Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu, Memur-Sen Kadın Komisyonu Programına Ev Sahipliği Yaptı
26 Aralık 2017

Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu’nun ev sahipliğini üstlendiği Memur-Sen Ankara İl Başkanlığı Kadın Komisyonu’nun kahvaltı programı Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı’nın (ETKB) Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) Misafirhanesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Programa Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Gülen Üye ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların kadın komisyonları ve üyeleri katıldılar.

Programın açılış konuşmasında konuşan Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş, Hz. Fatıma Tüz Zehra’nın hayatından bahsederek, tüm Müslüman kadınların Hz. Fatıma Tüz Zahra’nın yaşam biçimini örnek alması gerektiğini ifade etti.

Programda kadın komisyonlarına hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen teşkilatlarının bir parçası olmanın sorumluluklarından ve ödevlerinden bahsederek, kadınlara işin mutfağında çok daha önemli görevleş düştüğünü ifade etti.

Tonbul, “Kadın komisyonlarımızın burada birlik içinde teşkilat olmanın bilincinde ve sendikacılık ruhu içinde olması bizler için çok kıymetli. Sendikacılık fedakarlık isteyen, gecesi gündüzü bu uğurda vakfedilmiş bir ömürle özdeşleştiğinden aile hayatında gerek sendikacı eşi olmak gerekse sendikacının bizzat kendisi olmak çok fazla fedakarlık gerektiren bir vazifedir. Aile hayatı ve sendikacılığı hassas bir dengede tutulmasını sağlayan siz değerli kadın komisyonları teşkilatlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır yaptığı konuşmada, Kudüs’ün içinde bulunduğu durumdan, İslam coğrafyasının Filistinlilere uygulanan zulme sessiz kalmaması gerektiğinden bahsetti.

Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonları Üyesi Ayşegül Uysal’ın sunuculuğunu üstlendiği programda, Memur-Sen Ankara Kadın Komisyonu Başkanı Rahile Özdemir, kadın teşkilatlarının daha aktif görevlerde bulunması ve işbirliğinin artması amacıyla düzenlenen buluşma toplantılarının bundan sonra her ay düzenli olarak yapılacağını ve ilk toplantıya ev sahipliği yapan Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonuna teşekkür ettiğini belirtti.

Programın son bölümünde Kudüs Bilinci Derneği, Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Emine Çınar, “Haydi Kudüs’e” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Kudüs’te uygulanan kültürel ve tarihi sömürünün gözler önüne serildiği sunumda, Osmanlı tarihinin tahribatlar ve manipülasyonlarla nasıl İsrail tahine dönüştürülmeye çalışıldığını gösteren görüntülere yer verildi.

Programın sonunda Genel Bakan Tonbul, Sunum yapan Emine Çınar’a günün anısına Enerji Bir-Sen logolu bir plaket hediye etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen