Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Elektrik-Elektronik Mühendisleri Platformu’ndan Genel Başkan Tonbul’a Ziyaret
29 Mart 2019

Elektrik-Elektronik Mühendisleri Platformu heyeti, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ile görüşerek platform üyelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının istihdam politikalarına yönelik talep ve sorunlarını aktardı.

Elektrik-Elektronik Mühendisleri Platformu Ankara Heyet Başkanı Ceren Buğdaycı, platform üyelerinden oluşan bir heyet ile birlikte Enerji Bir-Sen Genel Merkezini ziyaret ederek Genel Başkan Hacı Bayram Tonbul ile görüştü.

Ziyarette konuşan Platform Ankara Heyet Başkanı Buğdaycı, “Ülkemizin yürüttüğü ve planlandırdığı yerli ve milli projelerin yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi birçok bakanlık bünyesinde ve alt kurumlarında Elektrik Elektronik Mühendislerine ihtiyaç göz ardı edilemez seviyeye gelmiştir. Devletine ve milletine hizmet etmek isteyen Elektrik-Elektronik Mühendisleri olarak bizler bu projelerde görev almak için kamu personeli seçme sınavlarında da başarı göstererek göreve talip olmaktayız. Ancak son dönemlerde ihtiyaç fazlasıyla var olmasına rağmen kamu kurum ve kuruluşlarında Elektrik-Elektronik Mühendisliği kadrolarında kısılmaya gidilmiştir. Bu durum mevcut personelin de iş yükünün artmasına neden olmakta. Ülkemizin modern çağ statüsüne uygun bir devlet haline gelmesi için Enerjiye, Bilime, Teknolojiye, Ulaşıma uygulanacak bir kemer sıkma politikası içerisinde nitelikli iş gücünün önünün kesilmesi yer almamalıdır.” şeklinde konuştu.

Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Başkan Tonbul konuşmasında, “Ülkemizin 2023 Hedefleri doğrultusunda teknoloji hamlesi olarak; Nükleer santraller, Yenilenebilir enerji, Yerli Araba Projesi, Kanal İstanbul gibi yerli ve milli projelerin öne çıktığı bu dönemde elbette ki genç fikirlere, özellikle de Mühendislere olan ihtiyaç da aynı oranda artış gösterecektir. Kurumlardaki istihdam politikasının adil iş yükü, sağlıklı çalışma ortamı ve nitelikli iş gücü üzerinde yürütülmelidir. İstihdamı azaltarak, kadro sayısında düşüşe giderek, mevcut personelin omuzlarındaki yükü artırmak ise çalışanların fiziksel ve duygusal anlamda çöküntü yaşamalarına, yoğun mesai içinde kritik hatalar yapmalarına kadar istenmeyen durumlara yol açabilmektedir. Bizler için önemli olan her zaman çalışanlarımızın çalışma şartlarının adil ve saygın seviyede olmasıdır.” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen