Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul'dan, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta Sendikal Temaslar
08 Mart 2018

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta sendikal temaslarda bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu, yurtdışına gerçekleştirdiği sendikal ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Dış İlişkiler Uzmanı ve beraberindeki heyet ile birlikte, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'a ziyaretlerde bulundu. Tonbul ve beraberindeki heyet bu ülkelerde sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi, iş birlikleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Madagaskar'da Temaslar

İlk olarak Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen ve Madagaskar Çalışanları Sendikalar Konfederasyonu (FISEMA) konfederasyonları arasındaki sendikal iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla Madagaskar'da FISEMA konfederasyonu liderleriyle biraraya geldi.

FISEMA Genel Sekreteri José Randrianasolo başkanlığındaki çalışma oturumunda, deneyim paylaşımı ve farklı sendikal eğitim alanındaki programlarının yoğunlaşması ve iki konfederasyon arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konuşuldu. Güney-Güney iş birliği bağlamında, çalışanların beklentilerini ve endişelerini ifade edecek bir dayanışma ağı kurulması öngörüldü. FISEMA ve Memur-Sen, güçlü bir küresel birlik ağı kurma çabalarını da tekrar gündeme getirdi.

Mozambik'te Temaslar

Tonbul başkanlığındaki Memur-Sen Konfederasyonu'nu heyeti, Mozambik Çalışanları Konfederasyonu (OTM-CS), Mozambik Çalışanlar Konfederasyonu tarafından karşılandı.

Bu heyetlerle gerçekleştirilen toplantılarda, dayanışmayı ve sendikalaşmayı güçlendirmeyi amaçlayan girişimlerin çoğaltılmasının gerekliliğine vurgu yapıldı. Taraflar, sendikal eğitimle ilgili konular üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Memur-Sen heyeti OTM’nin yöneticilerini, Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek olan, "İnsan, Emek ve Küresel Rekabet" başlıklı uluslararası konferans çalışmalarına davet etti.

Tonbul, Maputo Türkiye Büyükelçisi Zeynep Kızıltan ile de görüşerek, Mozambik ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler üzerine konuşuldu.

Mauritius'ta Temaslar

Son olarak Hacı Bayram Tonbul ve beraberindeki heyet, Mauritius'ta Emek Sendikaları Konfederasyonu (MLC) Genel Kurulu'nun çalışmalarına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Tonbul, çalışanların haklarını savunan MLC konfederasyonunun mücadelesini kutladı, MLC’nin başkanlığına yeniden seçilen Muhammad Haniff'i tebrik etti.

Türkiye ve Moris arasındaki dostluk derneğinin kuruluş törenine katılan Tonbul, MLC ve Memur-Sen arasındaki ilişkilerin, aynı zamanda iki ülke arasındaki bağların daha da güçlendirilmesi açısından çeşitli katkılar ve faydalar sağlayacağını dile getirdi. Başkan Tonbul, küresel sendikal hareketle ilgili olarak, insanları kalkınma politikalarının merkezine yerleştirmeye davet ederek gelir eşitsizliğinin önüne geçilmesi için paradigmaların değiştirilmesini, retorikten harekete geçilmesini vurguladı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen