Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Memur-Sen, Gümüşhane ve Erzincan Teşkilatlarıyla Bir Araya Geldi
18 Eylül 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yarımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayburt’ta gerçekleştirilen Memur-Sen İl Divan Toplantısının ardından, Gümüşhane ve Erzincan’da düzenlenen İl Divan Toplantılarına katılarak Memur-Sen teşkilatlarıyla bir araya geldi.

5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin tamamlanmasının ardından illerde düzenlenen il divan toplantılarına katılan Genel Başkan Tonbul, teşkilatlara başından sonuna, hazırlık evrelerinden imza aşamasına ve hakem heyeti sürecine kadar 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkında bilgi aktardı.

Bayburt İl Divan Toplantısının ardından Gümüşhane ve Erzincan’da gerçekleştirilen İl Divan Toplantılarında Memur-Sen ve bağlı sendikaların İl Temsilcileri ile bir araya gelen Tonbul, gelen sorular üzerine sürecin nerede nasıl tıkandığını ve Hakem Heyetinde sürecin nasıl işletildiğini sorularına cevap verdi. Tonbul “Hizmet kollarının 20 günlük emeğinin heba edilmesi, uzlaşmazlık tutanağı geleneği ve usulünün çiğnenmesi gibi başlıklar artık herkesin malumu. Fakat toplu sözleşmenin en son mercii olan Hakem Heyetinin arabuluculuk görevini unutup onay makamına dönüşmesinin toplu sözleşme tarihinde örneği de izahı da yok. Kamu görevlilerinin makul taleplerini ve hizmet kollarının 20 günlük emeğini yok sayarak hem hizmet kollarından kırpıp hem de yüzdelik zammı aynen onaylamak ne vicdana sığar ne de hakemliğin şanına.”

Toplu sözleşmenin kamuoyundaki yansımalarına değinen Tonbul “Toplu sözleşmeden geriye kalan 3 şey var artık; kamu işveren heyetinin güvenilirliği, hakemin bağımsızlığı ve 4688 sayılı yasanın yetersizliği. Hakkaniyetli bir toplu sözleşme imzalanabilmesi için kamuoyu nezdinde oluşan bu itibarın bir an evvel düzeltilmesi elzem” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen