Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Elektrik-Elektronik Mühendisleri Platformu’ndan Genel Başkan Tonbul’a Ziyaret
29 Mart 2019

Elektrik-Elektronik Mühendisleri Platformu heyeti, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile görüşerek platform üyelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının istihdam politikalarına yönelik talep ve sorunlarını aktardı.

Elektrik-Elektronik Mühendisleri Platformu Ankara Heyet Başkanı Ceren Buğdaycı, platform üyelerinden oluşan bir heyet ile birlikte Enerji Bir-Sen Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul ile görüştü.

Ziyarette konuşan Platform Ankara Heyet Başkanı Buğdaycı, “Ülkemizin yürüttüğü ve planlandırdığı yerli ve milli projelerin yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi birçok bakanlık bünyesinde ve alt kurumlarında Elektrik Elektronik Mühendislerine ihtiyaç göz ardı edilemez seviyeye gelmiştir. Devletine ve milletine hizmet etmek isteyen Elektrik-Elektronik Mühendisleri olarak bizler bu projelerde görev almak için kamu personeli seçme sınavlarında da başarı göstererek göreve talip olmaktayız. Ancak son dönemlerde ihtiyaç fazlasıyla var olmasına rağmen kamu kurum ve kuruluşlarında Elektrik-Elektronik Mühendisliği kadrolarında kısılmaya gidilmiştir. Bu durum mevcut personelin de iş yükünün artmasına neden olmakta. Ülkemizin modern çağ statüsüne uygun bir devlet haline gelmesi için Enerjiye, Bilime, Teknolojiye, Ulaşıma uygulanacak bir kemer sıkma politikası içerisinde nitelikli iş gücünün önünün kesilmesi yer almamalıdır.” şeklinde konuştu.

Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Başkan Tonbul konuşmasında, “Ülkemizin 2023 Hedefleri doğrultusunda teknoloji hamlesi olarak; Nükleer santraller, Yenilenebilir enerji, Yerli Araba Projesi, Kanal İstanbul gibi yerli ve milli projelerin öne çıktığı bu dönemde elbette ki genç fikirlere, özellikle de Mühendislere olan ihtiyaç da aynı oranda artış gösterecektir. Kurumlardaki istihdam politikasının adil iş yükü, sağlıklı çalışma ortamı ve nitelikli iş gücü üzerinde yürütülmelidir. İstihdamı azaltarak, kadro sayısında düşüşe giderek, mevcut personelin omuzlarındaki yükü artırmak ise çalışanların fiziksel ve duygusal anlamda çöküntü yaşamalarına, yoğun mesai içinde kritik hatalar yapmalarına kadar istenmeyen durumlara yol açabilmektedir. Bizler için önemli olan her zaman çalışanlarımızın çalışma şartlarının adil ve saygın seviyede olmasıdır.” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen