Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Sözleşmeli Personel Arasında Ayrım Yapılmamalı
27 Haziran 2019

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülüp kabul edilen 4/B statüsündeki Sözleşmeli Personellerle ilgili olarak, sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik yasa, çalışanlar arasında yeni bir huzursuzluğa sebep olmuştur.

Yalnızca eğitim, sağlık ve diyanet personelinin yasa kapsamına alınmasının TBMM Genel Kurulunda yasalaşması, diğer kamu görevlilerinin kapsam dışı bırakılması çalışanlara faydadan çok zarar verecektir. Hayata geçirilmek istenen yasa ilk etapta kamu çalışanları tarafından sevinçle karşılansa da kapsam olarak eksik ve yetersiz kalması, kapsam dışı bırakılan hizmet kollarında yeni bir mağduriyetler oluşturacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu temel bir yasa olup bu yasanın altında teşkilat kanunlarının içerisine maddeler ekleyerek farklı memur statülerinin oluşturulması, kanunun bazı kurumlarda çalışanların lehine, bazı kurumlarda ise aleyhine işlemesi durumunu ortaya çıkarmıştır.

Farklı hizmet kolları arasında negatif bir ayrımın yapılması mevcut personelin mağduriyetini devam ettireceği gibi, gelecekte bu alanlarda istihdam edilecek nitelikli personel bulunamaması gibi sonuçlar da doğuracaktır.

Enerji Bir-Sen olarak bu durumun adalet, eşitlik ve temel insan hakları noktasında eksik ve hatalı olduğunu ifade ediyor, yasanın Meclis Genel Kurulunda görüşülürken akılcı ve faydacı bir çerçevede yaklaşılması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Talebimiz; yasaların, özellikle de kamu görevlilerinin menfaatine olan olumlu gelişmelerin herhangi bir ayrıştırıcı bir ayrıma tabi tutulmadan eşit olarak uygulanması ve kamuda görev yapan herkesi kapsayan bir kadrolu çalışma sisteminin oluşturulmasıdır.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen