Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul'dan, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta Sendikal Temaslar
08 Mart 2018

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta sendikal temaslarda bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu, yurtdışına gerçekleştirdiği sendikal ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Dış İlişkiler Uzmanı ve beraberindeki heyet ile birlikte, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'a ziyaretlerde bulundu. Tonbul ve beraberindeki heyet bu ülkelerde sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi, iş birlikleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Madagaskar'da Temaslar

İlk olarak Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen ve Madagaskar Çalışanları Sendikalar Konfederasyonu (FISEMA) konfederasyonları arasındaki sendikal iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla Madagaskar'da FISEMA konfederasyonu liderleriyle biraraya geldi.

FISEMA Genel Sekreteri José Randrianasolo başkanlığındaki çalışma oturumunda, deneyim paylaşımı ve farklı sendikal eğitim alanındaki programlarının yoğunlaşması ve iki konfederasyon arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konuşuldu. Güney-Güney iş birliği bağlamında, çalışanların beklentilerini ve endişelerini ifade edecek bir dayanışma ağı kurulması öngörüldü. FISEMA ve Memur-Sen, güçlü bir küresel birlik ağı kurma çabalarını da tekrar gündeme getirdi.

Mozambik'te Temaslar

Tonbul başkanlığındaki Memur-Sen Konfederasyonu'nu heyeti, Mozambik Çalışanları Konfederasyonu (OTM-CS), Mozambik Çalışanlar Konfederasyonu tarafından karşılandı.

Bu heyetlerle gerçekleştirilen toplantılarda, dayanışmayı ve sendikalaşmayı güçlendirmeyi amaçlayan girişimlerin çoğaltılmasının gerekliliğine vurgu yapıldı. Taraflar, sendikal eğitimle ilgili konular üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Memur-Sen heyeti OTM’nin yöneticilerini, Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek olan, "İnsan, Emek ve Küresel Rekabet" başlıklı uluslararası konferans çalışmalarına davet etti.

Tonbul, Maputo Türkiye Büyükelçisi Zeynep Kızıltan ile de görüşerek, Mozambik ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler üzerine konuşuldu.

Mauritius'ta Temaslar

Son olarak Hacı Bayram Tonbul ve beraberindeki heyet, Mauritius'ta Emek Sendikaları Konfederasyonu (MLC) Genel Kurulu'nun çalışmalarına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Tonbul, çalışanların haklarını savunan MLC konfederasyonunun mücadelesini kutladı, MLC’nin başkanlığına yeniden seçilen Muhammad Haniff'i tebrik etti.

Türkiye ve Moris arasındaki dostluk derneğinin kuruluş törenine katılan Tonbul, MLC ve Memur-Sen arasındaki ilişkilerin, aynı zamanda iki ülke arasındaki bağların daha da güçlendirilmesi açısından çeşitli katkılar ve faydalar sağlayacağını dile getirdi. Başkan Tonbul, küresel sendikal hareketle ilgili olarak, insanları kalkınma politikalarının merkezine yerleştirmeye davet ederek gelir eşitsizliğinin önüne geçilmesi için paradigmaların değiştirilmesini, retorikten harekete geçilmesini vurguladı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018

Kahramanmaraş Şube Başkanımız Kerim Köse'nin babası vefat etmistir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Nisan 2018

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Erdoğan Gümüş’ün ağabeyi Remzi Gümüş vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0505 375 59 12)
04 Nisan 2018

Sivas MTA Orta Anadolu 1. Bölge Müdürlüğünde görevli üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın annesi ve amcası vefat etmiştir. Cenazesi bugün Ankara’dan kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
04 Nisan 2018

MKEK personeli, üyemiz Mustafa Çalışkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze Bugün (22.03.2018) öğle namazına müteakip Ankara Karapürçek’te defnedilecektir.
22 Mart 2018

EÜAŞ 18 Mart Çan Termik Santrali İşletme Müdür Yardımcısı Murat Doğanay’ın babası İsmail Doğanay vefat etmiştir. Cenazesi yarın (13.03.2018) Bursa Kemalpaşa İlçesi Virace Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0533 688 50 68)
13 Mart 2018

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
08 Mart 2018

Samsun EÜAŞ Altınkaya HES çalışanı üyemiz Burhan Açık'ın babası vefat etmiştir. Cenazesi yarın (02.03.2018) Bafra Tabakhane Camii’nden Cuma Namazı sonrası asri mezarlığa defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet üyemiz ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
01 Mart 2018

Ankara 5 Nolu Şube, Şube Başkan Vekilimiz Feyzullah Arslan’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 545 623 48 46)
20 Şubat 2018

EÜAŞ Gezende HES’inde çalışan üyemiz Meşhude Yüksel’in annesi vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan ailesine sabır ihsan etsin. (Tel:05324983858)
17 Şubat 2018