Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Anadolu Meydanı’ndan Kudüs Direnişine On Binlerce Selam!
17 Aralık 2017

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları, Ankara Anadolu Meydanı’nda, ‘Kudüs’e Özgürlük, İnsanlığa Barış’ mottosuyla tüm dünyaya ‘Özgür Kudüs’ mesajı verdi. Meydanda toplanan on binler, tek yürek olarak, ABD’nin kararını tanınmadıklarını, başkenti Kudüs olan özgür Filistin Devleti’ni tanıdıklarını deklare etti. Mitingde, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Kudüs direnişinin sembolü Cüneydi’nin amcası Reşat el-Cuneydi’nin yanı sıra çağrıcı STK’ların liderleri de coşkulu kitleye hitap etti. Programda, Hamas Lideri İsmail Haniyye video konferans yoluyla mitinge bağlandı, on binlere çağrıda bulundu.

Memur-Sen, Hak-İş, İHH, AGD, Cihannüma, ÖNDER gibi sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra yüzün üstünde STK temsilcisi ve üyesi, on binlerce Kudüs sevdalısı vatandaş, Ankara Anadolu Meydanı’nda bir araya geldi. ‘Özgür Kudüs’ iradesinin alanlardan tüm dünyaya duyuran katılımcılar, ABD ve İsrail’i protesto etti, Kudüs’ün yanında olduklarını deklare etti. İslam dünyasına da çağrıda bulunan vatandaşlar attıkları sloganlarla, ‘Kudüs’e Özgürlük, İnsanlığa Barış’ mesajları verdi.

Ankara, Anadolu Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge Enerji Bir-Sen’den Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Türkiye’nin dört bir yanından Şube Başkanları ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda üye katıldı.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mitingde Grup Yürüyüş bir konser verdi. Konser ve tertip komitesi adına yapılan konuşmanın ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Mitingde; Memur-Sen, Hak-İş, İHH, AGD, Cihannüma, ÖNDER Genel Başkanları da birer konuşma gerçekleştirdi. Siyasi partilerden de katılımın olduğu programa, Memur-Sen Onursal Başkanı ve AK Parti Milletvekili Ahmet Gündoğdu, eski Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili Emrullah İşler, CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Veli Ağbaba katıldı.

Aralıklarla sloganların yükseldiği programda,  Filistin’de gözleri bağlı şekilde gözaltına alınan Cüneydi’nin amcası Reşat el-Cuneydi de katılarak, meydandaki Kudüs sevdalılarına seslendi. Hamas Lideri İsmail Haniyye de video konferansla mitinge bağlandı, on binlere çağrıda bulundu. 

Program, sivil toplum kuruluşunun genel başkanlarının coşkulu kitleye hitaplarıyla devam etti. Kürsüye ilk olarak Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın gelerek bir konuşma gerçekleştirdi.

Yalçın: Selahaddin Yürekliler Kazanacak!

Konuşmasına, Filistinli direnişçiler, İmad ve Ayşe Masluhi’nin onurlu mücadelelerini anlatarak başlayan Ali Yalçın, “Elleri kanlı, cüzdanları dolu Siyonistler; sanıyorlar ki, silahla, olmadı parayla Arz-ı Mevud’u gerçekleştireceklerini zannediyorlar, yanılıyorlar! Selahaddin yürekli Abdurrahmanların intifadası karşısında yenilecekler ve diz çökecekler.  Ömrünü Kudüs’e, Filistin’e, Aksa’ya adanmış Ayşe’lerin onuru karşısında kaybedecekler. Ortadoğu’dan, Makam-ı Miraç’tan, Mevki-i İsra’dan, Kudsi Şerif’ten defolup gidecekler” diye konuştu.

Bu Karanlık Şafağın Müjdecisidir

“Filistin davasının erleri: Hanımefendiler beyefendiler! Kudüs İntifada’sının Anadolu’daki yiğitleri genç yürekler.  Sizi, İmad’ın asaleti, Ayşe annenin cesaretiyle selamlıyorum” diyen Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kudüs’e Özgürlük, İnsanlığa Barış” mitingimize Hoş Geldiniz. Siyonizmi, Evangelizmi, Kapitalizmi, Emperyalizmi tarihin çöp sepetine gönderme şölenimize onur verdiniz.  Bu meydandan, Anadolu’nun Kudüs İntifada’sına katılma heyecanını haykıracağız. Türkiye’nin başkenti Ankara’dan, Filistin’in başkenti Kudüs’e; milletimizin “Antiemperyalist, Antikapitalist, Antisiyonist, Antifiravunist” selamını yollayacağız. Memleketimin “Mescid-i Aksa”ya hasret Kudüs yürekli insanları, Filistin Davası’nın Selahaddin duruşlu ihvanları, Bizi bunaltan bu karanlık şafağın müjdecisidir inşallah.”

 Emperyal Düzen Yıkılacak

Ünlü şair Abdurrahim Karakoç’un dizelerinde geçen, “Gergin uykulardan, kör gecelerden Bir sabah gelecek kardan aydınlık. Adaletin, barışın, huzur ve refahın hakim olduğu yeni bir dünyanın doğuş sancıları çekiliyor” ifadeleri paylaşan Yalçın, “İnsanlık, emperyal zulüm düzeninin yıkılışının final sahnesine hazırlanıyor. Yıkılışı engellemek, final sahnesini erteletmek için çırpınan zavallılar var. Korkuyorlar. Telaşlanıyorlar. Yenilgiyi geciktirmek için kaosa, krize, çatışmaya ve yenidünya savaşlarına zemin hazırlıyorlar. Kim mi bunlar? Bunlar, ‘Dünya, 5’ten büyüktür’ sözünü duyunca cinnet getirenler. Bunlar, barış denilince aklını yitiren, adalet denilince sinir krizi geçiren sömürgenler. Suriye’de tezgâhları yıkılıp, Ortadoğu’daki çarkları bozulunca dediler ki; Kudüs’ün işgalinin altında imza atıp Kutsallarına saldıralım. Bıçağı kemiklerine dayayalım. Sandılar ki; Müslümanlar inzivada. Söz söylemezler. Bir araya gelemezler. Ama işte görüyorlar ki; Sadece ümmet değil bütün insanlık ayakta. Bu sefer sadece Filistin değil bütün yerküre İntifadada. Bir imzayla Kudüs’ün tapusunu İsrail’e verebileceğine inanan bu ahmaklara, sadece  ‘Hadi oradan’ diyorum” dedi.

Yüzyıllık Planları Bozulacak

Kudüs’ü Şerif’den Peygamberlerin izini Mirac’ın ve İsra’nın nurunu, Hz. Ömer’in imzasını,  Selahaddin’in mührünü silmelerine izin vermeyeceklerini kaydeden Yalçın, “Hadsiz Trump! Yüz yıllık planın son hamlesi olan o imzayı kendi elleriyle silecek, paçavra konumundaki kararını da geri çekecek. habis Netenyahu! Siyonizmin çöküş, terörist İsrail’in yıkılış vaktinin geldiğini iliklerine kadar hissedecek.  Ne ABD’nin ne de İsrail’in Filistin’e, Kudüs’e dair söz söyleme, karar alma hakları yok. Hiçbir zaman da olmayacak.  Algı operasyonlarıyla karartmak istedikleri hakikat apaçık ortadadır: İsrail işgalci ve teröristtir. Kudüs Bağımsız Filistin Devletinin başkentidir. Kudüs’ün Batısı da Doğusu da Filistin Devletinindir. Kudüs yönlere bölünemez. Kudüs’ün ne bir parçası ne bütünü İsrail’e terk edilemez, edilmeyecek” ifadelerini kullandı.

İsrail’i Hiç Tanımadık, Tanımayacağız

Sözleri zaman zaman sloganlarla bölünen Yalçın, Ankara’da Anadolu Meydanı’ndaki katılımcılara şöyle seslendi: “Şeyh Ahmet Yasin’in emanetini taşıyan güzel insanlar, Kılıçarslan’ın, Selahadin Eyyübinin cesaretiyle yol alanlar; Şimdi Filistin’in işgalini, işgalcilerin kirli kimliklerini, vahşi zalimliklerini,  örtmek için ‘Kudüs, İsrail’in başkenti’ zırvasına sarılıyorlar. Burada, Anadolu Meydanı’nda özellikle altını çiziyorum: Biz, Trump’ın imzasını taşıyan o paçavrayı, tereddütsüz reddediyor ve yok sayıyoruz.  Biz, İsrail’in “Filistin Devletinin egemenlik sahasında gecekondu bir kaçak devlet olarak kurulmasına” karşı çıkıyor, İsrail devleti diye bir devletin varlığını da reddediyor ve yok sayıyoruz.”

Kudüs’ün Sahibi de Varisi De Bellidir

Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kudüs’ü 9 Aralık 1917’de tam bir asır önce Anglo-Yahudiler  Balfour’la bizden çaldılar. 1947’den bugüne de vahşetle, zulümle, yerleşim politikalarıyla parça parça işgale odaklandılar. Onların unutmak istediği tarihi buradan bir daha hatırlatalım: Biz, 1516’dan bugüne Osmanlı olarak Kudüs’lüyüz. 1187’de Eyyubi, 1073’de Selçuklu namıyla Kudüs’lüyüz. 638 ‘den beri Ashab-ı Kiram ile, 2 bin yıldır Hz.İsa ile, 3 bin yıldan fazla süredir de Hz. Musa ve Hz. Davud ile ve de atamız İbrahim ile Kudüs’lüyüz biz. Tam da bu yüzden; “Kudüs insanlığındır, Kudüs İslam’ındır” diyoruz. Kudüs’ün akıbeti ve zilyedi; Trump’ın imzasıyla veya diplomasi masasıyla da belirlenemez. İsrail, bir devletin değil işgalci gasıp terör örgütünün adıdır.  Kudüs’ün sahibi de varisi de bellidir. Kudüs’ün maliki de zilyedi de bellidir. Filistin topraklarında egemenlik hakkı olan devlet de bellidir.  Filistin’in egemeni Filistin Devleti’dir. Terörist İsrail, o toprakların işgalci illetidir.  Kudüs, ümmet ve insanlık için kutsal emanet, değer biçilemez kıymettir.  İsrail denen Siyonist çete için; Kudüs’e el uzatmanın sonu, yok oluşu yaşayacağı kıyamettir.”

ABD ve NATO’nun Üsleri Kapatılmalıdır

Kudüs’ü yalnız bırakmanın ve Filistin davasını sahipsiz koymanın ihanet olacağını belirten Yalçın, Mescid-i Aksa’yı Siyonist postalların kirletmesine seyirci kalmanın felaketi talep etmek olacağını kaydetti. Yalçın, “Tam da bu nedenle bu meydandan İslam ülkelerine çağrımızı tekrarlıyoruz: İİT toplantısında alınan kararların gereği yapılmalı; Kudüs, Filistin’in başkenti olarak tanınmalıdır. Filistin büyükelçilikleri Kudüs’e taşınmalıdır. ABD’nin çözüm ortaklığı fiilen ortadan kaldırılmalıdır. İsrail ile olan bütün askeri anlaşmalar iptal edilmelidir. İsrail ile diplomatik ve ekonomik ilişkiler kesilmelidir. ABD ve NATO’nun üsleri kapatılmalıdır. ABD’nin aldığı kararın BM tarafından geçersizliğinin tescil edilmesi için gerekli mekanizmalar zorlanmalıdır. ABD duysun, İsrail anlasın… Kudüs özgür olana kadar, susmayacağız. Kudüs Siyonist işgalden kurtulana kadar,  rahat durmayacağız.  Kudüs özgür olana kadar, Mescid-i Aksa yeniden İslam’la kucaklaşana kadar susmayacağız, durmayacağız. İnsanlığın ve ümmetin kalbi, İslam’ın ilk kıblesi olan Kudüs onurumuz, ortak davamızdır. Kudüs, dayanma noktamızın son sınırıdır. Kudüs’ten sonrası ancak öfkedir, direniştir, intifadadır. Ümmetin her bir çocuğu “Allah’ın evi esaret altındayken, Selahaddin nasıl kendi evinde yatar?” diyen birer Selahaddin’dir artık!  Ey zulüm, bugün senin için korku günüdür! Buradan bütün zalimlere haykırıyoruz: Filistinlilere cehennem olan bir Kudüs, Siyonizme cennet olmayacaktır! Mescid-i Aksa’nın selamına “Aleyküm Selam” demek için alanları dolduracağız” diye konuştu. 

Kudüs İntifadamız Mübarek Olsun

Yalçın, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Kudüs’e Özgürlük”, “İnsanlığa Barış” hedefini gerçekleştirecek miyiz? Siyonist zorbalara, Emperyalist küstahlara hadlerini bildirecek miyiz? Trump’a imzasını kendi elleriyle sildirecek miyiz? “İman varsa imkan vardır” diyenlere selam olsun… Anadolu Meydanından Anadolu’nun haykırışına güç verenlere selam olsun.  Kudüs İntifidamız mübarek olsun. Sevdamız Kudüs,  Mescid-i Aksa olsun… Bu kutlu davaya canıyla, malıyla, heyecanıyla, hizmetiyle, şehadetiyle katkı verenlerden Allah razı olsun… Kudüs’ü özgürleştirecek insanlığa barış getirecek intifadamızda Allah yar ve yardımcımız olsun."

Arslan: Kavga Önümüzdeki Yüzyılın Kavgasıdır

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" ilan etme kararını tanımadıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Okyanus ötesi ne söylerse söylesin, Trump'un Amerika'sı ne derse desin, hangi kararı alırsa alsın biz Kudüs kararını tanımıyoruz, tanımayacağız. Bu kararın hiçbir hükmü yoktur; çünkü Kudüs bizim kadim şehrimizdir. Ezeli ve ebedi başkentimizdir. Çünkü Kudüs için baş veririz, başkentimizi çiğnetmeyiz. Kudüs'ün kutsiyeti ve tarihi statüsü asla değiştirilemez, o statü kadim medeniyetimizin ruhu ve kadim merkezi olmasıdır."

"Mescid-i Haram neyse, Mescid-i Nebevi neyse Mescid-i Aksa da odur." ifadelerini kullanan Arslan, Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın kendilerine emanet olduğunu söyledi. ABD Başkanı Trump'ın gelecek yüzyılı şekillendirmek için bilinçli bir karar aldığını söyleyen Arslan, "Kavga önümüzdeki yüzyılın kavgasıdır. Kendimizi önümüzdeki yüzyılın mücadelesine hazırlamalıyız" dedi.

Cüneydi: Siyonist İsrail Filistin’deki Zulmünü Sürdürüyor

Programda konuşan Cüneydi’nin amcası Reşat El Cüneydi de, “Geçmişte ve bugünde Filistin davasına sahip çıkan Türkiyeli kardeşlerimi selamlıyorum. Siyonist işgal ordusu ve onun yerleşimci uşakları, gün geçtikçe Filistin’de çoluk çocuk demeden vahşi muamelelerine devam etmektedir. İsrail’in Filistin’deki tutumu hukuk dışıdır. Bunun son örneği yeğenim Cüneydi’nin gözaltına alınması olayıdır. Fotoğraflarda gördüğünüz gibi onlarca İsrail askeri, Cüneydi’yi gözaltına almış ve insanların gözü önünde darp etmiştir. Sizlere yeğenimin mesajını da ileteceğim: ‘Beni kurtarın ki. Beni kurtarın ki, mazlum annemin kucağına ulaşayım. Annemin masum kucağında ısınayım’” diye konuştu.

Yıldırım: Gerekirse Bir Kez Daha Mavi Marmara’yı Yola Çıkarırız

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da yaptığı konuşmada İsrail’e seslendi. Yıldırım “İsrail bu sesleri duyuyor. Bir gün sıra gelecek Kudüs’e akacağız. İsrail korkaktır, ahlaksızdır. Mavi Marmara’da en gelişmiş silahlarınızla geldiniz ve dayak yediniz. Eğer Kudüs’e Mescid-i Aksa’ya saldırmaya devam ederseniz, ateş olur üzerinize yağarız. Amerika ve İsrail zannediyor ki biz meydanlara çıkacağız birbirimizin gazını alacağız, konuşmalarını yapacağız ve sonra mesele soğuyacak biz unutacağız. Yanıldınız. Kabul etmiyoruz. Biz iman ettik ki Kudüs’ün etrafında cihad devam edecek. Biz de gerekirse mücahid olarak oralara kadar geleceğiz. Gerekirse bir kez daha Mavi Marmara’da olduğu gibi yola çıkacağız. Hava yoluyla kara yoluyla gerekirse yürüyerek gideceğiz” şeklinde konuştu.

Yıldırım, eylemlerin ve protestoların çok önemli olduğunu ve İsrail’e bir mesaj verdiklerini ancak bazı yaptırımların da uygulanması gerektiğini ifade etti. Yıldırım, “İsrail’in canını yakacak birkaç öneri sunmamız lazım. Öncelikle İsrail ile yapılan mukavemet anlaşmaları iptal edilmelidir. Hiçbir Türk vatandaşı İsrail’in emellerine alet edilmesine göz yumamayız. Bunun için bir imza kampanyası başlatıyoruz. Türkiye’de elini kolunu geze geze dolaşan Mossad ajanları takip edilmeli ve gereği yapılmalıdır. Ellerinde silahlarla ülkemizde dolaşıyorlar” diye konuştu.

Yıldırım, “Kudüs’te özgürce namaz kılmak isteyenler hazır olsunlar. O günler için hep beraber ayakta dimdik duracağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Turhan: Amerika Kandır, Gözyaşıdır, Katliamdır, Soykırımdır

“Yüreğinde Kudüs, yüreğinde Mescid-i Aksa, yüreğinde Filistin olanlara selam olsun” diyen AGD Genel Başkanı Salih Turhan, “Bu medyandaki herkes biliyor ki İsrail, Amerika, emperyalizm kınamadan rahatsız olmuyor. Bu medyandaki herkes biliyor ki İsrail, Amerika, emperyalizm lanetlemeden rahatsız olmuyor. Bu medyandaki herkes biliyor ki İsrail, Amerika, emperyalizm basın açıklamalarından, beyanat vermeden, demeç vermeden kimse rahatsız olmuyor. Biz İslam ülkelerinden, hükümetlerden, yönetimlerden, saçma sapan kınamalar, saçma sapan lanetlemeler beklemiyoruz. Yıkın dünyayı Amerika’nın başına. Yıkın dünyayı İsrail’in başına. Cesur olun” ifadelerini kullandı.

Turhan şöyle konuştu: “Amerika kandır, gözyaşıdır, katliamdır, soykırımdır. Amerika emperyalizmdir, vahşi kapitalizdir, yağmadır, talandır. Amerika atom bombasıdır, nükleer başlıklı füzedir, kimyasal silahtır, biyolojik silahtır.  Amerika düzmece 11 Eylül saldırılarıdır, Afganistan’ın, Irak’ın işgalidir.  Amerika Libya’nın vurulmasıdır, Suriye’nin karıştırılmasıdır, Sudan’ın bölünmesidir, Yemen’de iç savaştır. Amerika küresel bir terörizmin müsebbibidir. Bunu bilmezden gelmenin, görmezden gelmenin, duymazdan gelmenin kimseye bir faydası olmayacaktır.”

Akça: Kudüs’ü Korumak İman Meselesidir

Cihannüma Genel Başkan Vekili Ahmet Akça ise, “Türkiye’nin 4 bir yanından gelerek Anadolu Meydanı’nı dolduran ve yüreği Kudüs dolu olan kardeşlerimizi Cihannüma Derneği adına selamlıyorum. Kudüs İsrail’e asla yar olmayacaktır. Siz varsanız, Kudüs asla mahzun olmayacaktır. Kudüs, siz oldukça esir olmayacaktır. Kudüs bizim için Medine’dir, İstanbul’dur, Ankara’dır. Kudüs, bizim için Selahaddin’in mirasıdır. Kudüs’ü korumak imkan değil, iman meselesidir” ifadelerini kullandı.

Bekiroğlu: Kudüs Direnişine Selam Olsun

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Türkiye’nin başkenti Ankara’dan, Filistin’in başkenti Kudüs’e selam olsun.  Filistin için, Kudüs için meydanlara çıkan kardeşlerimize selam olsun. Avrupa’da, Batı’da, Endonezya’da, bugün yine meydanlarda olan kardeşlerimize selam olsun, Kudüs direnişine selam olsun. Bugün, kendimiz için, canımız için, Kudüs için buradayız. Bazı olumsuzluklar yaşıyoruz doğrudur, zaman zaman karamsarlıklara düşüyoruz doğrudur. Ama şuna inanalım ve bilelim ki, ümmetin bu yürüyüşü, Allah’ın izniyle Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturacaktır” dedi.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen