Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan MKEK Genel Müdürü Akdere’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
13 Kasım 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, beraberindeki heyetle birlikte Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Akdere’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Türker İpek, Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Mahmut Timur, Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer ve Çankırı İl Başkanı Yenal Bilim’le birlikte MKEK Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Akdere’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette konuşan Tonbul, Genel Müdür Akdere’ye yeni görevinde başarı diledi.

Tonbul, “Yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumumuzun ne kadar büyük bir stratejik öneme sahip olduğunu son yıllarda silahlı kuvvetlerimizin Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Operasyonlarını yürütürken kullandığı yerli ve milli silah ve mühimmatların başarısıyla bir kez daha tüm Dünyaya ispatlamış oldu. Özellikle siyasi gerilimlerde sık sık masaya sürülen ambargo tehdidi artık MKEK’nin ürettiği yerli ve milli silah ve mühimmatlarla büyük ölçüde kırılmış oldu. Bir dönem Türkiye’yi fişek bile vermemekle tehdit eden ülkeler bugün MKEK’nin ürettiği onlarca zorlu testten geçmiş başarılı mühimmatları almak için sıraya giriyor. Bu başarı MKEK’nin yöneticileri ve personelinin başarısıdır.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Tonbul, "Ülkemizin silah sanayisinde bu denli büyümesinde büyük katkısı olan MKEK çalışanlarımız için Enerji Bir-Sen olarak gerek toplu sözleşme gerek KİK toplantıları gerekse de birebir kurum yöneticilerimizle görüşerek birçok kazanım elde ettik, sorunları çözüme kavuşturduk. Çalışanlarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilmesi için hak arama noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de sizlerle birlikte daha güzel işler yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

MKEK Genel Müdürü Akdere ise, Tonbul ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Akdere, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerini takip ettiğini, kamu çalışanları yararına olan her türlü projeye destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen