Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bakanlığı Çalışanlarının Talepleri Bakan Yardımcısı Cansız'a İletildi
10 Mayıs 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mustafa Daşdan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız’ı ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Mustafa Daşdan ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mithat Cansız’ı ziyaret ederek Bakanlık personeli ve Bakanlığa bağlı kurumlarda çalışan personelin talep ve sorunlarını iletti.

Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolunun çok büyük bir kısmını bünyesinde bulunduran Enerji Bakanlığının, TEİAŞ, EÜAŞ, TEDAŞ, ETİ Maden, MTA, TKİ, TTK, TAEK gibi önemli kurumlarla Enerji Bir-Sen için stratejik bir konumda olduğunu ifade eden Tonbul “Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu çalışanları olarak ülkemizin  enerji arzının sağlanmasında kritik bir görevi zorlu koşullar altında yerine getiren tüm çalışanlarımız adına ‘Milli Enerji’ projesinin paydaşı olmaktan gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Enerji arzında dışa bağımlılığı azaltan, ekonomisine sağladığı katkı gerek istihdam gerek döviz getirisi noktasında öncülüğü tartışmasız bir konum olan enerji sektörü ve çalışanları için Enerji Bir-Sen ailesi olarak bu kurumlarda hizmet veren çalışanlarımızın haklarının daha iyi seviyelere erişmesi için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu noktada kurum yöneticilerinden de gereken destek ve sorumlu yaklaşımı bekliyoruz” dedi.

Bakan Yardımcısı Cansız, heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Enerji Bir-Sen’in madencilik alanında çalışan personele sağladığı kazanımlar çok önemli olduğunu ve her zaman kamu görevlilerinin faydasına olan hususlarda iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığında Teknik Şef olarak görev yapan üyemiz Halit Tayfur Güre 44 yıllık kamu hizmetini tamamlayarak emekli olmuştur. Emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve huzur diliyoruz.
24 Şubat 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen