Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Güneydoğu Anadolu’da Teşkilat Çalışması
12 Ocak 2018

Enerji Bir-Sen Heyeti, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinde teşkilat çalışması kapsamında hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret ederek kurum yöneticileri ve üyeler ile bir araya geldi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa illerinde teşkilat çalışması kapsamında hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret ederek kurum yöneticileri ve üyeler ile bir araya geldi.

Heyet, ilk olarak Gaziantep Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) 12. Bölge Müdürlüğünü, Kahramanmaraş Devlet Su İşleri (DSİ) 20. Bölge Müdürlüğünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünü,  Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Menzelet Hidro Elektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğünü, TEİAŞ İşletme Bakım Müdürlüğünü, Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi (TŞFAŞ) Elbistan Şeker Fabrikasını, EÜAŞ Afşin-Elbistan A Termik ve B Termik Santralleri, Afşin-Elbistan Linyitleri İşletme Müdürlüklerini ziyaret ederek üyelerin talep ve sorunlarını aktardı.

Ziyaretlerde konuşan Doğan "Enerji Bir-Sen’in 8 yıllık Genel Yetkili Sendika tecrübesiyle hizmet kolu çalışanlarına sağlamış olduğu mali ve sosyal haklar büyük öneme sahip. Geçtiğimiz yaz müzakerelerini yürüttüğümüz toplu sözleşmede üyelerimize genelde 45, hizmet kolunda 23 kazanım sağladık. Masada verdiğimiz mücadeleyi sahada da devam ettirmek için yollardayız. Şubelerimizi, illerimizi, işyerlerimizi gezerek toplu sözleşme hükümlerinin uygulanmasında yaşanan sorunları yerinde çözmek için uğraşıyoruz. Bu kapsamda da kurum yöneticilerinden çalışanların refahı ve huzuru için kazanımların uygulanma safhasında destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Heyet daha sonra üyeler ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Enerji Bir-Sen’in sendikal çalışmaları ve toplu sözleşme kazanımları hakkında bilgi veren Doğan, 4. Dönem toplu sözleşmeyle ilgili üyelerin sorularını yanıtladı.

Heyet daha sonra DSİ Adıyaman 203. Şube Müdürlüğünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünü, TEİAŞ Trafo Merkezini, DSİ GAP Şanlıurfa 15. Bölge Müdürlüğünü ve TEİAŞ İşletme Bakım Müdürlüğünü ziyaret ederek kurum yetkilileri ile görüştü.

Adıyaman ve Şanlıurfa illerinde hizmet konuna bağlı kamu kurumlarında üyeler ile bir araya gelen heyete, GAP Şube Başkanı Abdullah Karababa, Şube Başkan Yardımcısı Yılmaz Can, Gaziantep İl Başkanı Mehmet Oğuz Bilir, Kahramanmaraş İl Başkanı Kerim Köse, Adıyaman İl Başkanı Hayrettin Doğan, Batman İl Başkanı Enes Sevgili, Mardin İl Başkanı Mürsel Mirzaoğlu eşlik etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen