Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Sözleşmeli Personel Arasında Ayrım Yapılmamalı
27 Haziran 2019

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülüp kabul edilen 4/B statüsündeki Sözleşmeli Personellerle ilgili olarak, sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik yasa, çalışanlar arasında yeni bir huzursuzluğa sebep olmuştur.

Yalnızca eğitim, sağlık ve diyanet personelinin yasa kapsamına alınmasının TBMM Genel Kurulunda yasalaşması, diğer kamu görevlilerinin kapsam dışı bırakılması çalışanlara faydadan çok zarar verecektir. Hayata geçirilmek istenen yasa ilk etapta kamu çalışanları tarafından sevinçle karşılansa da kapsam olarak eksik ve yetersiz kalması, kapsam dışı bırakılan hizmet kollarında yeni bir mağduriyetler oluşturacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu temel bir yasa olup bu yasanın altında teşkilat kanunlarının içerisine maddeler ekleyerek farklı memur statülerinin oluşturulması, kanunun bazı kurumlarda çalışanların lehine, bazı kurumlarda ise aleyhine işlemesi durumunu ortaya çıkarmıştır.

Farklı hizmet kolları arasında negatif bir ayrımın yapılması mevcut personelin mağduriyetini devam ettireceği gibi, gelecekte bu alanlarda istihdam edilecek nitelikli personel bulunamaması gibi sonuçlar da doğuracaktır.

Enerji Bir-Sen olarak bu durumun adalet, eşitlik ve temel insan hakları noktasında eksik ve hatalı olduğunu ifade ediyor, yasanın Meclis Genel Kurulunda görüşülürken akılcı ve faydacı bir çerçevede yaklaşılması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Talebimiz; yasaların, özellikle de kamu görevlilerinin menfaatine olan olumlu gelişmelerin herhangi bir ayrıştırıcı bir ayrıma tabi tutulmadan eşit olarak uygulanması ve kamuda görev yapan herkesi kapsayan bir kadrolu çalışma sisteminin oluşturulmasıdır.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019