ayında tekrar yetkili sendika olarak toplu sözleşme görüşmelerine oturma görevi verdi. Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak,  genelde 45, hizmet kolumuzda 23 kazanım elde ettik. Elde ettiğimiz kazanımlarımızın uygulanması noktasında ve TETAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan personelin, daha iyi şartlarda çalışması için desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TETAŞ Genel Müdürü Alak ise, Enerji Bir-Sen’in, hizmet kolundaki sendikal faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirterek, çalışanların sorunlarının  çözümünde her türlü  desteği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Ziyarette Ankara 1 Nolu Şube Başkan Vekili Şevket Koca ve Şube Başkan Yardımcısı Erdoğan Duman hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen