Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen 31. İl Temsilcileri Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi
07 Eylül 2019

Konfederasyon Genel Merkezinde gerçekleştirilen 31. İl Temsilcileri Toplantısına, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Memur-Sen’e Bağlı Sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri ile Memur-Sen 81 İl Temsilcisi katıldı.

Konfederasyon Genel Merkezinde gerçekleştirilen 31. İl Temsilcileri Toplantısına, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mustafa Daşdan, Türker İpek, ve Memur-Sen’e Bağlı Sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri ile Memur-Sen 81 İl Temsilcisi katıldı.

Toplantıda gündem, 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve çalışma hayatı oldu.

Yalın: Süreç boyunca istişareyi önceledik

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin uzlaşmazlıkla sonuçlandığını ifade ederek, bu sürecin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Süreç boyunca Memur-Sen olarak istişare mekanizmalarının en güçlü şekilde yürütüldüğünü ifade eden Yalçın, bunun da Memur-Sen’in artık önemli konularda yetkili kurullarını hemen toplaya bilme becerisine bağladı.

Yalçın şöyle devam etti:

“Bir Toplu Sözleşme sürecinde mutabakat kadar mutabakatsızlık da doğaldır. Süreç doğru işler, yapılan teklifler rasyonel olursa uzlaşma olur, gelen teklif malul olur ve kamu görevlilerinin refahını artırmazsa da uzlaşmazlık olur.”

Süreçte sistemin aksaklıklarının uzlaşma noktasında olumsuzluklar ürettiğini söyleyen Yalçın, “4 güne sıkıştırılmış bir pazarlık süreci oldu. Bizim yaptığımız çağrıyla bu sürecin uzamasını teklif etmiştik. Ancak kabul görmedi. Ve son derece sıkışık ve hareket alanını kısıtlayıcı bir süreç oldu” diye konuştu.

Uslu: Masa düzgün işlemedi, süreç uzlaşmazlıkla sonuçlandı

Toplantının açılılını yapan Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu zorlu bir süreç geçirdiklerini ifade ederek bu toplantıdan sonra 2 sene sürecek saha çalışmasına girileceğini aktardı.

5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin “Talebiniz teklifimiz olsun” çalışmalarıyla başladığını ifade eden Uslu, masanın işlevsel kullanılamamasıyla Toplu Sözleşme sürecinin nihayet olarak uzlaşmazlıkla sonuçlandığını kaydetti.

Tonbul: Masa hiçbir zaman boş bırakılmadı

Toplantıda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da söz alarak süreç ve 4688 sayılı kanun hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Tonbul, gece-gündüz yapılan çalışmalarla masanın hiçbir zaman boş bırakılmadığını ifade ederek, “Süreç boyunca masanın düzgün işlemesi ve kamu görevlilerinin süreçten kazanımlarla ayrılması için elimizden geleni yaptık. Ancak olmadı ve süreçten uzlaşma çıkmadı. Uzlaşma, işbirliği ve diyalog mekanizmasının işletilmesi ve makul olan bir teklifle masaya gelinmesi kaydıyla olacaktı ancak teklif maluldü ve kabul edilemezdi” diye konuştu.

Toplantıda Memur-Sen İl Temsilcileri de söz alarak toplantıya katkı sundular.

Toplantı aile fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen