Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul'dan, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta Sendikal Temaslar
08 Mart 2018

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta sendikal temaslarda bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu, yurtdışına gerçekleştirdiği sendikal ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Dış İlişkiler Uzmanı ve beraberindeki heyet ile birlikte, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'a ziyaretlerde bulundu. Tonbul ve beraberindeki heyet bu ülkelerde sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi, iş birlikleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Madagaskar'da Temaslar

İlk olarak Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen ve Madagaskar Çalışanları Sendikalar Konfederasyonu (FISEMA) konfederasyonları arasındaki sendikal iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla Madagaskar'da FISEMA konfederasyonu liderleriyle biraraya geldi.

FISEMA Genel Sekreteri José Randrianasolo başkanlığındaki çalışma oturumunda, deneyim paylaşımı ve farklı sendikal eğitim alanındaki programlarının yoğunlaşması ve iki konfederasyon arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konuşuldu. Güney-Güney iş birliği bağlamında, çalışanların beklentilerini ve endişelerini ifade edecek bir dayanışma ağı kurulması öngörüldü. FISEMA ve Memur-Sen, güçlü bir küresel birlik ağı kurma çabalarını da tekrar gündeme getirdi.

Mozambik'te Temaslar

Tonbul başkanlığındaki Memur-Sen Konfederasyonu'nu heyeti, Mozambik Çalışanları Konfederasyonu (OTM-CS), Mozambik Çalışanlar Konfederasyonu tarafından karşılandı.

Bu heyetlerle gerçekleştirilen toplantılarda, dayanışmayı ve sendikalaşmayı güçlendirmeyi amaçlayan girişimlerin çoğaltılmasının gerekliliğine vurgu yapıldı. Taraflar, sendikal eğitimle ilgili konular üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Memur-Sen heyeti OTM’nin yöneticilerini, Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek olan, "İnsan, Emek ve Küresel Rekabet" başlıklı uluslararası konferans çalışmalarına davet etti.

Tonbul, Maputo Türkiye Büyükelçisi Zeynep Kızıltan ile de görüşerek, Mozambik ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler üzerine konuşuldu.

Mauritius'ta Temaslar

Son olarak Hacı Bayram Tonbul ve beraberindeki heyet, Mauritius'ta Emek Sendikaları Konfederasyonu (MLC) Genel Kurulu'nun çalışmalarına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Tonbul, çalışanların haklarını savunan MLC konfederasyonunun mücadelesini kutladı, MLC’nin başkanlığına yeniden seçilen Muhammad Haniff'i tebrik etti.

Türkiye ve Moris arasındaki dostluk derneğinin kuruluş törenine katılan Tonbul, MLC ve Memur-Sen arasındaki ilişkilerin, aynı zamanda iki ülke arasındaki bağların daha da güçlendirilmesi açısından çeşitli katkılar ve faydalar sağlayacağını dile getirdi. Başkan Tonbul, küresel sendikal hareketle ilgili olarak, insanları kalkınma politikalarının merkezine yerleştirmeye davet ederek gelir eşitsizliğinin önüne geçilmesi için paradigmaların değiştirilmesini, retorikten harekete geçilmesini vurguladı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görevli üyemiz Abdullah Barışkan'nın babası vefat etmiştir. Cenazesi 22 Temmuz Pazar günü Çankırı ili, Orta ilçesi, Kalfat Köyünde öğle namaza müteakip defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Temmuz 2018

Kars İl Başkanımız Cafer Samgar’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0543 668 30 55)
16 Temmuz 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ramazan Tekin geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
14 Temmuz 2018

EÜAŞ Çevre ve Kamulaştırma Daire Başkanlığında görev yapan İşyeri Temsilcimiz Selda Gülcan Ünal’ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 520 71 25)
03 Temmuz 2018

Denetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Hatipoğlu'nun babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Diyarbakır Merkez Doğu Yapı Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
26 Haziran 2018

TKİ Çan Linyitleri İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Bahri Sarıtepe vefat etmiştir. Cenazesi 19 Haziran Salı günü öğle namazına müteakip Can Demirci Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
18 Haziran 2018

Enerji Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız Yıldıray Yiğitkan’ın ağabeyi Mehmet Emin Yiğitkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. (Tel: 0 536 275 13 80)
27 Mayıs 2018

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018

Kahramanmaraş Şube Başkanımız Kerim Köse'nin babası vefat etmistir. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Nisan 2018

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Erdoğan Gümüş’ün ağabeyi Remzi Gümüş vefat etmiştir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0505 375 59 12)
04 Nisan 2018