Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
MAPEG’de Koruyucu Giyim Sevinci
23 Ekim 2018

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Mithat Cansız ile birlikte MAPEG’de düzenlenen Koruyucu Giyim Yardımı kartlarının takdim töreninde  kurum çalışanların kartlarını dağıttılar.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) Konferans Salonunda Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtılması için düzenlenen programa, Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız, MAPEG Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel  Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ile kurum yöneticileri ve çok sayıda kurum personeli katıldı.

EN BÜYÜK MOTİVASYONUMUZ, HAYATA GEÇEN KAZANIMLARIMIZDIR

Koruyucu Giyim  Yardımı kazanımının elde edilmesinde büyük emekleri olması münasebetiyle kürsüye davet edilen Genel Başkan Tonbul, “Bu anlamlı günde Bakan Yardımcımız, Genel Müdürümüz ve siz kıymetli üyelerimizi bir arada görmek bizim için çok kıymetli. Toplu Sözleşme masasında yoğun mesai harcayarak elde ettiğimiz, yalnızca Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolumuza özel olan Koruyucu Giyim Yardımının temini ve dağıtımı noktalarında zaman zaman sorun yaşadığımız, anlaşamadığımız kurumlar olmakta ama bugün burada yüzlerdeki mutluluktan anlıyorum ki; yöneticiler ve çalışanlar arasındaki diyalog, hoşgörü ve takım anlayışı MAPEG’e tam anlamıyla yerleşmiş. Enerji Bir-Sen olarak daha çok çalışmaya, her kademeden görüşlere, taleplere erişmeye, çalışanlarımızın gür sesi olamaya devam edeceğiz. Çünkü biz sendikacıların en büyük motivasyon kaynağı yüzü gülen çalışanlarımız ve hayata geçen kazanımlarımızdır.

Bakan Yardımcılığı öncesinde MAPEG Genel Müdürlüğü yapmış olan Sayın Cansız’a  eski kurumuna vefa göstergesi olarak törene katılıp çalışanlara kartlarını bizzat dağıtmak istediği için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu anlayış ve hoşgörü her zaman kurum içi aidiyet ve motivasyona büyük katkı sağlamaktadır. Tüm kurumlarımızda bu anlayışı görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

KORUYUCU GİYİM YARDIMI GERÇEK BİR İHTİYACA ÇÖZÜM GETİRMİŞTİR

Günün anlam ve önemine binaen konuşan Bakan Yardımcısı Cansız, “Bugün eski kurumumda mesai arkadaşlarımla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Her ne kadar görev değişikliği olsa da bir ayağımız her zaman burada olmaya devam edecek. Koruyucu Giyim Yardımı çok önemli bir husus. Bakanlığımız ve bünyesindeki kurumlar sahada zorlu görevler yürütmekte. Yaz, kış, yağmur, çamur, kar demeden hem zor işlerle hem de zor iklimle mücadele ediyor. İş güvenliği ve sağlığı açısından da kritik öneme sahip olan Koruyucu Giyim Yardımı gerçek anlamda bir ihtiyaca çözüm getirmiştir. Bu imkanın kanunen elde edilmesinde emeği geçen Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kürsü konuşmalarının ardından Cansız, Tonbul ve Erdoğan’ın kurum çalışanlarına Koruyucu Giyim Yardımı temin kartlarının dağıtımına geçildi.

Günün anısına çekilen aile fotoğrafı ile program tamamlandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     
Duyurular

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018

Eski üyelerimizden DSİ Sivas 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'nın kayınbiraderi vefat etmiştir. Cenazesi 4 Ağustos Cumartesi öğle namazını müteakip Mersin'den kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
04 Ağustos 2018

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görevli üyemiz Abdullah Barışkan'nın babası vefat etmiştir. Cenazesi 22 Temmuz Pazar günü Çankırı ili, Orta ilçesi, Kalfat Köyünde öğle namaza müteakip defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Temmuz 2018

Kars İl Başkanımız Cafer Samgar’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0543 668 30 55)
16 Temmuz 2018