Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul ve Bayraktutar, Sakarya Memur-Sen İl Divan Toplantısına Katıldı
03 Ekim 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ile birlikte Sakarya Memur-Sen İl Divan Toplantına katıldı.

Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliğinin düzenlediği İl Divan Toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kamu İşveren heyetinin “Memur-Sen masaya uzlaşıdan uzak bir tavırla oturdu” şeklindeki açıklamalarla hedef saptırmaya çalışarak Memur-Sen’in ilk günden beri uzlaşı içindeki tutumunu gölgelemeyi başaramadığını ifade etti.

Tonbul: Tekliflerimiz Rasyonel, Makul ve Makbul Tekliflerdi

Tekliflerimizi hazırlarken; gerçeklikten kopmadık, her bir talebimizi hukuki gerekçelere ve fiili gerçeklere göre belirledik, her teklifin mali yükünü hesapladık. Üyemizin isteklerini ve ülkenin gerçeklerini birlikte düşündük. Maaş ve ücretlere ‘2020 yılı için yüzde 8+7, 2021 yılı için yüzde 6+6 zam, taban aylığa seyyanen 200 TL zam, birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı istedik. Tekliflerimizi 80 milyon takdirle karşıladı. Bu tekliflerde; unutulan, ihmal edilen, yok sayılan ne bir kesim ne de bir sorun vardı. Sürecin her anında ve her alanında yeterliliğimizi ortaya koyduk. Tekliflerde isabetimiz, müzakerelerde ehliyetimiz, konulara hâkimiyetimiz gündem oldu. Memur-Sen hem devletin bekasını hem memurun cebini düşünerek hakkaniyetli bir teklife son gün son dakikaya kadar müzakereye devam ettiği halde ‘uzlaşıdan uzaktı’ denilerek karalanmaya çalışılıyorsa burada apaçık büyük bir haksızlık vardır” şeklinde konuştu.

Bayraktutar: İşverenin Teklifini, Hakemin Kararını Kamu Görevlilerinin Emeğini Değersizleştirmek Olarak Görüyoruz
İl Divan Toplantısı’nda teşkilat mensuplarına hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bayraktutar ise, konuşmasında 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden de bahsederek sözleşmeye imza atmamalarının sebeplerini sıraladı. Teklifin kazanım üretmeyeceğini, kendilerinin de kazanım üretmeyen sözleşmeye imza atmadıklarını ifade etti. Bu anlamda kamu görevlilerinin haysiyetini çiğnetmediklerini aktaran Bayraktutar, millete borçlu olduklarını ancak devletten de alacaklarını söyledi.
Masa birçok teklifin görmezden gelindiğine vurgu yapan Bayraktutar, “Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden 3600 ek göstergeye, yardımcı hizmetler sınıfının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesinden kademe derece sınırlamasının kaldırılmasına, bayram ikramiyesinden kılık-kıyafet yasağının kaldırılmasına, gelir vergisi mağduriyetinin son bulmasından dayanışma aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesine kadar birçok acil çözüm bekleyen önemli teklifimiz dikkate alınmadı. Kamu İşveren Heyeti’nin teklifini Hakemin de kararını, kamu görevlilerinin emeğini değersizleştirmek olarak görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Mengen: Memur-Sen Dik Duruşuyla Üyelerinin Takdirini Bir Kez Daha Kazandı

Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi Murat Mengen “Memur-Sen'imiz başarılarla dolu bir çeyrek asrı geride bırakırken, diğerlerine göre değil, değerlerine göre sendikacılığı benimseyenlerin birlerle başlayan zorlu yolculuğunda bugün milyonlara ulaşmış Türkiye’nin en büyük emek hareketinin adı olmuştur. Bu zorlu süreçte nice müzakereler görmüş, nice zorlukla mücadele etmiştir. 5. Dönem Toplu Sözleşmede müzakerelerin nerede tıkandığını, nerede çarpıtıldığını sahadaki üyelerimiz gayet net bir şekilde görmüştür. Üyelerimiz, dik durarak kamu görevlilerini ezdirmeyen bir Memur-Sen’in üyesi olmaktan gurur duyduklarını ifade etmekteler” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Sivas MTA 1. Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Ekim Salı günü öğle namazı müteakip Divriği İlçesi Kültür Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
30 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Sivas İl Yönetim Kurulu Üyemiz Fikret Yüksek' in kayınvalidesi vefat etmiştir. Cenazesi 29 Eylül Pazar günü öğle namazını müteakip Ulu Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
28 Eylül 2019

EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşyeri Temsilcimiz ve İşletme Müdür Yardımcısı Muammer Töngel’in kayınpederi Hacı Hasan Ateşer vefat etmiştir. Cenazesi 17 Eylül Salı günü Havza Taşkaracaören Mahallesinde ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
17 Eylül 2019

GAP Şube Sekreterimiz (Şanlıurfa) Yılmaz CAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Cenaze 13 Eylül Cuma akşamı yatsı namazından sonra Akçakale Merkez Camisinden kaldırılacaktır. (Taziye Akçakale’de olacak)
13 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Fırat Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Gülcan Aktürk’ün kardeşi vefat etmiştir. Cenaze bugün öğle namazına müteakip Abdullahpaşa Batı Sitesi Camisinden kaldırılarak Güntaşı köyüne defnedilecektir. Taziye yeri: Abdullahpaşa Batı Sitesi Camii taziye evi. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
28 Ağustos 2019

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen