Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Burdur Memur-Sen Teşkilatlarıyla Bir Araya Geldi
30 Eylül 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Burdur Memur-Sen İş Temsilciliğinin düzenlediği İl Divan Toplantısına katılarak 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve hakem heyeti süreci hakkında teşkilatlara bilgi aktardı.

Burdur Memur-Sen İl Temsilciğinin düzenlediği İl Divan Toplantısında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul “Kamu işvereni, müzakerede uzlaşılmasına rağmen iş imzaya gelince tutanakta şaştı. Hizmet kollarında çetin bir mücadele verdik, önemli kazanımlar elde ettik. Ama kamu işvereni genel zammın miktarında bir anlaşma olmayınca hem geneldeki diğer kazanımları hem de hizmet kollarındaki kazanımları yok saydı. Toplu Sözleşme geleneğine ters düşen bir tavırla ‘uzlaşılan ve uzlaşılmayan konuların ayrı ayrı tutanağa işlenmesi’ hükmünü çiğnemiş oldu.” dedi

Toplantı Tutanağı Tutulmadı, Uzlaşmazlık Tutanağı Düzenlenmedi

Kamu İşveren Heyetinin tavrının temayülleri çiğnediğine değinen Tonbul, “Tüm sendika başkanları hizmet kolları adına imza atmaya hazır olunduğu halde, genel hükümlerdeki uzlaşmazlık bahane edilerek sendikalar uzlaşmazlık tutanağı için görüşmeye çağrılmadı. Sendikalarımız imzadan imtina etmişler gibi, tek taraflı bir tespit tutanağı tutularak tarafımıza tebliğ edildi. Memur-Sen ve bağlı sendikalarımızla birlikte tebellüğ belgelerine şerh yazdık.  Ayrıca bu hukuksuz uygulamayı hakem heyetine de taşıdık.” şeklinde konuştu.

Hakem Heyetine Uzlaşılan ve Uzlaşılmayan Bütün Teklifleri Sunduk

Memur-Sen’in Toplu Sözleşme masasındaki mücadelesini Hakem Heyeti masasında sürdürdüklerini ifade eden Tonbul “Kamu İşveren Heyeti, imzalanamadığını söylediği toplantı tutanağını heyete sunamadı, niçin tespit tutanağı tuttuğunu da açıklayamadı. Uzlaşı ve paylaşımdan kaçınan bir işveren tavrı ile karşılaştık. Kaybı biz imzalamadık, kazanç üretecek bir teklifi de kamu işvereni masaya getirmedi.” dedi.

Bulut: “Memur-Sen’in Masadaki Dik Duruşu Sahada Büyük Destek Gördü”

Memur-Sen Burdur İl Temsilcisi Murat Bulut “Çok zorlu bir Toplu Sözleşme sürecini alnımız ak başımız dik bir şekilde tamamladık. Eylemse eylem, diplomasiyse diplomasi; Memur-Sen olarak Genel Merkezden İşyeri Temsilcisine kadar tüm Memur-Sen neferleri üzerine düşeni yaptı. Memur-Sen’in duruşu, davasına olan sadakati sahada üyelerimizden büyük destek gördü” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Sivas MTA 1. Bölge Müdürlüğü’nde görev yapan üyelerimizden Personel Şefi Necati Erdoğan’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Ekim Salı günü öğle namazı müteakip Divriği İlçesi Kültür Camiinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
30 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Sivas İl Yönetim Kurulu Üyemiz Fikret Yüksek' in kayınvalidesi vefat etmiştir. Cenazesi 29 Eylül Pazar günü öğle namazını müteakip Ulu Camiinden kaldırılacaktır. Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
28 Eylül 2019

EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşyeri Temsilcimiz ve İşletme Müdür Yardımcısı Muammer Töngel’in kayınpederi Hacı Hasan Ateşer vefat etmiştir. Cenazesi 17 Eylül Salı günü Havza Taşkaracaören Mahallesinde ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
17 Eylül 2019

GAP Şube Sekreterimiz (Şanlıurfa) Yılmaz CAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Cenaze 13 Eylül Cuma akşamı yatsı namazından sonra Akçakale Merkez Camisinden kaldırılacaktır. (Taziye Akçakale’de olacak)
13 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Fırat Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Gülcan Aktürk’ün kardeşi vefat etmiştir. Cenaze bugün öğle namazına müteakip Abdullahpaşa Batı Sitesi Camisinden kaldırılarak Güntaşı köyüne defnedilecektir. Taziye yeri: Abdullahpaşa Batı Sitesi Camii taziye evi. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
28 Ağustos 2019

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen