Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Memur-Sen Konya İl Divan Toplantısına Katıldı
19 Ekim 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Konya İl Temsilciliğinin düzenlediği İl Divan Toplantısına katılarak, Konya teşkilatlarına 5. Dönem Toplu Sözleşme süreci ve mevcut Toplu Sözleşme Kanunu’na yönelik eksiklikler ve çözüm önerileri hakkında bilgi aktardı.

Memur-Sen Konya İl Temsilciğinin düzenlediği İl Divan Toplantısında Memur-Sen'e bağlı sendikaların Konya teşkilatlarına hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul “Bu yılki Toplu Sözleşme oldukça çetin geçti. Bu doğru fakat önceki yıllarda da benzer mücadeleler vermiş, çok önemli kazanımlara imza atmıştık. Bizim için sorun toplu sözleşmenin pazarlık kısmı değil, kuralların masanın iki tarafını da hakkaniyet çerçevesinde koruyamamasıdır. Uzlaşıya varılmaması durumunda orta yolu bulacak iki tarafın da haklı gerekçelerini gözetecek bir denge mekanizması herkesin beklentisiydi. Ne yazık ki bu dengeyi sağlama yetkisi kağıt üzerinde elinde olan ama icraatte mümkün görünmeyen bir hakem sürecine tanıklık ettik." dedi.

Memur-Sen'in sorumlu sendikacılık anlayışıyla masaya oturduğunu ve verdiği mücadeleyi Türkiye gerçekleri çerçevesinde akla mantığa uygun şekilde sürdürdüğünü ifade eden Tonbul, Memur-Sen olarak omuzlarımızda 1 milyon üyemizin haysiyetinin getirdiği yükü, 5 milyon 200 bin çalışan ve emekliyle beraber 20 milyona yakın vatandaşımızın mesuliyetini taşıyarak oturduğumuz müzakere masasında üzerimize düşen mesuliyeti yerine getirmek ve haysiyeti çiğnetmemek adına imza atmadık. Elbette ki imza atmak kadar atmamak da olağan bir sonuç ama Kamu İşveren Heyeti’nin niyeti ve tavrı kamu görevlilerinin menfaatine bir karara imza atmak gibi bir mesuliyeti taşımadıklarını gösteriyordu.” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen