Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen'den Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde Tutulan Nöbetlere Destek
28 Aralık 2017

Enerji Bir-Sen, Sincan Cezaevi Yerleşkesi’nde görülen 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi davalarının takibine ve STK’ların tutmaya devam ettiği nöbete destek olmak için basın açıklaması düzenledi.

Enerji Bir-Sen, 15 Temmuz hain darbe girişimi davaları Sincan Cezaevi Yerleşkesi’nde görülmeye devam ederken, bu davaların takipçisi olmaya devam ediyor. Enerji Bir-Sen Genel Merkez Heyeti, Ankara Şubeleri ile birlikte yerleşke önünde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile FETÖ’yü ve darbeci zihniyeti lanetlediğini ve görülen davaların takipçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, Ankara 2 Nolu Şube, Ankara 5 Nolu Şube, Ankara 6 Nolu Şube, Ankara 8 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Basın açıklamasını yapan Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul “FETÖ’nün 15 Temmuz’daki terörist darbe teşebbüsü sonrasında Türkiye’ye destek vermekten imtina eden dost, müttefik görünümlü ülkelerin ve çok uluslu yapıların FETÖ ve PKK başta olmak üzere, terör örgütlerine verdiği desteği, sağladığı korumayı milletimiz görmüştür.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Tonbul basın açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Yöntemleri ve fiilleri noktasında ayrım yapmadan her türlü terörü ve bütün terör örgütlerini lanetliyor, mazlumların hamisi ülkemize dönük kirli hedeflerin taşeronluğunu üstlenen bütün terör örgütlerini, aynı el tarafından yönetilen ve vekâlet verilen caniler ve hainler topluluğu olarak görüyoruz. Bu örgütlerin bertaraf edilmesine, uzantılarının ve unsurlarının tasfiye ve tahliyesine yönelik faaliyetleri ‘demokratik düzenin ve insan haklarına dayanan toplumsal hayatın korunması’ noktasında devletin asli sorumluluğu olarak değerlendiriyoruz.

Ulusal ve uluslararası mihrakların teröre verdiği desteğe karşı Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki kararlılığı, milletimiz tarafından büyük destek görmekte, uluslararası lobinin kuşatması birlik ve beraberliğimizi artırmaktadır. ABD ve AB ülkelerinin sosyal, siyasal ve diplomatik alanda Türkiye’yi yalnızlaştırma stratejileri her geçen gün alenileşirken, bu süreçten birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlenerek çıkacağımıza olan inancımız tamdır.

Millet olarak kenetlenmişiz ve hep birlikte hangi baskıyı ve yaptırımı uygularlarsa uygulasınlar, doğru bildiğimiz yoldan devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Bu suçu işleyen, teröre bulaşan, darbe girişiminin ortağı her kim varsa hak ettiği cezayı alıncaya kadar da kararlı mücadelemiz devam edecektir. Arkalarındaki güçlerden de asla korkmuyoruz, çekinmiyoruz. Onlarla da mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Bu kararlarıyla Türkiye’yi zayıflatacağını zannedenler büyük bir yanılgı içerindedirler. İçerideki hainlerin cesaret aldığı hamileri konumundaki destekçilerine buradan sesleniyoruz. Türkiye, dışarıdan müdahale ve operasyonlarla yönetilebilecek bir ülke değildir. Bu gerçeğin en son örneği de 15 Temmuz destanıdır.

Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine savaş açan FETÖ mensupları ve onların destekçileri bertaraf edilmeli; millete namlu doğrultan hainler, vesayet girişimi ile ülkenin kazanımlarına kastedenler hesap vermelidir. Hain kalkışmanın tüm emareleri ortadan kalkıncaya, ülkemizde huzur ve güven ortamı tam olarak tesis edilinceye kadar, millete ve iradesine sahip çıkacak, bu davaları yakından takip edeceğiz. FETÖ davaları sonuçlanıncaya ve hainler hak ettikleri cezaya çarptırılıncaya kadar bu konuyu gündemden düşürmeyecek, hain işbirlikçilerin gündem değiştirmesine veya işi sulandırmasına müsaade etmeyeceğiz.”

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen