Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Maden Ocağında İftar
17 Mayıs 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Bartın İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu iftar programında maden ocağına inerek çalışanlarla birlikte iftar yaptı.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Sekreter Ramazan Karaçor, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Erkan Karahan ve Türker İpek’le birlikte Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğünde maden ocağına inerek, Enerji Bir-Sen Bartın İl Başkanlığının organize ettiği iftar programında madende çalışan memur ve işçilerle birlikte iftar yaptı.

Maden ocağını gezen Genel Başkan Tonbul, TTK Amasra İşletme Müdürü Cihat Özdemir’den ocak ve çalışanların durumu hakkında kapsamlı bilgi aldı.

İncelemelerin ardından üyelerle bir araya gelen Genel Başkan Tonbul maden çalışanlarının çalışma şartları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Tonbul, “Türkiye Taşkömürü Genel Müdürlüğü’ne (TTK) bağlı Bartın, Amasra Müessese Müdürlüğündeki çalışan memur ve işçi arkadaşlarımızla düzenlediğimiz iftar programında tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz maden ocağında iftar programımızla kapalı ocak yeraltı madenciliğinin ne kadar zor şartlar altında icra edildiğini gerek kamuoyuna gerekse de devlet büyüklerine bir kez daha göstermeyi ve dikkatlerini bu alana çekmeyi hedefliyoruz.

“ÜYELERİMİZİN TALEPLERİNİ BİRİNCİ AĞIZDAN MASAYA YANSITACAĞIZ”

Burada çalışan memur arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede bu yılın Ağustos ayında yapılacak Toplu Sözleşme Görüşmeleri öncesinde TTK ile alakalı masaya taşıyacağımız talepleri bizzat üyelerimizin çalışma şartlarını yerinde inceleyerek, sorunlarını birinci ağızdan dinleyerek topluyoruz.

Ayrıca şu ana kadar yapılan Toplu Sözleşmelerde elde edilen fakat uygulamada sorun yaşanılan kazanımların, yine uygulamada bütünlüğün dışında kalarak farklılıkların yaşandığı kazanımların ve bunların aksayan yönlerinin giderilmesi noktasında da Genel Müdürlükler ve Bakanlıklar düzeyinde görüşmelerimiz devam ediyor. Amacımız önceki dönemlerde yaşanılan mağduriyetlerin giderilerek 2020-2021 dönemi 5. Dönem Toplu Sözleşmede çalışanlarımızın yüzlerinin gülmesini sağlayabilmektir.

Enerji Bir-Sen olarak sendikacılık anlayışımız doğrultusunda Toplu Sözleşme görüşmelerinden önce yerelde yapacağımız birçok toplantı ve dijital platformlar aracılığı ile hiyerarşiyi ve bürokrasiyi kaldırıp üyelerimizin taleplerini doğrudan toplayarak masaya taşımayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Doğu teşkilatlarımızla Ramazan Ayından önce gerçekleştirdiğimiz istişare ve eğitim toplantılarının artından üyelerle ilk toplantımızı TTK Amasra’daki emekçi kardeşlerimizle iftar açarak yapıyoruz.  Bundan sonra diğer bölgelerimizde de benzer toplantılar yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İftar programından ötürü memnuniyet duyduğunu ifade eden Genel Başkan Tonbul, “Bizlere maden ocağını yerinde inceleme imkânı sağlayan Müessese Müdürü Cahit Özdemir’e, bu anlamlı programı organize eden Bartın İl Başkanımız Mevlüt Kavak’a ve bizlere eşlik eden Zonguldak Şube Başkanımız Sedat Güngör ve Şube Yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Programda Genel Merkez heyetine, Bartın İl Başkanı Mevlüt Kavak ve Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör ile Şube Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen