Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Rize ve Trabzon Teşkilatlarıyla İl Divan Toplantısı Gerçekleştirdi
19 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Karadeniz Şube ve Rize Şube Yönetimleri ile birlikte, Rize ve Trabzon illerinden teşkilatların da katıldığı İl Divan Toplantısı gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Karadeniz Şube Başkanı Süleyman Yılmaz ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Rize Şube Başkanı Abdulkadir Yavaşi ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Rize ve Trabzon illerinden teşkilatların da katıldığı İl Divan Toplantısı gerçekleştirdi.

MASA HİÇBİR ZAMAN BOŞ BIRAKILMADI

Toplantının ana gündemi olan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri hakkında teşkilat mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Genel Başkan Tonbul, gece-gündüz yapılan çalışmalarla masanın hiçbir zaman boş bırakılmadığını ifade ederek, “Süreç boyunca masanın düzgün işlemesi ve kamu görevlilerinin süreçten kazanımlarla ayrılması için elimizden geleni yaptık. Ancak olmadı ve süreçten uzlaşma çıkmadı. Uzlaşma, iş birliği ve diyalog mekanizmasının işletilmesi ve makul olan bir teklifle masaya gelinmesi kaydıyla olacaktı ancak teklif maluldü ve kabul edilemezdi” dedi.

HAKEM HEYETİ MALESEF VİCDANLARI YARALADI

Toplu Sözleşmenin uzlaşmazlıkla sonuçlanmasına rağmen uzlaşmazlık tutanağı tutulmadan Hakem Heyetine sevk edilmesi hakkında teşkilata bilgi veren Tonbul “20 günlük sürenin 16. Gününde gelen malül bir teklife imza atmayarak süreci hakeme taşıdık fakat Kamu İşveren Heyeti’nin 2 yıl için toplamda yüzde 14 zam teklifinin kamu görevlileri arasında karşılık bulmadığını bile bile hakem kurulu kendisini onay makamı haline getirerek memurların vicdanını derinden yaralamıştır.” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Sivas MTA 1. Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Ekim Salı günü öğle namazı müteakip Divriği İlçesi Kültür Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
30 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Sivas İl Yönetim Kurulu Üyemiz Fikret Yüksek' in kayınvalidesi vefat etmiştir. Cenazesi 29 Eylül Pazar günü öğle namazını müteakip Ulu Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
28 Eylül 2019

EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşyeri Temsilcimiz ve İşletme Müdür Yardımcısı Muammer Töngel’in kayınpederi Hacı Hasan Ateşer vefat etmiştir. Cenazesi 17 Eylül Salı günü Havza Taşkaracaören Mahallesinde ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
17 Eylül 2019

GAP Şube Sekreterimiz (Şanlıurfa) Yılmaz CAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Cenaze 13 Eylül Cuma akşamı yatsı namazından sonra Akçakale Merkez Camisinden kaldırılacaktır. (Taziye Akçakale’de olacak)
13 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Fırat Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Gülcan Aktürk’ün kardeşi vefat etmiştir. Cenaze bugün öğle namazına müteakip Abdullahpaşa Batı Sitesi Camisinden kaldırılarak Güntaşı köyüne defnedilecektir. Taziye yeri: Abdullahpaşa Batı Sitesi Camii taziye evi. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
28 Ağustos 2019

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen