Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
DSİ Çalışanlarının Sorunları Bakan Yardımcısı Özkaldı’ya İletildi
03 Ekim 2018

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yı ziyaret eden Enerji Bir-Sen Heyeti, Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanlarının sorunlarını iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Gürkan Kaya ve DSİ Eğitim Şube Müdürü Abdullah Üstüner ile birlikte Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yı makamında ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Özkaldı ile bir süre görüşen Tonbul ve beraberindeki heyet, DSİ Görevde Yükselme Sınavı’nın açılması, tayin dönemi sayısının artırılması ve kurum personellerinin diğer sorun ve taleplerini iletti.

“GÖREVDE YÜKSELME SINAVI UZUN SÜREDİR BEKLENEN BİR TALEP”

Görevde Yükselme Sınavının hem çalışanlar hem de kurumlar açısından önemli olduğunu dile getiren Tonbul, "Kurum personelleri, kariyer ve mesleki gelişim noktasında bu sınava oldukça önem veriyor. Kurumlar boş bulunan kadro ve unvanlardaki çalışan açığını bu sınavla karşılama imkânı buluyor. Sınavların geç yapılması hem çalışanların motivasyonuna olumsuz etki yapıyor hem de kurum işlerinde aksamalara neden oluyor. DSİ çalışanları bu sınavın yakın zamanda yapılmasını büyük bir ısrarla talep ediyor. Bizler de bu sınavın açılmasını ve düzenli olarak yapılmasını istiyoruz” dedi.

“TAYİN DÖNEMİNİN YILDA BİR KEZ YAPILMASI MAĞDURİYETLER OLUŞTURUYOR”

“DSİ’de tayin döneminin sadece yılda bir kez yapılması eğitim ve aile konularında çalışanların mağduriyet yaşamalarına neden oluyor. Bu durum personelin işe aidiyetini, moral ve motivasyonunu, aile huzurunu olumsuz olarak etkilemekte. Bu konuya önem verilmeli ve mağduriyetler giderilmeli.” diyen Tonbul, DSİ çalışanlarının tayin dönemi sayısının artırılması yönündeki taleplerini Bakan Yardımcısı Özkaldı’ya iletti.

Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ve çalışanların huzur içinde verimli şekilde istihdam edilmeleri için her zaman ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, konularla ilgili çalışama yapacaklarını ifade etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018