Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Katliam ve Zulüm, Siyonist Zihniyetin Karakteridir
21 Temmuz 2018

Siyonist rejim, Toprak Günü'nün 42. yılı münasebetiyle 30 Mart'tan bu yana Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü adı altında barışçıl eylemler düzenleyen Filistinli kardeşlerimize katliam uyguluyor.

Tek amaçları Siyonistler tarafından zorla çıkarıldıkları vatanlarına geri dönüş iradesini gündeme taşımak ve Gazze'ye 2006'dan beri uygulanan haksız ve gayri insani ablukanın kaldırılması taleplerini dünyaya duyurmak olan Gazzeli kardeşlerimiz keskin nişancılar tarafından hedef gözetilerek katlediliyor. Bugüne kadar "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde 140'tan fazla Gazzeli kardeşimiz Siyonist rejim askerlerince hunharca şehit edildi.

Birçok ülkeye insan haklarına saygı göstermediği gerekçesiyle ekonomik ve siyasi ambargo uygulayan ABD ve batılı devletler giderek daha da faşistleşen ve insan haklarını yok saymayı bir devlet politikası olarak her geçen gün daha da kurumsallaştıran Siyonist İsrail’e ise askeri ve siyasi desteğini artırarak devam etmektedir.

Bütün dünyanın itirazlarına karşın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ABD, ırkçı Yahudi Ulus Devlet Yasası’nı da destekliyor.

Filistin halkını ve kendi vatanlarındaki meşru haklarını inkâr eden, Arapçayı resmi dil olmaktan çıkaran, mevcut ırkçı ve ayrımcı politikaları yasallaştıran bu apartheid yasasının Trump döneminde gündeme getirilmesi kesinlikle tesadüf değil.

Siyonistlerin bütün hukuksuzluklarına açık ve şartsız destek veren Trump ve evanjelist neocon ekibinin verdiği cesaret, Siyonist rejimin azgınlıkta haddi aşmasının da temel nedenidir.

Bu alçakça güven ve güçle, son günlerde Gazze’ye savaş uçakları, tank ve toplarla saldırılar düzenleyerek kardeşlerimizi katleden terörist İsrail rejiminin saldırıları karşısında, özelde Gazze genelde ise Filistin halkı meşru direnme hakkını kullanarak imkansızlıklar içinde kendisini savunmaktadır.

Dünkü saldırılarda dört Filistinli kardeşimiz şehit düşmüş, onlarcası da yaralanmıştır. Gece saatlerine kadar Gazze’ye uçaklarla, toplarla, tanklarla saldıran İsrail rejimi Gazze halkının direnişi karşısında kayıplar verince ateşkese razı olmuştur.

Elbette Filistin halkının taraf olduğu her türlü ateşkes ve anlaşmayı önemsiyoruz. Daha az ölüm ve daha az yıkım getirecek ateşkesi destekliyoruz. Ancak şunu da açık ve net olarak söylüyoruz ki her türlü ahlaki değerden yoksun bir terör devleti olan faşist İsrail rejimi, Filistin topraklarından tamamen sökülüp atılmadıkça hiçbir ateşkes ve hiçbir anlaşma bölgede kalıcı bir barışı, Filistin halkının güvenliğini ve bölgesel huzuru mümkün kılmaz. Tarih bunun şahididir. Daha önce yapılan hiçbir ateşkese ve dahası hiçbir uluslararası anlaşmaya sadık kalmayan ahlaksız Siyonist rejimin sicili son derece kirlidir. Katliam, sürgün ve soykırım Siyonist ırkçı zihniyetin karakteridir.

Biz, 1 milyon üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikası ve STK’sı olarak, Filistin halkının zulme karşı meşru direnişini, vatanlarına dönmek için verdikleri her türlü meşru mücadeleyi destekliyoruz. Dün olduğu gibi bugün de mazlumun, haklının yanında, zulmün ise karşısındayız.

Başta BM olmak üzere, bütün uluslararası ve bölgesel karar alıcılar ile İslam ülkelerini, Filistinlilerin çığlığını duymaya, Siyonist rejimin zulmünü görmeye, Siyonist İsrail saldırganlığını durdurmaya, gayri insani ve hukuksuz Gazze ablukasını sonlandırmaya ve Filistin halkının mazlumluğunu giderecek adil bir çözüme destek vermeye çağırıyoruz.

Siyonist İsrail terörünün şehit ettiği kardeşlerimize yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar, izzet ve onurun sembolü Filistin halkına ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz.

YAŞASIN FİLİSTİN DİRENİŞİMİZ!

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen