Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Diyarbakırlı Annelerin Yanında
17 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dicle Şube teşkilatlarından oluşan heyet, çocukları dağa kaçırılan annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemine destek ziyaretinde bulundu.

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tuttukları için 3 Eylül’den beri İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerin direnişi 14. Güne ulaştı. Annelerin 2 haftadır sürdürdüğü mücadeleye destek olmak için Enerji Bir-Sen Genel Sekreteri Ramazan Karaçor, Genel Başkan Yardımcıları Erkan Karahan, Türker İpek, Dicle Şube Başkanı Şerif Yaşar ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile Enerji Bir-Sen Diyarbakır teşkilatları eylem yerini ziyaret ettiler. Evlatlarına kavuşmak için günlerdir mücadele veren anneleri ve aile yakınlarını ziyaret eden Enerji Bir-Sen heyeti adına konuşan Genel Sekreter Karaçor aileleri cesaretlerinden ötürü kutladı ve verdikleri mücadelede sonuna kadar yanlarında olduklarını, üzerlerine ne düşüyorsa yapmaya da hazır olduklarını ifade etti.

Enerji Bir-Sen’in Türkiye’nin dört bir yanındaki teşkilatlarından selam ve destek mesajlarını ileten heyet, annelerin acılarını paylaştıklarını, yıllardır süren bu çilenin artık son bulması gerektiğini belirtti.

Heyet HDP İl Başkanlığı önündeki eylemlerini sürdüren anneler ve aile yakınları ile bir süre görüştükten sonra, açıklama yapan Genel Sekreter Karaçor “Yıllardır binlerce annenin ciğerini yakan soysuzlar karşısında annelerimiz cesaretiyle dimdik duruyor. Halen bu gerçekleri görmezden gelenler, bu feryatlara sağır kalanlar var. Hacire annelerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu direniş gerçek bir mücadele örneğidir. Ne kadar kör ve sağırları oynasalar da annelerimizin ağıtlarının altında ezilecekler. Biz Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen teşkilatları olarak sonuna kadar annelerimizin yanında olmaya, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Sivas MTA 1. Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Ekim Salı günü öğle namazı müteakip Divriği İlçesi Kültür Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
30 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Sivas İl Yönetim Kurulu Üyemiz Fikret Yüksek' in kayınvalidesi vefat etmiştir. Cenazesi 29 Eylül Pazar günü öğle namazını müteakip Ulu Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
28 Eylül 2019

EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşyeri Temsilcimiz ve İşletme Müdür Yardımcısı Muammer Töngel’in kayınpederi Hacı Hasan Ateşer vefat etmiştir. Cenazesi 17 Eylül Salı günü Havza Taşkaracaören Mahallesinde ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
17 Eylül 2019

GAP Şube Sekreterimiz (Şanlıurfa) Yılmaz CAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Cenaze 13 Eylül Cuma akşamı yatsı namazından sonra Akçakale Merkez Camisinden kaldırılacaktır. (Taziye Akçakale’de olacak)
13 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Fırat Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Gülcan Aktürk’ün kardeşi vefat etmiştir. Cenaze bugün öğle namazına müteakip Abdullahpaşa Batı Sitesi Camisinden kaldırılarak Güntaşı köyüne defnedilecektir. Taziye yeri: Abdullahpaşa Batı Sitesi Camii taziye evi. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
28 Ağustos 2019

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen