Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MAPEG’de Koruyucu Giyim Sevinci
23 Ekim 2018

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız ile birlikte MAPEG’de düzenlenen Koruyucu Giyim Yardımı kartlarının takdim töreninde  kurum çalışanların kartlarını dağıttılar.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) Konferans Salonunda Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtılması için düzenlenen programa, Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, MAPEG Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel  Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ile kurum yöneticileri ve çok sayıda kurum personeli katıldı.

EN BÜYÜK MOTİVASYONUMUZ, HAYATA GEÇEN KAZANIMLARIMIZDIR

Koruyucu Giyim  Yardımı kazanımının elde edilmesinde büyük emekleri olması münasebetiyle kürsüye davet edilen Genel Başkan Tonbul, “Bu anlamlı günde Bakan Yardımcımız, Genel Müdürümüz ve siz kıymetli üyelerimizi bir arada görmek bizim için çok kıymetli. Toplu Sözleşme masasında yoğun mesai harcayarak elde ettiğimiz, yalnızca Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolumuza özel olan Koruyucu Giyim Yardımının temini ve dağıtımı noktalarında zaman zaman sorun yaşadığımız, anlaşamadığımız kurumlar olmakta ama bugün burada yüzlerdeki mutluluktan anlıyorum ki; yöneticiler ve çalışanlar arasındaki diyalog, hoşgörü ve takım anlayışı MAPEG’e tam anlamıyla yerleşmiş. Enerji Bir-Sen olarak daha çok çalışmaya, her kademeden görüşlere, taleplere erişmeye, çalışanlarımızın gür sesi olamaya devam edeceğiz. Çünkü biz sendikacıların en büyük motivasyon kaynağı yüzü gülen çalışanlarımız ve hayata geçen kazanımlarımızdır.

Bakan Yardımcılığı öncesinde MAPEG Genel Müdürlüğü yapmış olan Sayın Cansız’a  eski kurumuna vefa göstergesi olarak törene katılıp çalışanlara kartlarını bizzat dağıtmak istediği için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu anlayış ve hoşgörü her zaman kurum içi aidiyet ve motivasyona büyük katkı sağlamaktadır. Tüm kurumlarımızda bu anlayışı görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

KORUYUCU GİYİM YARDIMI GERÇEK BİR İHTİYACA ÇÖZÜM GETİRMİŞTİR

Günün anlam ve önemine binaen konuşan Bakan Yardımcısı Cansız, “Bugün eski kurumumda mesai arkadaşlarımla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Her ne kadar görev değişikliği olsa da bir ayağımız her zaman burada olmaya devam edecek. Koruyucu Giyim Yardımı çok önemli bir husus. Bakanlığımız ve bünyesindeki kurumlar sahada zorlu görevler yürütmekte. Yaz, kış, yağmur, çamur, kar demeden hem zor işlerle hem de zor iklimle mücadele ediyor. İş güvenliği ve sağlığı açısından da kritik öneme sahip olan Koruyucu Giyim Yardımı gerçek anlamda bir ihtiyaca çözüm getirmiştir. Bu imkanın kanunen elde edilmesinde emeği geçen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kürsü konuşmalarının ardından Cansız, Tonbul ve Erdoğan’ın kurum çalışanlarına Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtımına geçildi.

Günün anısına çekilen aile fotoğrafı ile program tamamlandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen