Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul ve Bayraktutar, Sakarya Memur-Sen İl Divan Toplantısına Katıldı
03 Ekim 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ile birlikte Sakarya Memur-Sen İl Divan Toplantına katıldı.

Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliğinin düzenlediği İl Divan Toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kamu İşveren heyetinin “Memur-Sen masaya uzlaşıdan uzak bir tavırla oturdu” şeklindeki açıklamalarla hedef saptırmaya çalışarak Memur-Sen’in ilk günden beri uzlaşı içindeki tutumunu gölgelemeyi başaramadığını ifade etti.

Tonbul: Tekliflerimiz Rasyonel, Makul ve Makbul Tekliflerdi

Tekliflerimizi hazırlarken; gerçeklikten kopmadık, her bir talebimizi hukuki gerekçelere ve fiili gerçeklere göre belirledik, her teklifin mali yükünü hesapladık. Üyemizin isteklerini ve ülkenin gerçeklerini birlikte düşündük. Maaş ve ücretlere ‘2020 yılı için yüzde 8+7, 2021 yılı için yüzde 6+6 zam, taban aylığa seyyanen 200 TL zam, birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı istedik. Tekliflerimizi 80 milyon takdirle karşıladı. Bu tekliflerde; unutulan, ihmal edilen, yok sayılan ne bir kesim ne de bir sorun vardı. Sürecin her anında ve her alanında yeterliliğimizi ortaya koyduk. Tekliflerde isabetimiz, müzakerelerde ehliyetimiz, konulara hâkimiyetimiz gündem oldu. Memur-Sen hem devletin bekasını hem memurun cebini düşünerek hakkaniyetli bir teklife son gün son dakikaya kadar müzakereye devam ettiği halde ‘uzlaşıdan uzaktı’ denilerek karalanmaya çalışılıyorsa burada apaçık büyük bir haksızlık vardır” şeklinde konuştu.

Bayraktutar: İşverenin Teklifini, Hakemin Kararını Kamu Görevlilerinin Emeğini Değersizleştirmek Olarak Görüyoruz
İl Divan Toplantısı’nda teşkilat mensuplarına hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar ise, konuşmasında 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden de bahsederek sözleşmeye imza atmamalarının sebeplerini sıraladı. Teklifin kazanım üretmeyeceğini, kendilerinin de kazanım üretmeyen sözleşmeye imza atmadıklarını ifade etti. Bu anlamda kamu görevlilerinin haysiyetini çiğnetmediklerini aktaran Bayraktutar, millete borçlu olduklarını ancak devletten de alacaklarını söyledi.
Masa birçok teklifin görmezden gelindiğine vurgu yapan Bayraktutar, “Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden 3600 ek göstergeye, yardımcı hizmetler sınıfının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesinden kademe derece sınırlamasının kaldırılmasına, bayram ikramiyesinden kılık-kıyafet yasağının kaldırılmasına, gelir vergisi mağduriyetinin son bulmasından dayanışma aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesine kadar birçok acil çözüm bekleyen önemli teklifimiz dikkate alınmadı. Kamu İşveren Heyeti’nin teklifini Hakemin de kararını, kamu görevlilerinin emeğini değersizleştirmek olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Mengen: Memur-Sen Dik Duruşuyla Üyelerinin Takdirini Bir Kez Daha Kazandı

Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Murat Mengen “Memur-Sen'imiz başarılarla dolu bir çeyrek asrı geride bırakırken, diğerlerine göre değil, değerlerine göre sendikacılığı benimseyenlerin birlerle başlayan zorlu yolculuğunda bugün milyonlara ulaşmış Türkiye’nin en büyük emek hareketinin adı olmuştur. Bu zorlu süreçte nice müzakereler görmüş, nice zorlukla mücadele etmiştir. 5. Dönem Toplu Sözleşmede müzakerelerin nerede tıkandığını, nerede çarpıtıldığını sahadaki üyelerimiz gayet net bir şekilde görmüştür. Üyelerimiz, dik durarak kamu görevlilerini ezdirmeyen bir Memur-Sen’in üyesi olmaktan gurur duyduklarını ifade etmekteler” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen