Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Katliam ve Zulüm, Siyonist Zihniyetin Karakteridir
21 Temmuz 2018

Siyonist rejim, Toprak Günü'nün 42. yılı münasebetiyle 30 Mart'tan bu yana Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü adı altında barışçıl eylemler düzenleyen Filistinli kardeşlerimize katliam uyguluyor.

Tek amaçları Siyonistler tarafından zorla çıkarıldıkları vatanlarına geri dönüş iradesini gündeme taşımak ve Gazze'ye 2006'dan beri uygulanan haksız ve gayri insani ablukanın kaldırılması taleplerini dünyaya duyurmak olan Gazzeli kardeşlerimiz keskin nişancılar tarafından hedef gözetilerek katlediliyor. Bugüne kadar "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde 140'tan fazla Gazzeli kardeşimiz Siyonist rejim askerlerince hunharca şehit edildi.

Birçok ülkeye insan haklarına saygı göstermediği gerekçesiyle ekonomik ve siyasi ambargo uygulayan ABD ve batılı devletler giderek daha da faşistleşen ve insan haklarını yok saymayı bir devlet politikası olarak her geçen gün daha da kurumsallaştıran Siyonist İsrail’e ise askeri ve siyasi desteğini artırarak devam etmektedir.

Bütün dünyanın itirazlarına karşın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ABD, ırkçı Yahudi Ulus Devlet Yasası’nı da destekliyor.

Filistin halkını ve kendi vatanlarındaki meşru haklarını inkâr eden, Arapçayı resmi dil olmaktan çıkaran, mevcut ırkçı ve ayrımcı politikaları yasallaştıran bu apartheid yasasının Trump döneminde gündeme getirilmesi kesinlikle tesadüf değil.

Siyonistlerin bütün hukuksuzluklarına açık ve şartsız destek veren Trump ve evanjelist neocon ekibinin verdiği cesaret, Siyonist rejimin azgınlıkta haddi aşmasının da temel nedenidir.

Bu alçakça güven ve güçle, son günlerde Gazze’ye savaş uçakları, tank ve toplarla saldırılar düzenleyerek kardeşlerimizi katleden terörist İsrail rejiminin saldırıları karşısında, özelde Gazze genelde ise Filistin halkı meşru direnme hakkını kullanarak imkansızlıklar içinde kendisini savunmaktadır.

Dünkü saldırılarda dört Filistinli kardeşimiz şehit düşmüş, onlarcası da yaralanmıştır. Gece saatlerine kadar Gazze’ye uçaklarla, toplarla, tanklarla saldıran İsrail rejimi Gazze halkının direnişi karşısında kayıplar verince ateşkese razı olmuştur.

Elbette Filistin halkının taraf olduğu her türlü ateşkes ve anlaşmayı önemsiyoruz. Daha az ölüm ve daha az yıkım getirecek ateşkesi destekliyoruz. Ancak şunu da açık ve net olarak söylüyoruz ki her türlü ahlaki değerden yoksun bir terör devleti olan faşist İsrail rejimi, Filistin topraklarından tamamen sökülüp atılmadıkça hiçbir ateşkes ve hiçbir anlaşma bölgede kalıcı bir barışı, Filistin halkının güvenliğini ve bölgesel huzuru mümkün kılmaz. Tarih bunun şahididir. Daha önce yapılan hiçbir ateşkese ve dahası hiçbir uluslararası anlaşmaya sadık kalmayan ahlaksız Siyonist rejimin sicili son derece kirlidir. Katliam, sürgün ve soykırım Siyonist ırkçı zihniyetin karakteridir.

Biz, 1 milyon üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikası ve STK’sı olarak, Filistin halkının zulme karşı meşru direnişini, vatanlarına dönmek için verdikleri her türlü meşru mücadeleyi destekliyoruz. Dün olduğu gibi bugün de mazlumun, haklının yanında, zulmün ise karşısındayız.

Başta BM olmak üzere, bütün uluslararası ve bölgesel karar alıcılar ile İslam ülkelerini, Filistinlilerin çığlığını duymaya, Siyonist rejimin zulmünü görmeye, Siyonist İsrail saldırganlığını durdurmaya, gayri insani ve hukuksuz Gazze ablukasını sonlandırmaya ve Filistin halkının mazlumluğunu giderecek adil bir çözüme destek vermeye çağırıyoruz.

Siyonist İsrail terörünün şehit ettiği kardeşlerimize yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar, izzet ve onurun sembolü Filistin halkına ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz.

YAŞASIN FİLİSTİN DİRENİŞİMİZ!

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen