Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Ankara 7 Nolu Şube (Eti Maden) 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
03 Ocak 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 7 Nolu Şube (Eti Maden), 1. Olağan Genel Kurulunu, Eti Maden Genel Müdürlüğü, Kırka Salonunda gerçekleştirdi.

Eti Maden Genel Müdürlüğü Kırka Salonunda gerçekleşen kongreye Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Denetim Kurulu Başkanı Şule Can Mermer, Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Önder Altınsoy, Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Aşkın Erçelik, Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Gülen Üye, Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Hüseyin İpekli, Mevlana Şube Başkanı Tahir Nalçacıgil, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İşyeri Temsilcileri, çok sayıda delege, üye ve misafir katıldı.

Eti Maden'li üyelerin yoğun katılım gösterdiği Genel Kurul, İstiklal Marşının okunması ile başladı. İstiklal Marşının ardından teşekkür ve selamlama konuşmalarına geçildi. Genel Kurul Divan Başkanlığına Mehmet Doğan, Divan Üyeliğine ise Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz seçildi.

Genel Kurulda konuşan Genel Başkan Tonbul “ 17bini aşkın üye sayımızla Genel Yetkili Sendika olma başarımızı bu sene 9.yılında da sürdürüyoruz. Kamu görevlilerinin haklarını savunmaya, alınterlerinin değerini artırmaya devam edeceğiz. Örgütlü yapımız güçlendikçe, sendikal yolculuğumuz sürdükçe kamu görevlilerinin ekonomik ve sosyal haklarındaki iyileşme sürecek, ülkemizde özgürleşme devam edecek, küresel anlamda umut artacak, mazlum ve mağdurlar yarına güvenle bakabilecek. Çünkü bu ışığı gittiğimiz yerlerde görüyoruz. Durduğumuz nokta önemli, yaptığımız iş kıymetlidir. Bereketi ve heybeti birleştirdiğimizde çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok. Onun için, geldiğimiz yerle, yaptıklarımızla yetinmemeli, daha çok çalışmalı, mevcut üyelerimize yenilerini eklemeliyiz” ifadelerini kullandı.

Tonbul sözlerine şöyle devam etti “Yetkili sendika olmak alanla ilgilenmekle, lider sendikacı olmak ise sendikal alana dair bilgilenmekle mümkündür. Çağın erdemli sendikacıları, Türkiye’nin eğitimli sendikacıları, hayrı yaymaya, şerri sonlandırmaya eğilimli ve yeterli sendikacıları da olmak zorundadır. Sendikamızın yetkili olması kurumsal bir sonuç, sendikacılarımızın üyelerin sorunlarını anlamaya, çözmeye, bunun için çözüm önermeye yeterli olması ise bir yönüyle kişisel, bir yönüyle de ortak sorumluluğumuzdur. Enerji Bir-Sen’in hizmet kolunda genel yetkili sendikası olması tüm teşkilatlarımızın başarısıdır. Kurumsal başarının sürmesi, kişisel yeterliliklerimizi geliştirmeyi, gelişmeleri takip etmeyi, söylemlerimizi ortak kavramlarla ifade etmeyi, kavramlarımızı ortak tanımlara kavuşturmayı gerektiriyor. O zaman hedeflerimiz gibi, bildiklerimiz de ortak olmak durumundadır. Nasıl ki ilkelerimiz ortak, idrakimiz de ortak olmalıdır. Değerlerimiz nasıl ki ortak, değerler için yürüttüğümüz mücadelenin yönü ve yöntemleri de ortak olmalıdır.”

Tonbul sözlerini tamamlarken, kongrenin Enerji Bir-Sen camiasına hayırlı uğurlu olmasın diledi.

Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, “Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte hem içerden hem dışardan yapılmak istenen hainlikler artık ayyuka çıkmıştır. Bu vatanın teminatı birlikte beraberlikten geçmektedir. Birliğin beraberliğin anahtarı ise daha fazla sosyal platformda bir araya gelmek ve toplumsal bağı güçlendirebilmektir. Teşkilatımızın herkesi kapsaması, hoşgörüyle kucaklaması, etnik ve sosyal ayrımları aşması çok önemlidir. Biz büyük olursak daha güçlü oluruz, sesimiz daha gür çıkarsa taleplerimiz daha net karşılık bulur.” Şeklinde konuştu.

Seçime tek liste ile gididen Mustafa Kaya, “Eksikliklerimizden ders çıkararak, ileriye bakma anlayışı ile Genel Kurulumuzun şenlik havasında geçmesini ümit ediyorum. Bilinmelidir ki sonuç ne olursa olsun kazanan sendikamız olacaktır. Genel Kuruldan sonra oluşacak yönetimin herkesi kucaklayacak faaliyetler yürütmesini temenni ediyorum.” dedi.

1. Olağan Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda kazanan Yönetim Kurulu listesi şu şekilde oluştu:

Şube Başkanı Mustafa Kaya, Şube Başkan Yardımcıları Bahaddin Yeşilkaya, Şule Kuzu, Gani Yılmaz, Zülküf Altunöz, Sultan Çoban ve Aysun Karalom.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen