Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MAPEG’de Koruyucu Giyim Sevinci
23 Ekim 2018

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız ile birlikte MAPEG’de düzenlenen Koruyucu Giyim Yardımı kartlarının takdim töreninde  kurum çalışanların kartlarını dağıttılar.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) Konferans Salonunda Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtılması için düzenlenen programa, Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, MAPEG Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel  Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ile kurum yöneticileri ve çok sayıda kurum personeli katıldı.

EN BÜYÜK MOTİVASYONUMUZ, HAYATA GEÇEN KAZANIMLARIMIZDIR

Koruyucu Giyim  Yardımı kazanımının elde edilmesinde büyük emekleri olması münasebetiyle kürsüye davet edilen Genel Başkan Tonbul, “Bu anlamlı günde Bakan Yardımcımız, Genel Müdürümüz ve siz kıymetli üyelerimizi bir arada görmek bizim için çok kıymetli. Toplu Sözleşme masasında yoğun mesai harcayarak elde ettiğimiz, yalnızca Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolumuza özel olan Koruyucu Giyim Yardımının temini ve dağıtımı noktalarında zaman zaman sorun yaşadığımız, anlaşamadığımız kurumlar olmakta ama bugün burada yüzlerdeki mutluluktan anlıyorum ki; yöneticiler ve çalışanlar arasındaki diyalog, hoşgörü ve takım anlayışı MAPEG’e tam anlamıyla yerleşmiş. Enerji Bir-Sen olarak daha çok çalışmaya, her kademeden görüşlere, taleplere erişmeye, çalışanlarımızın gür sesi olamaya devam edeceğiz. Çünkü biz sendikacıların en büyük motivasyon kaynağı yüzü gülen çalışanlarımız ve hayata geçen kazanımlarımızdır.

Bakan Yardımcılığı öncesinde MAPEG Genel Müdürlüğü yapmış olan Sayın Cansız’a  eski kurumuna vefa göstergesi olarak törene katılıp çalışanlara kartlarını bizzat dağıtmak istediği için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu anlayış ve hoşgörü her zaman kurum içi aidiyet ve motivasyona büyük katkı sağlamaktadır. Tüm kurumlarımızda bu anlayışı görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

KORUYUCU GİYİM YARDIMI GERÇEK BİR İHTİYACA ÇÖZÜM GETİRMİŞTİR

Günün anlam ve önemine binaen konuşan Bakan Yardımcısı Cansız, “Bugün eski kurumumda mesai arkadaşlarımla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Her ne kadar görev değişikliği olsa da bir ayağımız her zaman burada olmaya devam edecek. Koruyucu Giyim Yardımı çok önemli bir husus. Bakanlığımız ve bünyesindeki kurumlar sahada zorlu görevler yürütmekte. Yaz, kış, yağmur, çamur, kar demeden hem zor işlerle hem de zor iklimle mücadele ediyor. İş güvenliği ve sağlığı açısından da kritik öneme sahip olan Koruyucu Giyim Yardımı gerçek anlamda bir ihtiyaca çözüm getirmiştir. Bu imkanın kanunen elde edilmesinde emeği geçen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kürsü konuşmalarının ardından Cansız, Tonbul ve Erdoğan’ın kurum çalışanlarına Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtımına geçildi.

Günün anısına çekilen aile fotoğrafı ile program tamamlandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen