Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen'den Sincan Cezaevi Yerleşkesi'nde Tutulan Nöbetlere Destek
28 Aralık 2017

Enerji Bir-Sen, Sincan Cezaevi Yerleşkesi’nde görülen 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi davalarının takibine ve STK’ların tutmaya devam ettiği nöbete destek olmak için basın açıklaması düzenledi.

Enerji Bir-Sen, 15 Temmuz hain darbe girişimi davaları Sincan Cezaevi Yerleşkesi’nde görülmeye devam ederken, bu davaların takipçisi olmaya devam ediyor. Enerji Bir-Sen Genel Merkez Heyeti, Ankara Şubeleri ile birlikte yerleşke önünde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile FETÖ’yü ve darbeci zihniyeti lanetlediğini ve görülen davaların takipçisi olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Genel Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, Ankara 2 Nolu Şube, Ankara 5 Nolu Şube, Ankara 6 Nolu Şube, Ankara 8 Nolu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Basın açıklamasını yapan Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul “FETÖ’nün 15 Temmuz’daki terörist darbe teşebbüsü sonrasında Türkiye’ye destek vermekten imtina eden dost, müttefik görünümlü ülkelerin ve çok uluslu yapıların FETÖ ve PKK başta olmak üzere, terör örgütlerine verdiği desteği, sağladığı korumayı milletimiz görmüştür.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Tonbul basın açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Yöntemleri ve fiilleri noktasında ayrım yapmadan her türlü terörü ve bütün terör örgütlerini lanetliyor, mazlumların hamisi ülkemize dönük kirli hedeflerin taşeronluğunu üstlenen bütün terör örgütlerini, aynı el tarafından yönetilen ve vekâlet verilen caniler ve hainler topluluğu olarak görüyoruz. Bu örgütlerin bertaraf edilmesine, uzantılarının ve unsurlarının tasfiye ve tahliyesine yönelik faaliyetleri ‘demokratik düzenin ve insan haklarına dayanan toplumsal hayatın korunması’ noktasında devletin asli sorumluluğu olarak değerlendiriyoruz.

Ulusal ve uluslararası mihrakların teröre verdiği desteğe karşı Türkiye’nin terörle mücadele konusundaki kararlılığı, milletimiz tarafından büyük destek görmekte, uluslararası lobinin kuşatması birlik ve beraberliğimizi artırmaktadır. ABD ve AB ülkelerinin sosyal, siyasal ve diplomatik alanda Türkiye’yi yalnızlaştırma stratejileri her geçen gün alenileşirken, bu süreçten birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlenerek çıkacağımıza olan inancımız tamdır.

Millet olarak kenetlenmişiz ve hep birlikte hangi baskıyı ve yaptırımı uygularlarsa uygulasınlar, doğru bildiğimiz yoldan devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Bu suçu işleyen, teröre bulaşan, darbe girişiminin ortağı her kim varsa hak ettiği cezayı alıncaya kadar da kararlı mücadelemiz devam edecektir. Arkalarındaki güçlerden de asla korkmuyoruz, çekinmiyoruz. Onlarla da mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Bu kararlarıyla Türkiye’yi zayıflatacağını zannedenler büyük bir yanılgı içerindedirler. İçerideki hainlerin cesaret aldığı hamileri konumundaki destekçilerine buradan sesleniyoruz. Türkiye, dışarıdan müdahale ve operasyonlarla yönetilebilecek bir ülke değildir. Bu gerçeğin en son örneği de 15 Temmuz destanıdır.

Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne ve kardeşliğine savaş açan FETÖ mensupları ve onların destekçileri bertaraf edilmeli; millete namlu doğrultan hainler, vesayet girişimi ile ülkenin kazanımlarına kastedenler hesap vermelidir. Hain kalkışmanın tüm emareleri ortadan kalkıncaya, ülkemizde huzur ve güven ortamı tam olarak tesis edilinceye kadar, millete ve iradesine sahip çıkacak, bu davaları yakından takip edeceğiz. FETÖ davaları sonuçlanıncaya ve hainler hak ettikleri cezaya çarptırılıncaya kadar bu konuyu gündemden düşürmeyecek, hain işbirlikçilerin gündem değiştirmesine veya işi sulandırmasına müsaade etmeyeceğiz.”

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen