Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Sözleşmeli Personel Arasında Ayrım Yapılmamalı
27 Haziran 2019

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülüp kabul edilen 4/B statüsündeki Sözleşmeli Personellerle ilgili olarak, sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik yasa, çalışanlar arasında yeni bir huzursuzluğa sebep olmuştur.

Yalnızca eğitim, sağlık ve diyanet personelinin yasa kapsamına alınmasının TBMM Genel Kurulunda yasalaşması, diğer kamu görevlilerinin kapsam dışı bırakılması çalışanlara faydadan çok zarar verecektir. Hayata geçirilmek istenen yasa ilk etapta kamu çalışanları tarafından sevinçle karşılansa da kapsam olarak eksik ve yetersiz kalması, kapsam dışı bırakılan hizmet kollarında yeni bir mağduriyetler oluşturacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu temel bir yasa olup bu yasanın altında teşkilat kanunlarının içerisine maddeler ekleyerek farklı memur statülerinin oluşturulması, kanunun bazı kurumlarda çalışanların lehine, bazı kurumlarda ise aleyhine işlemesi durumunu ortaya çıkarmıştır.

Farklı hizmet kolları arasında negatif bir ayrımın yapılması mevcut personelin mağduriyetini devam ettireceği gibi, gelecekte bu alanlarda istihdam edilecek nitelikli personel bulunamaması gibi sonuçlar da doğuracaktır.

Enerji Bir-Sen olarak bu durumun adalet, eşitlik ve temel insan hakları noktasında eksik ve hatalı olduğunu ifade ediyor, yasanın Meclis Genel Kurulunda görüşülürken akılcı ve faydacı bir çerçevede yaklaşılması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Talebimiz; yasaların, özellikle de kamu görevlilerinin menfaatine olan olumlu gelişmelerin herhangi bir ayrıştırıcı bir ayrıma tabi tutulmadan eşit olarak uygulanması ve kamuda görev yapan herkesi kapsayan bir kadrolu çalışma sisteminin oluşturulmasıdır.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen