Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul'dan, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta Sendikal Temaslar
08 Mart 2018

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta sendikal temaslarda bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu, yurtdışına gerçekleştirdiği sendikal ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Dış İlişkiler Uzmanı ve beraberindeki heyet ile birlikte, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'a ziyaretlerde bulundu. Tonbul ve beraberindeki heyet bu ülkelerde sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi, iş birlikleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Madagaskar'da Temaslar

İlk olarak Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen ve Madagaskar Çalışanları Sendikalar Konfederasyonu (FISEMA) konfederasyonları arasındaki sendikal iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla Madagaskar'da FISEMA konfederasyonu liderleriyle biraraya geldi.

FISEMA Genel Sekreteri José Randrianasolo başkanlığındaki çalışma oturumunda, deneyim paylaşımı ve farklı sendikal eğitim alanındaki programlarının yoğunlaşması ve iki konfederasyon arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konuşuldu. Güney-Güney iş birliği bağlamında, çalışanların beklentilerini ve endişelerini ifade edecek bir dayanışma ağı kurulması öngörüldü. FISEMA ve Memur-Sen, güçlü bir küresel birlik ağı kurma çabalarını da tekrar gündeme getirdi.

Mozambik'te Temaslar

Tonbul başkanlığındaki Memur-Sen Konfederasyonu'nu heyeti, Mozambik Çalışanları Konfederasyonu (OTM-CS), Mozambik Çalışanlar Konfederasyonu tarafından karşılandı.

Bu heyetlerle gerçekleştirilen toplantılarda, dayanışmayı ve sendikalaşmayı güçlendirmeyi amaçlayan girişimlerin çoğaltılmasının gerekliliğine vurgu yapıldı. Taraflar, sendikal eğitimle ilgili konular üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Memur-Sen heyeti OTM’nin yöneticilerini, Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek olan, "İnsan, Emek ve Küresel Rekabet" başlıklı uluslararası konferans çalışmalarına davet etti.

Tonbul, Maputo Türkiye Büyükelçisi Zeynep Kızıltan ile de görüşerek, Mozambik ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler üzerine konuşuldu.

Mauritius'ta Temaslar

Son olarak Hacı Bayram Tonbul ve beraberindeki heyet, Mauritius'ta Emek Sendikaları Konfederasyonu (MLC) Genel Kurulu'nun çalışmalarına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Tonbul, çalışanların haklarını savunan MLC konfederasyonunun mücadelesini kutladı, MLC’nin başkanlığına yeniden seçilen Muhammad Haniff'i tebrik etti.

Türkiye ve Moris arasındaki dostluk derneğinin kuruluş törenine katılan Tonbul, MLC ve Memur-Sen arasındaki ilişkilerin, aynı zamanda iki ülke arasındaki bağların daha da güçlendirilmesi açısından çeşitli katkılar ve faydalar sağlayacağını dile getirdi. Başkan Tonbul, küresel sendikal hareketle ilgili olarak, insanları kalkınma politikalarının merkezine yerleştirmeye davet ederek gelir eşitsizliğinin önüne geçilmesi için paradigmaların değiştirilmesini, retorikten harekete geçilmesini vurguladı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen