Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Katliam ve Zulüm, Siyonist Zihniyetin Karakteridir
21 Temmuz 2018

Siyonist rejim, Toprak Günü'nün 42. yılı münasebetiyle 30 Mart'tan bu yana Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü adı altında barışçıl eylemler düzenleyen Filistinli kardeşlerimize katliam uyguluyor.

Tek amaçları Siyonistler tarafından zorla çıkarıldıkları vatanlarına geri dönüş iradesini gündeme taşımak ve Gazze'ye 2006'dan beri uygulanan haksız ve gayri insani ablukanın kaldırılması taleplerini dünyaya duyurmak olan Gazzeli kardeşlerimiz keskin nişancılar tarafından hedef gözetilerek katlediliyor. Bugüne kadar "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde 140'tan fazla Gazzeli kardeşimiz Siyonist rejim askerlerince hunharca şehit edildi.

Birçok ülkeye insan haklarına saygı göstermediği gerekçesiyle ekonomik ve siyasi ambargo uygulayan ABD ve batılı devletler giderek daha da faşistleşen ve insan haklarını yok saymayı bir devlet politikası olarak her geçen gün daha da kurumsallaştıran Siyonist İsrail’e ise askeri ve siyasi desteğini artırarak devam etmektedir.

Bütün dünyanın itirazlarına karşın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyarak büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ABD, ırkçı Yahudi Ulus Devlet Yasası’nı da destekliyor.

Filistin halkını ve kendi vatanlarındaki meşru haklarını inkâr eden, Arapçayı resmi dil olmaktan çıkaran, mevcut ırkçı ve ayrımcı politikaları yasallaştıran bu apartheid yasasının Trump döneminde gündeme getirilmesi kesinlikle tesadüf değil.

Siyonistlerin bütün hukuksuzluklarına açık ve şartsız destek veren Trump ve evanjelist neocon ekibinin verdiği cesaret, Siyonist rejimin azgınlıkta haddi aşmasının da temel nedenidir.

Bu alçakça güven ve güçle, son günlerde Gazze’ye savaş uçakları, tank ve toplarla saldırılar düzenleyerek kardeşlerimizi katleden terörist İsrail rejiminin saldırıları karşısında, özelde Gazze genelde ise Filistin halkı meşru direnme hakkını kullanarak imkansızlıklar içinde kendisini savunmaktadır.

Dünkü saldırılarda dört Filistinli kardeşimiz şehit düşmüş, onlarcası da yaralanmıştır. Gece saatlerine kadar Gazze’ye uçaklarla, toplarla, tanklarla saldıran İsrail rejimi Gazze halkının direnişi karşısında kayıplar verince ateşkese razı olmuştur.

Elbette Filistin halkının taraf olduğu her türlü ateşkes ve anlaşmayı önemsiyoruz. Daha az ölüm ve daha az yıkım getirecek ateşkesi destekliyoruz. Ancak şunu da açık ve net olarak söylüyoruz ki her türlü ahlaki değerden yoksun bir terör devleti olan faşist İsrail rejimi, Filistin topraklarından tamamen sökülüp atılmadıkça hiçbir ateşkes ve hiçbir anlaşma bölgede kalıcı bir barışı, Filistin halkının güvenliğini ve bölgesel huzuru mümkün kılmaz. Tarih bunun şahididir. Daha önce yapılan hiçbir ateşkese ve dahası hiçbir uluslararası anlaşmaya sadık kalmayan ahlaksız Siyonist rejimin sicili son derece kirlidir. Katliam, sürgün ve soykırım Siyonist ırkçı zihniyetin karakteridir.

Biz, 1 milyon üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikası ve STK’sı olarak, Filistin halkının zulme karşı meşru direnişini, vatanlarına dönmek için verdikleri her türlü meşru mücadeleyi destekliyoruz. Dün olduğu gibi bugün de mazlumun, haklının yanında, zulmün ise karşısındayız.

Başta BM olmak üzere, bütün uluslararası ve bölgesel karar alıcılar ile İslam ülkelerini, Filistinlilerin çığlığını duymaya, Siyonist rejimin zulmünü görmeye, Siyonist İsrail saldırganlığını durdurmaya, gayri insani ve hukuksuz Gazze ablukasını sonlandırmaya ve Filistin halkının mazlumluğunu giderecek adil bir çözüme destek vermeye çağırıyoruz.

Siyonist İsrail terörünün şehit ettiği kardeşlerimize yüce Rabbimizden rahmet, yaralılara acil şifalar, izzet ve onurun sembolü Filistin halkına ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz.

YAŞASIN FİLİSTİN DİRENİŞİMİZ!

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018

Eski üyelerimizden DSİ Sivas 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'nın kayınbiraderi vefat etmiştir. Cenazesi 4 Ağustos Cumartesi öğle namazını müteakip Mersin'den kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
04 Ağustos 2018

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görevli üyemiz Abdullah Barışkan'nın babası vefat etmiştir. Cenazesi 22 Temmuz Pazar günü Çankırı ili, Orta ilçesi, Kalfat Köyünde öğle namaza müteakip defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Temmuz 2018

Kars İl Başkanımız Cafer Samgar’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0543 668 30 55)
16 Temmuz 2018

EÜAŞ Gezende HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ramazan Tekin geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu yaşamını yitirmiştir. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
14 Temmuz 2018

EÜAŞ Çevre ve Kamulaştırma Daire Başkanlığında görev yapan İşyeri Temsilcimiz Selda Gülcan Ünal’ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 520 71 25)
03 Temmuz 2018

Denetim Kurulu Üyemiz Hüseyin Hatipoğlu'nun babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Diyarbakır Merkez Doğu Yapı Camisinden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
26 Haziran 2018

TKİ Çan Linyitleri İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Bahri Sarıtepe vefat etmiştir. Cenazesi 19 Haziran Salı günü öğle namazına müteakip Can Demirci Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
18 Haziran 2018

Enerji Bir-Sen Kırklareli İl Başkanımız Yıldıray Yiğitkan’ın ağabeyi Mehmet Emin Yiğitkan vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz. (Tel: 0 536 275 13 80)
27 Mayıs 2018

Dicle Şube Başkanımız Erkan Karahan’ın ağabeyi vefat etmiştir. Taziyesi Diyarbakır'da olacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kalanlarına başsağlığı dileriz.
12 Mayıs 2018