Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MAPEG’de Koruyucu Giyim Sevinci
23 Ekim 2018

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız ile birlikte MAPEG’de düzenlenen Koruyucu Giyim Yardımı kartlarının takdim töreninde  kurum çalışanların kartlarını dağıttılar.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) Konferans Salonunda Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtılması için düzenlenen programa, Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, MAPEG Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel  Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ile kurum yöneticileri ve çok sayıda kurum personeli katıldı.

EN BÜYÜK MOTİVASYONUMUZ, HAYATA GEÇEN KAZANIMLARIMIZDIR

Koruyucu Giyim  Yardımı kazanımının elde edilmesinde büyük emekleri olması münasebetiyle kürsüye davet edilen Genel Başkan Tonbul, “Bu anlamlı günde Bakan Yardımcımız, Genel Müdürümüz ve siz kıymetli üyelerimizi bir arada görmek bizim için çok kıymetli. Toplu Sözleşme masasında yoğun mesai harcayarak elde ettiğimiz, yalnızca Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolumuza özel olan Koruyucu Giyim Yardımının temini ve dağıtımı noktalarında zaman zaman sorun yaşadığımız, anlaşamadığımız kurumlar olmakta ama bugün burada yüzlerdeki mutluluktan anlıyorum ki; yöneticiler ve çalışanlar arasındaki diyalog, hoşgörü ve takım anlayışı MAPEG’e tam anlamıyla yerleşmiş. Enerji Bir-Sen olarak daha çok çalışmaya, her kademeden görüşlere, taleplere erişmeye, çalışanlarımızın gür sesi olamaya devam edeceğiz. Çünkü biz sendikacıların en büyük motivasyon kaynağı yüzü gülen çalışanlarımız ve hayata geçen kazanımlarımızdır.

Bakan Yardımcılığı öncesinde MAPEG Genel Müdürlüğü yapmış olan Sayın Cansız’a  eski kurumuna vefa göstergesi olarak törene katılıp çalışanlara kartlarını bizzat dağıtmak istediği için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu anlayış ve hoşgörü her zaman kurum içi aidiyet ve motivasyona büyük katkı sağlamaktadır. Tüm kurumlarımızda bu anlayışı görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

KORUYUCU GİYİM YARDIMI GERÇEK BİR İHTİYACA ÇÖZÜM GETİRMİŞTİR

Günün anlam ve önemine binaen konuşan Bakan Yardımcısı Cansız, “Bugün eski kurumumda mesai arkadaşlarımla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Her ne kadar görev değişikliği olsa da bir ayağımız her zaman burada olmaya devam edecek. Koruyucu Giyim Yardımı çok önemli bir husus. Bakanlığımız ve bünyesindeki kurumlar sahada zorlu görevler yürütmekte. Yaz, kış, yağmur, çamur, kar demeden hem zor işlerle hem de zor iklimle mücadele ediyor. İş güvenliği ve sağlığı açısından da kritik öneme sahip olan Koruyucu Giyim Yardımı gerçek anlamda bir ihtiyaca çözüm getirmiştir. Bu imkanın kanunen elde edilmesinde emeği geçen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kürsü konuşmalarının ardından Cansız, Tonbul ve Erdoğan’ın kurum çalışanlarına Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtımına geçildi.

Günün anısına çekilen aile fotoğrafı ile program tamamlandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018

Copyright © 2019