Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan Reyhanlı Askeri Sahra Hastanesine Ziyaret
23 Mart 2018

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Reyhanlı’da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Sahra Seyyar İlk Yardım Hastanesi’ni ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul beraberindeki heyet ile birlikte Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Türkiye-Suriye sınırındaki Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Sahra Seyyar İlk Yardım Hastanesi’ni ziyaret etti.

Tonbul’a Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Abdullah Üstüner, Memur-Sen Hatay İl Başkanı Hasan Urhan ve Enerji Bir-Sen Adana İl Başkanı Hasan Bulut eşlik etti.

Tonbul ve beraberindeki heyet, ziyarette Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu mensuplarının sağlık durumu hakkında Sahra Hastanesi Başhekiminden detaylı bilgi aldı.

Gazileri ziyaret eden Tonbul, hastane çıkışında açıklamalarda bulundu. Bölgeden gelen son haberle şehitlik mertebesine yükselen üç askere Allah’tan rahmet dileyen Tonbul, bölgede oynanan oyunların, kirli pazarlıkların, masumları kalkan olarak kullanan kanlı ellerin bölgeden tamamen temizlenene dek operasyonların bitmeyeceğini ve Türk milletinin desteğinin tam olduğunu belirtti.

Konuşmasında operasyonlara tam destek veren Tonbul, “Küresel emperyalizmin iş birlikçi hainleriyle, kurdukları terör koalisyonuyla Irak ve Suriye’yi ateş ve kanla kuşatıp bir terör koridoru açma planlarını, Fırat Kalkanı ile başlayıp Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtı’yla bozan kahraman ordumuza Selam olsun. Emperyalizmin bölgemizde oluşturmak istediği yeni hain denklemi bozan yiğitlerimizden Allah Razı olsun. Operasyonun başlangıcından bugüne kadar ‘Düğüne gidiyoruz’ diyen birçok yiğidimizi şehadete uğurladık. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sabır ve metanet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

82 Milyon Bir Olacağız, Birlikte Mücadele Edeceğiz

“Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan, coğrafyamızı yaşanmaz kılmaya çalışan küresel şer şebekelerini bir kez daha lanetliyorum” diyen Tonbul, “Buradan haykırıyorum: Türkiye’nin, büyük dirilişini, yeniden şahlanışını engellemek isteyen terör, terör örgütleri, işbirlikçileri, azmettiricileri ve destekçilerine karşı; 82 milyon bir olacağız, birlikte mücadele edeceğiz. Allah’ın izni, milletimizin inayetiyle Afrin ve Cerablus’ta olduğu gibi kirli oyunları bozacağız. Birlik olmak kardeş olmak ve dertlerimizle dertlenmek zorundayız. Eğer gücümüzün farkında olursak, eğer kendimize güvenirsek, eğer istersek, eğer Hazreti Peygamber’in (AS) bize emrettiği istikamette bir elin parmakları gibi birbirimize kenetlenirsek, eğer Kur’an’ın emrettiği gibi “İnnemel müminune İhvetun” müminler ancak kardeştir ayetinin gereğini yerine getirirsek, önümüzde kimse duramaz” şeklinde konuştu.

Emperyalizm, Siyonizm Ve Terörizm Bizim İrademizi Teslim Alamaz

Tonbul sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Memur-Sen, Enerji Bir-Sen olarak Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesini yürekten kutluyorum. Bilinmesini istiyorum ki; 1 milyon üyemizle coğrafyamızda kirli bir düzen oluşturmak isteyenlerin karşısında, mazlum halkların yanındayız. Emperyalizm, Siyonizm ve terörizm bizim irademizi teslim alamaz. Biz asil bir milletiz. Biz iyilik ve adaletin hakim olması için çalışan, kardeşliğin yayılması için sorumluluk alan Ümmetiz. Biz zulüm etmeyiz. Zulüm edenlerin karşısına inancımızla çıkar direniriz. Biz ihanet etmeyiz. İhanet edenleri hem sahadan hem de alanlardan süpürürüz.”

Bizim Derdimiz Daha Adil Bir Dünya

Türkiye’nin verdiği mücadeleyi, “Adil bir dünya mücadelesi” olarak değerlendiren Tonbul, “Bizim derdimiz var. Derdimiz daha adil bir dünya. Verdiğimiz mücadelenin adı; herkes için adalet. Ve ayaktayız! Daha insani, daha huzurlu ve barış içerisinde bir dünya için sorumluluk alıyoruz. And olsun ki; herkes için adil bir dünya düzeni kurulana kadar da oturmayacağız. Çanakkale’de nasıl birlikte şehit olduysak, Kurtuluş Savaşını nasıl omuz omuza verdiysek, bugün de aynı ruhla mücadelenin tam ortasındayız. Seferdeyiz. Mehmetçiğimizin yanındayız. Rabbim, yolumuzu her daim açık etsin. Biz mazlum halklarla ittifak ederiz. Karanlık odalarda, emperyalizmin karargahlarında kurulan ittifakları yerle bir ederiz” dedi.

Terör Ortak Düşmanımızdır

Terörün dini, dili, ırkı ve vatanının olmadığını ifade eden Tonbul, “Bizim için PKK/YPG neyse DEAŞ’ta odur. DHKP-C neyse FETÖ’de odur. Birbirinin zıddı gibi görünenler, Türkiye düşmanlığında uyum içindeler. Altını çizerek belirtmek istiyorum: Terörün dini, dili, ırkı, vatanı yoktur. Terör herkes tarafından amasız ve ancaksız kınanmalıdır. Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, ortak düşmanımızdır. Terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı beceremeyenler hem bize hem de milletimize uzaktır. Büyük Memur-Sen ailesi olarak bir kez daha şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, terörü ve destekçilerini lanetliyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen