Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen'den Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde Tutulan Nöbetlere Destek
28 Aralık 2017

Enerji Bir-Sen, Sincan Cezaevi Yerleşkesi’nde görülen 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi davalarının takibine ve STK’ların tutmaya devam ettiği nöbete destek olmak için basın açıklaması düzenledi.

Enerji Bir-Sen, 15 Temmuz hain darbe girişimi davaları Sincan Cezaevi Yerleşkesi’nde görülmeye devam ederken, bu davaların takipçisi olmaya devam ediyor. Enerji Bir-Sen Genel Merkez Heyeti, Ankara Şubeleri ile birlikte yerleşke önünde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile FETÖ’yü ve darbeci zihniyeti lanetlediğini ve görülen davaların takipçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, Ankara 2 Nolu Şube, Ankara 5 Nolu Şube, Ankara 6 Nolu Şube, Ankara 8 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Basın açıklamasını yapan Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul “FETÖ’nün 15 Temmuz’daki terörist darbe teşebbüsü sonrasında Türkiye’ye destek vermekten imtina eden dost, müttefik görünümlü ülkelerin ve çok uluslu yapıların FETÖ ve PKK başta olmak üzere, terör örgütlerine verdiği desteği, sağladığı korumayı milletimiz görmüştür.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Tonbul basın açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Yöntemleri ve fiilleri noktasında ayrım yapmadan her türlü terörü ve bütün terör örgütlerini lanetliyor, mazlumların hamisi ülkemize dönük kirli hedeflerin taşeronluğunu üstlenen bütün terör örgütlerini, aynı el tarafından yönetilen ve vekâlet verilen caniler ve hainler topluluğu olarak görüyoruz. Bu örgütlerin bertaraf edilmesine, uzantılarının ve unsurlarının tasfiye ve tahliyesine yönelik faaliyetleri ‘demokratik düzenin ve insan haklarına dayanan toplumsal hayatın korunması’ noktasında devletin asli sorumluluğu olarak değerlendiriyoruz.

Ulusal ve uluslararası mihrakların teröre verdiği desteğe karşı Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki kararlılığı, milletimiz tarafından büyük destek görmekte, uluslararası lobinin kuşatması birlik ve beraberliğimizi artırmaktadır. ABD ve AB ülkelerinin sosyal, siyasal ve diplomatik alanda Türkiye’yi yalnızlaştırma stratejileri her geçen gün alenileşirken, bu süreçten birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlenerek çıkacağımıza olan inancımız tamdır.

Millet olarak kenetlenmişiz ve hep birlikte hangi baskıyı ve yaptırımı uygularlarsa uygulasınlar, doğru bildiğimiz yoldan devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Bu suçu işleyen, teröre bulaşan, darbe girişiminin ortağı her kim varsa hak ettiği cezayı alıncaya kadar da kararlı mücadelemiz devam edecektir. Arkalarındaki güçlerden de asla korkmuyoruz, çekinmiyoruz. Onlarla da mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Bu kararlarıyla Türkiye’yi zayıflatacağını zannedenler büyük bir yanılgı içerindedirler. İçerideki hainlerin cesaret aldığı hamileri konumundaki destekçilerine buradan sesleniyoruz. Türkiye, dışarıdan müdahale ve operasyonlarla yönetilebilecek bir ülke değildir. Bu gerçeğin en son örneği de 15 Temmuz destanıdır.

Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine savaş açan FETÖ mensupları ve onların destekçileri bertaraf edilmeli; millete namlu doğrultan hainler, vesayet girişimi ile ülkenin kazanımlarına kastedenler hesap vermelidir. Hain kalkışmanın tüm emareleri ortadan kalkıncaya, ülkemizde huzur ve güven ortamı tam olarak tesis edilinceye kadar, millete ve iradesine sahip çıkacak, bu davaları yakından takip edeceğiz. FETÖ davaları sonuçlanıncaya ve hainler hak ettikleri cezaya çarptırılıncaya kadar bu konuyu gündemden düşürmeyecek, hain işbirlikçilerin gündem değiştirmesine veya işi sulandırmasına müsaade etmeyeceğiz.”

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen