Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Talebimiz Sonuç Verdi: DSİ Tayin Dönemi Yılda İki Defa Yapılacak
01 Mart 2019

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz talebimiz üzerine yeni çıkan genelge ile DSİ Tayin Dönemleri Haziran ve Aralık ayı olmak üzere yılda iki defaya çıkarılmıştır.

Bilindiği üzere DSİ bünyesinde tayin dönemi yılda bir defa yapılmaktaydı. Üyelerimiz ve çalışan personel tarafından bu konu hakkında gelen talepler üzerine 26.09.2028 tarih ve 1840 sayılı yazımız ile Genel Müdürlüğe çalışanlarımızın mağduriyetini bildirmiş ve tayin döneminin yılda iki defaya çıkması yönünde başvuruda bulunmuştuk.

Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce talebimiz haklı bulunmuş ve yeni çıkan genelge ile bu dönem Haziran ve Aralık ayı olmak üzere yılda iki defaya çıkarılmıştır.

Diğer taraftan 5 yıl tayin olamama durumu yine taleplerimiz doğrultusunda DSİ Genel Müdürlüğü tarafından uygulamadan kaldırılmış olup tayin talebinde bulunacak personelin asalet tasdikine müteakip çalıştıkları birimlere söz konusu dönem içerisinde başvuru yapmaları neticesinde değerlendirmeye alınabilecektir.

Bunun yanı sıra sözleşmeli olarak DSİ bünyesinde 1 yıl çalışan personelin kamu kurumlarında çalışan eşine istinaden eş durumu tayin talebinde bulunabilecektir.

Diğer kadrolu statüde çalışan personelin eş durumu tayin durumu da aynı şekilde mevcut haliyle devam etmektedir.

Ayrıca eşi hakim, savcı, asker ve polis olarak çalışan personellerimiz ile sağlık mazereti olan, engelli olarak çalışan personelimiz, can güvenliği mazeretine dayanan tayinler ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’na istinaden DSİ’ye ataması yapılan personellerimiz tayin dönemine bağlı olmaksızın sürekli tayin alabileceklerdir.

Kazanımımız tüm DSİ çalışanlarına hayırlı olsun.

 

Çalışanlar arasında ve iş ortamında oluşabilecek muhtemel sorunlar ve eşitsizliklerin giderilmesi, işe olan aidiyetin artırılması açısından oldukça önemli olan bu konuya ihtimam gösteren Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı'ya ve Genel Müdür Mevlüt Aydın’a konuyla ilgili göstermiş oldukları hassasiyet için üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.

 

 

Talep Yazımız;

 

DSİ Genelgesi;

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen