Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen 31. İl Temsilcileri Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi
07 Eylül 2019

Konfederasyon Genel Merkezinde gerçekleştirilen 31. İl Temsilcileri Toplantısına, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Memur-Sen’e Bağlı Sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri ile Memur-Sen 81 İl Temsilcisi katıldı.

Konfederasyon Genel Merkezinde gerçekleştirilen 31. İl Temsilcileri Toplantısına, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mustafa Daşdan, Türker İpek, ve Memur-Sen’e Bağlı Sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri ile Memur-Sen 81 İl Temsilcisi katıldı.

Toplantıda gündem, 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve çalışma hayatı oldu.

Yalın: Süreç boyunca istişareyi önceledik

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin uzlaşmazlıkla sonuçlandığını ifade ederek, bu sürecin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Süreç boyunca Memur-Sen olarak istişare mekanizmalarının en güçlü şekilde yürütüldüğünü ifade eden Yalçın, bunun da Memur-Sen’in artık önemli konularda yetkili kurullarını hemen toplaya bilme becerisine bağladı.

Yalçın şöyle devam etti:

“Bir Toplu Sözleşme sürecinde mutabakat kadar mutabakatsızlık da doğaldır. Süreç doğru işler, yapılan teklifler rasyonel olursa uzlaşma olur, gelen teklif malul olur ve kamu görevlilerinin refahını artırmazsa da uzlaşmazlık olur.”

Süreçte sistemin aksaklıklarının uzlaşma noktasında olumsuzluklar ürettiğini söyleyen Yalçın, “4 güne sıkıştırılmış bir pazarlık süreci oldu. Bizim yaptığımız çağrıyla bu sürecin uzamasını teklif etmiştik. Ancak kabul görmedi. Ve son derece sıkışık ve hareket alanını kısıtlayıcı bir süreç oldu” diye konuştu.

Uslu: Masa düzgün işlemedi, süreç uzlaşmazlıkla sonuçlandı

Toplantının açılılını yapan Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu zorlu bir süreç geçirdiklerini ifade ederek bu toplantıdan sonra 2 sene sürecek saha çalışmasına girileceğini aktardı.

5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin “Talebiniz teklifimiz olsun” çalışmalarıyla başladığını ifade eden Uslu, masanın işlevsel kullanılamamasıyla Toplu Sözleşme sürecinin nihayet olarak uzlaşmazlıkla sonuçlandığını kaydetti.

Tonbul: Masa hiçbir zaman boş bırakılmadı

Toplantıda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da söz alarak süreç ve 4688 sayılı kanun hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Tonbul, gece-gündüz yapılan çalışmalarla masanın hiçbir zaman boş bırakılmadığını ifade ederek, “Süreç boyunca masanın düzgün işlemesi ve kamu görevlilerinin süreçten kazanımlarla ayrılması için elimizden geleni yaptık. Ancak olmadı ve süreçten uzlaşma çıkmadı. Uzlaşma, işbirliği ve diyalog mekanizmasının işletilmesi ve makul olan bir teklifle masaya gelinmesi kaydıyla olacaktı ancak teklif maluldü ve kabul edilemezdi” diye konuştu.

Toplantıda Memur-Sen İl Temsilcileri de söz alarak toplantıya katkı sundular.

Toplantı aile fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen