Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Diyarbakırlı Annelerin Yanında
17 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dicle Şube teşkilatlarından oluşan heyet, çocukları dağa kaçırılan annelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlattıkları oturma eylemine destek ziyaretinde bulundu.

Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tuttukları için 3 Eylül’den beri İl Başkanlığı binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerin direnişi 14. Güne ulaştı. Annelerin 2 haftadır sürdürdüğü mücadeleye destek olmak için Enerji Bir-Sen Genel Sekreteri Ramazan Karaçor, Genel Başkan Yardımcıları Erkan Karahan, Türker İpek, Dicle Şube Başkanı Şerif Yaşar ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile Enerji Bir-Sen Diyarbakır teşkilatları eylem yerini ziyaret ettiler. Evlatlarına kavuşmak için günlerdir mücadele veren anneleri ve aile yakınlarını ziyaret eden Enerji Bir-Sen heyeti adına konuşan Genel Sekreter Karaçor aileleri cesaretlerinden ötürü kutladı ve verdikleri mücadelede sonuna kadar yanlarında olduklarını, üzerlerine ne düşüyorsa yapmaya da hazır olduklarını ifade etti.

Enerji Bir-Sen’in Türkiye’nin dört bir yanındaki teşkilatlarından selam ve destek mesajlarını ileten heyet, annelerin acılarını paylaştıklarını, yıllardır süren bu çilenin artık son bulması gerektiğini belirtti.

Heyet HDP İl Başkanlığı önündeki eylemlerini sürdüren anneler ve aile yakınları ile bir süre görüştükten sonra, açıklama yapan Genel Sekreter Karaçor “Yıllardır binlerce annenin ciğerini yakan soysuzlar karşısında annelerimiz cesaretiyle dimdik duruyor. Halen bu gerçekleri görmezden gelenler, bu feryatlara sağır kalanlar var. Hacire annelerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu direniş gerçek bir mücadele örneğidir. Ne kadar kör ve sağırları oynasalar da annelerimizin ağıtlarının altında ezilecekler. Biz Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen teşkilatları olarak sonuna kadar annelerimizin yanında olmaya, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğü Satınalma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında Şef olarak görev yapan sendikamızın ilk üyelerinden Sn. İsmail Konca 42 yıl hizmetini tamamlayarak 20 Şubat Perşembe günü emekli olmuştur. Üyemize sağlıklı ve mutlu bir emeklilik diliyoruz.
20 Şubat 2020

EÜAŞ İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığı’nda görevli üyemiz Yarkın EROL’un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Şubat Salı günü ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 314 09 49)
18 Şubat 2020

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen