Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Burdur Memur-Sen Teşkilatlarıyla Bir Araya Geldi
30 Eylül 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Burdur Memur-Sen İş Temsilciliğinin düzenlediği İl Divan Toplantısına katılarak 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve hakem heyeti süreci hakkında teşkilatlara bilgi aktardı.

Burdur Memur-Sen İl Temsilciğinin düzenlediği İl Divan Toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul “Kamu işvereni, müzakerede uzlaşılmasına rağmen iş imzaya gelince tutanakta şaştı. Hizmet kollarında çetin bir mücadele verdik, önemli kazanımlar elde ettik. Ama kamu işvereni genel zammın miktarında bir anlaşma olmayınca hem geneldeki diğer kazanımları hem de hizmet kollarındaki kazanımları yok saydı. Toplu Sözleşme geleneğine ters düşen bir tavırla ‘uzlaşılan ve uzlaşılmayan konuların ayrı ayrı tutanağa işlenmesi’ hükmünü çiğnemiş oldu.” dedi

Toplantı Tutanağı Tutulmadı, Uzlaşmazlık Tutanağı Düzenlenmedi

Kamu İşveren Heyetinin tavrının temayülleri çiğnediğine değinen Tonbul, “Tüm sendika başkanları hizmet kolları adına imza atmaya hazır olunduğu halde, genel hükümlerdeki uzlaşmazlık bahane edilerek sendikalar uzlaşmazlık tutanağı için görüşmeye çağrılmadı. Sendikalarımız imzadan imtina etmişler gibi, tek taraflı bir tespit tutanağı tutularak tarafımıza tebliğ edildi. Memur-Sen ve bağlı sendikalarımızla birlikte tebellüğ belgelerine şerh yazdık.  Ayrıca bu hukuksuz uygulamayı hakem heyetine de taşıdık.” şeklinde konuştu.

Hakem Heyetine Uzlaşılan ve Uzlaşılmayan Bütün Teklifleri Sunduk

Memur-Sen’in Toplu Sözleşme masasındaki mücadelesini Hakem Heyeti masasında sürdürdüklerini ifade eden Tonbul “Kamu İşveren Heyeti, imzalanamadığını söylediği toplantı tutanağını heyete sunamadı, niçin tespit tutanağı tuttuğunu da açıklayamadı. Uzlaşı ve paylaşımdan kaçınan bir işveren tavrı ile karşılaştık. Kaybı biz imzalamadık, kazanç üretecek bir teklifi de kamu işvereni masaya getirmedi.” dedi.

Bulut: “Memur-Sen’in Masadaki Dik Duruşu Sahada Büyük Destek Gördü”

Memur-Sen Burdur İl Temsilcisi Murat Bulut “Çok zorlu bir Toplu Sözleşme sürecini alnımız ak başımız dik bir şekilde tamamladık. Eylemse eylem, diplomasiyse diplomasi; Memur-Sen olarak Genel Merkezden İşyeri Temsilcisine kadar tüm Memur-Sen neferleri üzerine düşeni yaptı. Memur-Sen’in duruşu, davasına olan sadakati sahada üyelerimizden büyük destek gördü” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen