Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen 31. İl Temsilcileri Toplantısı Ankara’da Gerçekleştirildi
07 Eylül 2019

Konfederasyon Genel Merkezinde gerçekleştirilen 31. İl Temsilcileri Toplantısına, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyeleri ve Memur-Sen’e Bağlı Sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri ile Memur-Sen 81 İl Temsilcisi katıldı.

Konfederasyon Genel Merkezinde gerçekleştirilen 31. İl Temsilcileri Toplantısına, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mustafa Daşdan, Türker İpek, ve Memur-Sen’e Bağlı Sendikaların Yönetim Kurulu Üyeleri ile Memur-Sen 81 İl Temsilcisi katıldı.

Toplantıda gündem, 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve çalışma hayatı oldu.

Yalın: Süreç boyunca istişareyi önceledik

Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin uzlaşmazlıkla sonuçlandığını ifade ederek, bu sürecin detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Süreç boyunca Memur-Sen olarak istişare mekanizmalarının en güçlü şekilde yürütüldüğünü ifade eden Yalçın, bunun da Memur-Sen’in artık önemli konularda yetkili kurullarını hemen toplaya bilme becerisine bağladı.

Yalçın şöyle devam etti:

“Bir Toplu Sözleşme sürecinde mutabakat kadar mutabakatsızlık da doğaldır. Süreç doğru işler, yapılan teklifler rasyonel olursa uzlaşma olur, gelen teklif malul olur ve kamu görevlilerinin refahını artırmazsa da uzlaşmazlık olur.”

Süreçte sistemin aksaklıklarının uzlaşma noktasında olumsuzluklar ürettiğini söyleyen Yalçın, “4 güne sıkıştırılmış bir pazarlık süreci oldu. Bizim yaptığımız çağrıyla bu sürecin uzamasını teklif etmiştik. Ancak kabul görmedi. Ve son derece sıkışık ve hareket alanını kısıtlayıcı bir süreç oldu” diye konuştu.

Uslu: Masa düzgün işlemedi, süreç uzlaşmazlıkla sonuçlandı

Toplantının açılılını yapan Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu zorlu bir süreç geçirdiklerini ifade ederek bu toplantıdan sonra 2 sene sürecek saha çalışmasına girileceğini aktardı.

5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin “Talebiniz teklifimiz olsun” çalışmalarıyla başladığını ifade eden Uslu, masanın işlevsel kullanılamamasıyla Toplu Sözleşme sürecinin nihayet olarak uzlaşmazlıkla sonuçlandığını kaydetti.

Tonbul: Masa hiçbir zaman boş bırakılmadı

Toplantıda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul da söz alarak süreç ve 4688 sayılı kanun hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Tonbul, gece-gündüz yapılan çalışmalarla masanın hiçbir zaman boş bırakılmadığını ifade ederek, “Süreç boyunca masanın düzgün işlemesi ve kamu görevlilerinin süreçten kazanımlarla ayrılması için elimizden geleni yaptık. Ancak olmadı ve süreçten uzlaşma çıkmadı. Uzlaşma, işbirliği ve diyalog mekanizmasının işletilmesi ve makul olan bir teklifle masaya gelinmesi kaydıyla olacaktı ancak teklif maluldü ve kabul edilemezdi” diye konuştu.

Toplantıda Memur-Sen İl Temsilcileri de söz alarak toplantıya katkı sundular.

Toplantı aile fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşyeri Temsilcimiz ve İşletme Müdür Yardımcısı Muammer Töngel’in kayınpederi Hacı Hasan Ateşer vefat etmiştir. Cenazesi 17 Eylül Salı günü Havza Taşkaracaören Mahallesinde ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
17 Eylül 2019

GAP Şube Sekreterimiz (Şanlıurfa) Yılmaz CAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Cenaze 13 Eylül Cuma akşamı yatsı namazından sonra Akçakale Merkez Camisinden kaldırılacaktır. (Taziye Akçakale’de olacak)
13 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Fırat Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Gülcan Aktürk’ün kardeşi vefat etmiştir. Cenaze bugün öğle namazına müteakip Abdullahpaşa Batı Sitesi Camisinden kaldırılarak Güntaşı köyüne defnedilecektir. Taziye yeri: Abdullahpaşa Batı Sitesi Camii taziye evi. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
28 Ağustos 2019

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen