Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Sözleşmeli Personel Arasında Ayrım Yapılmamalı
27 Haziran 2019

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülüp kabul edilen 4/B statüsündeki Sözleşmeli Personellerle ilgili olarak, sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik yasa, çalışanlar arasında yeni bir huzursuzluğa sebep olmuştur.

Yalnızca eğitim, sağlık ve diyanet personelinin yasa kapsamına alınmasının TBMM Genel Kurulunda yasalaşması, diğer kamu görevlilerinin kapsam dışı bırakılması çalışanlara faydadan çok zarar verecektir. Hayata geçirilmek istenen yasa ilk etapta kamu çalışanları tarafından sevinçle karşılansa da kapsam olarak eksik ve yetersiz kalması, kapsam dışı bırakılan hizmet kollarında yeni bir mağduriyetler oluşturacaktır.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu temel bir yasa olup bu yasanın altında teşkilat kanunlarının içerisine maddeler ekleyerek farklı memur statülerinin oluşturulması, kanunun bazı kurumlarda çalışanların lehine, bazı kurumlarda ise aleyhine işlemesi durumunu ortaya çıkarmıştır.

Farklı hizmet kolları arasında negatif bir ayrımın yapılması mevcut personelin mağduriyetini devam ettireceği gibi, gelecekte bu alanlarda istihdam edilecek nitelikli personel bulunamaması gibi sonuçlar da doğuracaktır.

Enerji Bir-Sen olarak bu durumun adalet, eşitlik ve temel insan hakları noktasında eksik ve hatalı olduğunu ifade ediyor, yasanın Meclis Genel Kurulunda görüşülürken akılcı ve faydacı bir çerçevede yaklaşılması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Talebimiz; yasaların, özellikle de kamu görevlilerinin menfaatine olan olumlu gelişmelerin herhangi bir ayrıştırıcı bir ayrıma tabi tutulmadan eşit olarak uygulanması ve kamuda görev yapan herkesi kapsayan bir kadrolu çalışma sisteminin oluşturulmasıdır.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Sivas MTA 1. Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Ekim Salı günü öğle namazı müteakip Divriği İlçesi Kültür Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
30 Eylül 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen