Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Memur-Sen, Gümüşhane ve Erzincan Teşkilatlarıyla Bir Araya Geldi
18 Eylül 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yarımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayburt’ta gerçekleştirilen Memur-Sen İl Divan Toplantısının ardından, Gümüşhane ve Erzincan’da düzenlenen İl Divan Toplantılarına katılarak Memur-Sen teşkilatlarıyla bir araya geldi.

5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin tamamlanmasının ardından illerde düzenlenen il divan toplantılarına katılan Genel Başkan Tonbul, teşkilatlara başından sonuna, hazırlık evrelerinden imza aşamasına ve hakem heyeti sürecine kadar 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkında bilgi aktardı.

Bayburt İl Divan Toplantısının ardından Gümüşhane ve Erzincan’da gerçekleştirilen İl Divan Toplantılarında Memur-Sen ve bağlı sendikaların İl Temsilcileri ile bir araya gelen Tonbul, gelen sorular üzerine sürecin nerede nasıl tıkandığını ve Hakem Heyetinde sürecin nasıl işletildiğini sorularına cevap verdi. Tonbul “Hizmet kollarının 20 günlük emeğinin heba edilmesi, uzlaşmazlık tutanağı geleneği ve usulünün çiğnenmesi gibi başlıklar artık herkesin malumu. Fakat toplu sözleşmenin en son mercii olan Hakem Heyetinin arabuluculuk görevini unutup onay makamına dönüşmesinin toplu sözleşme tarihinde örneği de izahı da yok. Kamu görevlilerinin makul taleplerini ve hizmet kollarının 20 günlük emeğini yok sayarak hem hizmet kollarından kırpıp hem de yüzdelik zammı aynen onaylamak ne vicdana sığar ne de hakemliğin şanına.”

Toplu sözleşmenin kamuoyundaki yansımalarına değinen Tonbul “Toplu sözleşmeden geriye kalan 3 şey var artık; kamu işveren heyetinin güvenilirliği, hakemin bağımsızlığı ve 4688 sayılı yasanın yetersizliği. Hakkaniyetli bir toplu sözleşme imzalanabilmesi için kamuoyu nezdinde oluşan bu itibarın bir an evvel düzeltilmesi elzem” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen