Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan MKEK Genel Müdürü Akdere’ye Hayırlı Olsun Ziyareti
13 Kasım 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, beraberindeki heyetle birlikte Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Akdere’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Türker İpek, Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Mahmut Timur, Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer ve Çankırı İl Başkanı Yenal Bilim’le birlikte MKEK Genel Müdürlüğü’ne atanan Yasin Akdere’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Ziyarette konuşan Tonbul, Genel Müdür Akdere’ye yeni görevinde başarı diledi.

Tonbul, “Yeni görevinizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumumuzun ne kadar büyük bir stratejik öneme sahip olduğunu son yıllarda silahlı kuvvetlerimizin Fırat Kalkanı ve Barış Pınarı Operasyonlarını yürütürken kullandığı yerli ve milli silah ve mühimmatların başarısıyla bir kez daha tüm Dünyaya ispatlamış oldu. Özellikle siyasi gerilimlerde sık sık masaya sürülen ambargo tehdidi artık MKEK’nin ürettiği yerli ve milli silah ve mühimmatlarla büyük ölçüde kırılmış oldu. Bir dönem Türkiye’yi fişek bile vermemekle tehdit eden ülkeler bugün MKEK’nin ürettiği onlarca zorlu testten geçmiş başarılı mühimmatları almak için sıraya giriyor. Bu başarı MKEK’nin yöneticileri ve personelinin başarısıdır.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkan Tonbul, "Ülkemizin silah sanayisinde bu denli büyümesinde büyük katkısı olan MKEK çalışanlarımız için Enerji Bir-Sen olarak gerek toplu sözleşme gerek KİK toplantıları gerekse de birebir kurum yöneticilerimizle görüşerek birçok kazanım elde ettik, sorunları çözüme kavuşturduk. Çalışanlarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilmesi için hak arama noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de sizlerle birlikte daha güzel işler yapacağımıza inanıyoruz” dedi.

MKEK Genel Müdürü Akdere ise, Tonbul ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Akdere, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerini takip ettiğini, kamu çalışanları yararına olan her türlü projeye destek olmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen