Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Kamu Görevlilerinin Sorunlarını Maliye Bakan Yardımcısı Nebati'ye İletti
03 Nisan 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ile görüştü.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Gürkan Kaya ve Mustafa Daşdan ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati ile görüşerek kamu çalışanlarının mali haklarına yönelik talep ve sorunları iletti.

Görüşmede konuşan Genel Başkan Tonbul, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak gerek genelde gerekse de enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda kamu görevlilerinin yaşadıkları sorunların çözüme kavuşturulması hususunda yoğun bir mesai harcadıklarını ve toplu sözleşme masasının kamu işvereni tarafındaki idarecilere büyük sorumluluk düştüğünü ve bu kapsamda da çözüm odaklı bir yaklaşım beklediklerini ifade etti.

Genel Başkan Tonbul, “KİT’lerde görev yapan bazı unvanlardaki personelin sözleşme ücretlerinin amir konumundaki şube müdürü maaşını geçmesi kurumlarda maaş adaletsizliği oluşmasına neden olmuştur. Bu durumun çözülebilmesi için şube müdürlerinin özel hizmet tazminatlarının Adalet Bakanlığı’ndaki müdürler gibi uygulanması gerekmektedir.

TEİAŞ ve EÜAŞ gibi kurumlarda kazanılmış emsal niteliğinde davalar olmasına rağmen KİT’lerde lojman kira bedeli üzerinden alınan KDV’nin kaldırılmaması, ayrıca gelir vergisinde %15’lik ve %27’lik dilimler arasındaki makasın düşük olması sebebiyle Ocak ve Aralık maaşları arasındaki fark ciddi boyutta artmakta ve çalışanlar bu durumdan olumsuz olarak etkilenmektedir.” şeklinde konuştu.

“MEMUR, ARADAKİ FARKI CEBİNDEN ÖDÜYOR”

Tonbul, “Ayrıca bilindiği üzere 2018 yazından beri döviz kurundaki artışın etkisinde yükselen enflasyon ile birlikte yeme-içme, konaklama ulaşım vb. masraflarda fiyatlar artarken, 2019 yılında verilen harcırahlarda bir artış olmamış, göreve giden ve kamu görevlileri aradaki farkı cebinden karşılamak zorunda kalmıştır.

Yine KİT’lerdeki İç Denetçi kadrolarının emsalinin belirlenmemiş olması ve 657’deki İç Denetçi kadroları ile aynı özlük haklarına sahip olmaması da bu kadrolarda istihdam edilen personeller için mağduriyet oluşturmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Ziyaretten ve görüşmenin içeriğinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Nebati, konularla yakından ilgileneceğini ifade ederek, Tonbul ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcımız Şevket İnce'nin annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel:536 494 89 05)
30 Ağustos 2018

Samsun Altınkaya HES’de görevli Yeşilırmak Şube Disiplin Kurulu Üyemiz Ümit Uçaravcı'nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (12.08.2018) Bafra Mevlâna Mahallesi Esentepe Caminde ikindi namazına müteakip Bafra asri mezarlığına defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (0 541 525 77 55)
12 Ağustos 2018

Eski üyelerimizden DSİ Sivas 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya'nın kayınbiraderi vefat etmiştir. Cenazesi 4 Ağustos Cumartesi öğle namazını müteakip Mersin'den kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
04 Ağustos 2018