Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Enerji Çalışanlarının Taleplerini Bakan Dönmez’e İletti
14 Kasım 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  Genel Başkan Yardımcısı Türker İpek’le birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüşerek hizmet kolu çalışanlarının talep ve sorunlarını iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Başkan Yardımcısı Türker İpek’le birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret ederek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı çalışanları ile bakanlığa bağlı ve ilgili kurumlarda görev yapan enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolun çalışanlarının talep ve sorunlarını iletti.

Görüşmede hizmet kolu çalışanlarının genel talep ve sorunlarına değinen ve Genel Başkan Tonbul özellikle Enerji Bir-Sen’in toplu sözleşmede elde ettiği önemli kazanımlardan biri olan koruyucu giyim yardımı kazanımının uygulanmasında bazı kurumlarda yaşanılan gecikmeler ve bürokrasinin aşılması için bakanlık ve bağlı kuruluşlarda hassasiyet gösterilmesi ve ivedilikle hareket edilmesi adına Bakan Dönmez ’den destek beklediklerini ifade etti.

Tonbul ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının almış olduğu kararla her yıl Kasım ayının ikinci haftasında kutlanmasına karar verilen ‘Enerji Çalışanları Haftası’ için Bakan Dönmez’e özellikle teşekkür etti. Tonbul “Enerji sektörü ülkemizin dışa bağımlılığını azaltma ve sanayimizin büyümesinin öncü lokomotifi diyebiliriz. Bu uğurda gece gündüz, yaz kış, bayram tatil demeden emek veren, risk altında çalışan Enerji çalışanlarımız için bir farkındalık oluşturan bu kıymetli karar için Sn. Bakanımızı kutluyorum ve hizmet kolumuzda görev yapan enerji çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Bakan Dönmez, Enerji Bir-Sen’in Bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlardaki sendikal faaliyetlerini takip ettiğini, kamu çalışanlarının menfaatine olan tüm çalışmaların destekçisi olacaklarını belirtti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen