Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan Reyhanlı Askeri Sahra Hastanesine Ziyaret
23 Mart 2018

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Reyhanlı’da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Sahra Seyyar İlk Yardım Hastanesi’ni ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul beraberindeki heyet ile birlikte Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Türkiye-Suriye sınırındaki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Sahra Seyyar İlk Yardım Hastanesi’ni ziyaret etti.

Tonbul’a Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Abdullah Üstüner, Memur-Sen Hatay İl Başkanı Hasan Urhan ve Enerji Bir-Sen Adana İl Başkanı Hasan Bulut eşlik etti.

Tonbul ve beraberindeki heyet, ziyarette Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu mensuplarının sağlık durumu hakkında Sahra Hastanesi Başhekiminden detaylı bilgi aldı.

Gazileri ziyaret eden Tonbul, hastane çıkışında açıklamalarda bulundu. Bölgeden gelen son haberle şehitlik mertebesine yükselen üç askere Allah’tan rahmet dileyen Tonbul, bölgede oynanan oyunların, kirli pazarlıkların, masumları kalkan olarak kullanan kanlı ellerin bölgeden tamamen temizlenene dek operasyonların bitmeyeceğini ve Türk milletinin desteğinin tam olduğunu belirtti.

Konuşmasında operasyonlara tam destek veren Tonbul, “Küresel emperyalizmin iş birlikçi hainleriyle, kurdukları terör koalisyonuyla Irak ve Suriye’yi ateş ve kanla kuşatıp bir terör koridoru açma planlarını, Fırat Kalkanı ile başlayıp Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı’yla bozan kahraman ordumuza Selam olsun. Emperyalizmin bölgemizde oluşturmak istediği yeni hain denklemi bozan yiğitlerimizden Allah Razı olsun. Operasyonun başlangıcından bugüne kadar ‘Düğüne gidiyoruz’ diyen birçok yiğidimizi şehadete uğurladık. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sabır ve metanet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

82 Milyon Bir Olacağız, Birlikte Mücadele Edeceğiz

“Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan, coğrafyamızı yaşanmaz kılmaya çalışan küresel şer şebekelerini bir kez daha lanetliyorum” diyen Tonbul, “Buradan haykırıyorum: Türkiye’nin, büyük dirilişini, yeniden şahlanışını engellemek isteyen terör, terör örgütleri, işbirlikçileri, azmettiricileri ve destekçilerine karşı; 82 milyon bir olacağız, birlikte mücadele edeceğiz. Allah’ın izni, milletimizin inayetiyle Afrin ve Cerablus’ta olduğu gibi kirli oyunları bozacağız. Birlik olmak kardeş olmak ve dertlerimizle dertlenmek zorundayız. Eğer gücümüzün farkında olursak, eğer kendimize güvenirsek, eğer istersek, eğer Hazreti Peygamber’in (AS) bize emrettiği istikamette bir elin parmakları gibi birbirimize kenetlenirsek, eğer Kur’an’ın emrettiği gibi “İnnemel müminune İhvetun” müminler ancak kardeştir ayetinin gereğini yerine getirirsek, önümüzde kimse duramaz” şeklinde konuştu.

Emperyalizm, Siyonizm Ve Terörizm Bizim İrademizi Teslim Alamaz

Tonbul sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Memur-Sen, Enerji Bir-Sen olarak Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesini yürekten kutluyorum. Bilinmesini istiyorum ki; 1 milyon üyemizle coğrafyamızda kirli bir düzen oluşturmak isteyenlerin karşısında, mazlum halkların yanındayız. Emperyalizm, Siyonizm ve terörizm bizim irademizi teslim alamaz. Biz asil bir milletiz. Biz iyilik ve adaletin hakim olması için çalışan, kardeşliğin yayılması için sorumluluk alan Ümmetiz. Biz zulüm etmeyiz. Zulüm edenlerin karşısına inancımızla çıkar direniriz. Biz ihanet etmeyiz. İhanet edenleri hem sahadan hem de alanlardan süpürürüz.”

Bizim Derdimiz Daha Adil Bir Dünya

Türkiye’nin verdiği mücadeleyi, “Adil bir dünya mücadelesi” olarak değerlendiren Tonbul, “Bizim derdimiz var. Derdimiz daha adil bir dünya. Verdiğimiz mücadelenin adı; herkes için adalet. Ve ayaktayız! Daha insani, daha huzurlu ve barış içerisinde bir dünya için sorumluluk alıyoruz. And olsun ki; herkes için adil bir dünya düzeni kurulana kadar da oturmayacağız. Çanakkale’de nasıl birlikte şehit olduysak, Kurtuluş Savaşını nasıl omuz omuza verdiysek, bugün de aynı ruhla mücadelenin tam ortasındayız. Seferdeyiz. Mehmetçiğimizin yanındayız. Rabbim, yolumuzu her daim açık etsin. Biz mazlum halklarla ittifak ederiz. Karanlık odalarda, emperyalizmin karargahlarında kurulan ittifakları yerle bir ederiz” dedi.

Terör Ortak Düşmanımızdır

Terörün dini, dili, ırkı ve vatanının olmadığını ifade eden Tonbul, “Bizim için PKK/YPG neyse DEAŞ’ta odur. DHKP-C neyse FETÖ’de odur. Birbirinin zıddı gibi görünenler, Türkiye düşmanlığında uyum içindeler. Altını çizerek belirtmek istiyorum: Terörün dini, dili, ırkı, vatanı yoktur. Terör herkes tarafından amasız ve ancaksız kınanmalıdır. Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, ortak düşmanımızdır. Terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı beceremeyenler hem bize hem de milletimize uzaktır. Büyük Memur-Sen ailesi olarak bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, terörü ve destekçilerini lanetliyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen