Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul'dan, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta Sendikal Temaslar
08 Mart 2018

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'ta sendikal temaslarda bulundu.

Memur-Sen Konfederasyonu, yurtdışına gerçekleştirdiği sendikal ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Dış İlişkiler Uzmanı ve beraberindeki heyet ile birlikte, Madagaskar, Mozambik ve Mauritius'a ziyaretlerde bulundu. Tonbul ve beraberindeki heyet bu ülkelerde sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek istişareler gerçekleştirdi, iş birlikleri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Madagaskar'da Temaslar

İlk olarak Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen ve Madagaskar Çalışanları Sendikalar Konfederasyonu (FISEMA) konfederasyonları arasındaki sendikal iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla Madagaskar'da FISEMA konfederasyonu liderleriyle biraraya geldi.

FISEMA Genel Sekreteri José Randrianasolo başkanlığındaki çalışma oturumunda, deneyim paylaşımı ve farklı sendikal eğitim alanındaki programlarının yoğunlaşması ve iki konfederasyon arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konuşuldu. Güney-Güney iş birliği bağlamında, çalışanların beklentilerini ve endişelerini ifade edecek bir dayanışma ağı kurulması öngörüldü. FISEMA ve Memur-Sen, güçlü bir küresel birlik ağı kurma çabalarını da tekrar gündeme getirdi.

Mozambik'te Temaslar

Tonbul başkanlığındaki Memur-Sen Konfederasyonu'nu heyeti, Mozambik Çalışanları Konfederasyonu (OTM-CS), Mozambik Çalışanlar Konfederasyonu tarafından karşılandı.

Bu heyetlerle gerçekleştirilen toplantılarda, dayanışmayı ve sendikalaşmayı güçlendirmeyi amaçlayan girişimlerin çoğaltılmasının gerekliliğine vurgu yapıldı. Taraflar, sendikal eğitimle ilgili konular üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Memur-Sen heyeti OTM’nin yöneticilerini, Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek olan, "İnsan, Emek ve Küresel Rekabet" başlıklı uluslararası konferans çalışmalarına davet etti.

Tonbul, Maputo Türkiye Büyükelçisi Zeynep Kızıltan ile de görüşerek, Mozambik ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler üzerine konuşuldu.

Mauritius'ta Temaslar

Son olarak Hacı Bayram Tonbul ve beraberindeki heyet, Mauritius'ta Emek Sendikaları Konfederasyonu (MLC) Genel Kurulu'nun çalışmalarına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Tonbul, çalışanların haklarını savunan MLC konfederasyonunun mücadelesini kutladı, MLC’nin başkanlığına yeniden seçilen Muhammad Haniff'i tebrik etti.

Türkiye ve Moris arasındaki dostluk derneğinin kuruluş törenine katılan Tonbul, MLC ve Memur-Sen arasındaki ilişkilerin, aynı zamanda iki ülke arasındaki bağların daha da güçlendirilmesi açısından çeşitli katkılar ve faydalar sağlayacağını dile getirdi. Başkan Tonbul, küresel sendikal hareketle ilgili olarak, insanları kalkınma politikalarının merkezine yerleştirmeye davet ederek gelir eşitsizliğinin önüne geçilmesi için paradigmaların değiştirilmesini, retorikten harekete geçilmesini vurguladı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018

Eski üyelerimizden DSİ Sivas 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'nın kayınbiraderi vefat etmiştir. Cenazesi 4 Ağustos Cumartesi öğle namazını müteakip Mersin'den kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
04 Ağustos 2018

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görevli üyemiz Abdullah Barışkan'nın babası vefat etmiştir. Cenazesi 22 Temmuz Pazar günü Çankırı ili, Orta ilçesi, Kalfat Köyünde öğle namaza müteakip defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Temmuz 2018

Kars İl Başkanımız Cafer Samgar’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0543 668 30 55)
16 Temmuz 2018