Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Maliye Bakanı Ağbal ile Görüştü
11 Ocak 2018

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüşerek 4/C’lilerin 4/B kadrosuna geçirilmesi üzerine bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk ile birlikte Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüştü. Tonbul 694 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 18. Maddesi hükmünce 4/C statüsünden 4/B statüsüne geçirilen çalışanlar adına Bakan Ağbal’a teşekkür etti.

4/C sorununu yıllardır kanayan bir yara olduğunu dile getiren Tonbul, “3. Dönem Toplu Sözleşme kazanımımız olan 4/C’lilerin 4/B kadrosuna geçirilmesi konusu uygulama noktasında bir takım sıkıntılarla karşılaştı. Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’ın da daha önce dile getirdiği gibi 3. Toplu Sözleşme süresi sona ermeden hayata geçirileceğine yönelik çalışmaların tamamlanması ile sorun kökten çözülmüş oldu. Uygulama aşamasında ortaya çıkabilecek mali ve sosyal haklara yönelik sorunların da ivedilikle çözüleceğine inanıyorum. Bu hususta göstermiş olduğu gayretten ötürü Sn. Bakanımıza da teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Tonbul, Temel Ücret Gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi ve skala ayarlamasının da hizmet kolu çalışanları açısından ayrıca mali kayıplar oluşturmayacak şekilde tamamlanmasının da hizmet kolunda olumlu bir hava oluşturacağını ifade etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu dile getiren Maliye Bakanı Ağbal, her zaman kamu çalışanlarına ve millete fayda sağlayacak, menfaatlerini gözetecek çalışmalara destek vereceklerini, toplu sözleşmede elde edilen kazanımların da uygulama aşamasında sorunla karşılaşmamasına yönelik işbirliğine açık olduklarını belirtti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen