Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan MKEK Genel Müdürü Akdere’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
13 Kasım 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, beraberindeki heyetle birlikte Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Akdere’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Türker İpek, Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Mahmut Timur, Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer ve Çankırı İl Başkanı Yenal Bilim’le birlikte MKEK Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Akdere’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette konuşan Tonbul, Genel Müdür Akdere’ye yeni görevinde başarı diledi.

Tonbul, “Yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumumuzun ne kadar büyük bir stratejik öneme sahip olduğunu son yıllarda silahlı kuvvetlerimizin Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Operasyonlarını yürütürken kullandığı yerli ve milli silah ve mühimmatların başarısıyla bir kez daha tüm Dünyaya ispatlamış oldu. Özellikle siyasi gerilimlerde sık sık masaya sürülen ambargo tehdidi artık MKEK’nin ürettiği yerli ve milli silah ve mühimmatlarla büyük ölçüde kırılmış oldu. Bir dönem Türkiye’yi fişek bile vermemekle tehdit eden ülkeler bugün MKEK’nin ürettiği onlarca zorlu testten geçmiş başarılı mühimmatları almak için sıraya giriyor. Bu başarı MKEK’nin yöneticileri ve personelinin başarısıdır.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Tonbul, "Ülkemizin silah sanayisinde bu denli büyümesinde büyük katkısı olan MKEK çalışanlarımız için Enerji Bir-Sen olarak gerek toplu sözleşme gerek KİK toplantıları gerekse de birebir kurum yöneticilerimizle görüşerek birçok kazanım elde ettik, sorunları çözüme kavuşturduk. Çalışanlarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilmesi için hak arama noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de sizlerle birlikte daha güzel işler yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

MKEK Genel Müdürü Akdere ise, Tonbul ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Akdere, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerini takip ettiğini, kamu çalışanları yararına olan her türlü projeye destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen