Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: 4688’le İlgili Kaygı ve Tespitlerimiz Bir Kez Daha Doğrulanmış Oldu
12 Ekim 2019

Memur-Sen Elazığ İl Divan Toplantısında Konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul “4688 Sayılı Kanun ile ilgili 4 yıldır dile getirdiğimiz sorunlar artık görmezden gelecek safhayı geçti. Bir an evvel Toplu Sözleşmenin taraflarını, sürecini ve sonucunu içeren maddeler hakkaniyet gözetilerek revize edilmelidir.” dedi.

Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliğinin düzenlediği İl Divan Toplantısına Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Elazığ Şube temsilcileri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin masada tıkanması ve uzlaşmazlık tutanağı geleneğinin çiğnemesi, sürecin Hakem Heyetine sevk edilmesi ve Hakemin noterlikten öteye geçememesinin 4688 Sayılı Kanun’un işlevselliğinin kapsayıcılığının sorgulanır bir noktaya geldiğini vurgulayan Tonbul,4 yıldır kanundan kaynaklı sorunlara dikkat çekiyoruz, 200 bin işçiye 60 gün 5 milyon 200 bin için 30 gün sürenin adaletli bir çözüm üretmekte yetersiz kaldığını defalarca ifade ettik. Masada yetkisizlerin bulunması işverenin elini güçlendiriyorken, grevsiz bir toplu sözleşmenin emekçinin pazarlık gücünü zayıflattığını söyledik. Hakem Heyetinin Hükümet lehine olan üye dağılımı değişmediği sürece toplu nazarında hakemin kararları adalet ve hakkaniyet bakımından sorgulanmaya devam edecektir.” İfadelerini kullandı.

4688 Sayılı Kanun Hakkaniyet Gözetilerek Revize Edilmeli

Toplu Sözleşme öncesinde kamuda oluşan olumlu hava ve haklı beklentilerin süreç sonunda hayal kırıklığına dönüştüğünü ifade eden Tonbul, mevcut yasayla yapılacak gelecek Toplu Sözleşmelerin kamu görevlilerinin taleplerini karşılamada ve hakkını aramalarında yetersiz kalacağına değinerek; 4688 Sayılı Kanun ile ilgili 4 yıldır dile getirdiğimiz sorunlar artık görmezden gelecek safhayı geçti. Bir an evvel Toplu Sözleşmenin taraflarını, sürecini ve sonucunu içeren maddeler hakkaniyet gözetilerek revize edilmelidir. Mevcut durum Toplu Sözleşmenin itibarına gölge düşürmeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Bahşi: Memur-Sen’in Verdiği Mücadele, Teşkilatlarımızın Gururu Oldu

Toplantıda konuşan Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi “Toplu Sözleşmeden Elazığ teşkilatları olarak beklentilerimiz çok fazlaydı. Hizmet kolları bakımından güzel geçen fakat genel zam oranı gerekçe gösterilerek yok sayılan kazanımların Hakem Kurulu kararıyla da yok sayılması bizler için büyük hayal kırıklığı oldu. Teşkilatlarımız adına şunu gönülden ifade etmek isterim ki; süreç boyunca Genel Merkezimizin gerek masada gerek sahada vermiş olduğu mücadele, gayret ve direnç teşkilatlarımızın gururu olmuştur.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen