Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Türkiye’nin Terörle Mücadelesine Emek Örgütlerinden Destek
25 Ekim 2019

Dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda emek örgütü Türkiye’nin terörle mücadelesini destekleyen mesajlar göndererek desteklerini belirtti.

TSK’nın Suriye sınırında terör oluşumuna yönelik başlattığı “Barış Pınarı Harekâtı” sürdüğü sıralarda Memur-Sen, tüm dünyadan emek örgütlerini terör örgütüne karşı ortak bir duruş sergilemeye davet etmek için 4 dilde ortak bir mektubu emek örgütlerine göndermişti.

Memur-Sen’in İngilizce, Fransızca, Arapça ve Türkçe olarak hazırladığı ve 5 kıtada, 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren 250’yi aşkın emek örgütüne gönderdiği mektuba farklı ülkelerin emek örgütleri destek mesajları ile yanıt verdiler. Dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda sendika Türkiye’nin terör örgütlerine karşı haklı harekâtına destek verdi.

Harekatın başarıya ulaşması ile birlikte Suriye sınırında oluşturulacak güvenli bölgenin, Türkiye’de yaşayan 4 milyon Suriyeli sığınmacının vatanlarına geri dönmesine olanak sağlayacak olmasını önemli bulan emek örgütleri, Türkiye’nin attığı adımların Suriye’nin toprak bütünlüğü ve bölgedeki barışın sağlanması adına hayati olduğuna dikkat çektiler.

“Terörle Mücadele’de Türkiye’nin Yanındayız”

Mozambik İşçileri Örgütü, Türkiye’nin terörle mücadelesini desteklediğini ifade ederken, Morityus Emek Kongresi Genel Başkanı Haniff Peerun ise Türkiye’nin bölgede barışı sağlamak yaptığı çabasını desteklediklerini belirtti.

Meksika CROC Uluslararası Sekreteri Jose Del Valle de Türkiye’nin terörle mücadelesini desteklerken, mektupta “Türk halkının maruz kaldığı bu şiddetteki Amerika Birleşik Devletleri'nin rolüne de dikkat çekmek istiyoruz. Sendikalar olarak bugün ülkelerimizin karşı karşıya olduğu emperyalizm, terörizm ve ABD'nin doymak bilmez hırsı gibi tehditlere karşı her zamankinden daha fazla birliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız var ve bu bağlamda ortak bağlarımızı güçlendirmemiz gerekmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Birliği de Türkiye ile dayanışma içinde olduklarını belirterek teröre karşı ortak dayanışma mesajı verirken, Pakistan Birleşik Sendikalar Federasyonu ise tüm sendikaları ile Türkiye’nin terörle mücadelesini koşulsuz desteklediklerini belirtti.

Mektupta ayrıca “Federasyondaki tüm katılımcılar, Büyük Türkiye'nin korunması ve Türk halkının barışı ve güvenliği için hayatlarını vermeye hazırdır. Yarım milyondan fazla üyemiz, ülkemizdeki Pakistan gibi Türkiye ve Türkiye insanlarına sorun yaratan bu zorlayıcı güçlerle savaşmaya hazırdır.” Sözlerine yer verildi.

Gambiya İşçi Kongresi Türkiye’nin bölgedeki barışı sağlamaya yönelik harekatını desteklediklerini ifade ederken, Gine Bağımsız Ulusal Sendikalar Birliği ve Burkina Faso Çalışanları Sendikaları Birliği de Türkiye’nin terörle mücadelesini desteklerini belirtiler.

Öte yandan, dünyanın farklı ülkelerinden destek mesajları, Barış Pınarı Harekatı’nın ateşkesle sonuçlanmasının ardından da gelmeye devam ediyor.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen