Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu, Memur-Sen Kadın Komisyonu Programına Ev Sahipliği Yaptı
26 Aralık 2017

Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu’nun ev sahipliğini üstlendiği Memur-Sen Ankara İl Başkanlığı Kadın Komisyonu’nun kahvaltı programı Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı’nın (ETKB) Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Misafirhanesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Programa Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Gülen Üye ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların kadın komisyonları ve üyeleri katıldılar.

Programın açılış konuşmasında konuşan Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş, Hz. Fatıma Tüz Zehra’nın hayatından bahsederek, tüm Müslüman kadınların Hz. Fatıma Tüz Zahra’nın yaşam biçimini örnek alması gerektiğini ifade etti.

Programda kadın komisyonlarına hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen teşkilatlarının bir parçası olmanın sorumluluklarından ve ödevlerinden bahsederek, kadınlara işin mutfağında çok daha önemli görevleş düştüğünü ifade etti.

Tonbul, “Kadın komisyonlarımızın burada birlik içinde teşkilat olmanın bilincinde ve sendikacılık ruhu içinde olması bizler için çok kıymetli. Sendikacılık fedakarlık isteyen, gecesi gündüzü bu uğurda vakfedilmiş bir ömürle özdeşleştiğinden aile hayatında gerek sendikacı eşi olmak gerekse sendikacının bizzat kendisi olmak çok fazla fedakarlık gerektiren bir vazifedir. Aile hayatı ve sendikacılığı hassas bir dengede tutulmasını sağlayan siz değerli kadın komisyonları teşkilatlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır yaptığı konuşmada, Kudüs’ün içinde bulunduğu durumdan, İslam coğrafyasının Filistinlilere uygulanan zulme sessiz kalmaması gerektiğinden bahsetti.

Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonları Üyesi Ayşegül Uysal’ın sunuculuğunu üstlendiği programda, Memur-Sen Ankara Kadın Komisyonu Başkanı Rahile Özdemir, kadın teşkilatlarının daha aktif görevlerde bulunması ve işbirliğinin artması amacıyla düzenlenen buluşma toplantılarının bundan sonra her ay düzenli olarak yapılacağını ve ilk toplantıya ev sahipliği yapan Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonuna teşekkür ettiğini belirtti.

Programın son bölümünde Kudüs Bilinci Derneği, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Emine Çınar, “Haydi Kudüs’e” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Kudüs’te uygulanan kültürel ve tarihi sömürünün gözler önüne serildiği sunumda, Osmanlı tarihinin tahribatlar ve manipülasyonlarla nasıl İsrail tahine dönüştürülmeye çalışıldığını gösteren görüntülere yer verildi.

Programın sonunda Genel Bakan Tonbul, Sunum yapan Emine Çınar’a günün anısına Enerji Bir-Sen logolu bir plaket hediye etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen