Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Güneydoğu Anadolu’da Teşkilat Çalışması
12 Ocak 2018

Enerji Bir-Sen Heyeti, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinde teşkilat çalışması kapsamında hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret ederek kurum yöneticileri ve üyeler ile bir araya geldi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinde teşkilat çalışması kapsamında hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret ederek kurum yöneticileri ve üyeler ile bir araya geldi.

Heyet, ilk olarak Gaziantep Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) 12. Bölge Müdürlüğünü, Kahramanmaraş Devlet Su İşleri (DSİ) 20. Bölge Müdürlüğünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünü,  Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Menzelet Hidro Elektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğünü, TEİAŞ İşletme Bakım Müdürlüğünü, Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi (TŞFAŞ) Elbistan Şeker Fabrikasını, EÜAŞ Afşin-Elbistan A Termik ve B Termik Santralleri, Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüklerini ziyaret ederek üyelerin talep ve sorunlarını aktardı.

Ziyaretlerde konuşan Doğan "Enerji Bir-Sen’in 8 yıllık Genel Yetkili Sendika tecrübesiyle hizmet kolu çalışanlarına sağlamış olduğu mali ve sosyal haklar büyük öneme sahip. Geçtiğimiz yaz müzakerelerini yürüttüğümüz toplu sözleşmede üyelerimize genelde 45, hizmet kolunda 23 kazanım sağladık. Masada verdiğimiz mücadeleyi sahada da devam ettirmek için yollardayız. Şubelerimizi, illerimizi, işyerlerimizi gezerek toplu sözleşme hükümlerinin uygulanmasında yaşanan sorunları yerinde çözmek için uğraşıyoruz. Bu kapsamda da kurum yöneticilerinden çalışanların refahı ve huzuru için kazanımların uygulanma safhasında destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Heyet daha sonra üyeler ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Enerji Bir-Sen’in sendikal çalışmaları ve toplu sözleşme kazanımları hakkında bilgi veren Doğan, 4. Dönem toplu sözleşmeyle ilgili üyelerin sorularını yanıtladı.

Heyet daha sonra DSİ Adıyaman 203. Şube Müdürlüğünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünü, TEİAŞ Trafo Merkezini, DSİ GAP Şanlıurfa 15. Bölge Müdürlüğünü ve TEİAŞ İşletme Bakım Müdürlüğünü ziyaret ederek kurum yetkilileri ile görüştü.

Adıyaman ve Şanlıurfa illerinde hizmet konuna bağlı kamu kurumlarında üyeler ile bir araya gelen heyete, GAP Şube Başkanı Abdullah Karababa, Şube Başkan Yardımcısı Yılmaz Can, Gaziantep İl Başkanı Mehmet Oğuz Bilir, Kahramanmaraş İl Başkanı Kerim Köse, Adıyaman İl Başkanı Hayrettin Doğan, Batman İl Başkanı Enes Sevgili, Mardin İl Başkanı Mürsel Mirzaoğlu eşlik etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen