Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Enerji Çalışanlarının Taleplerini Bakan Dönmez’e İletti
14 Kasım 2019

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  Genel Başkan Yardımcısı Türker İpek’le birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüşerek hizmet kolu çalışanlarının talep ve sorunlarını iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Başkan Yardımcısı Türker İpek’le birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret ederek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı çalışanları ile bakanlığa bağlı ve ilgili kurumlarda görev yapan enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolun çalışanlarının talep ve sorunlarını iletti.

Görüşmede hizmet kolu çalışanlarının genel talep ve sorunlarına değinen ve Genel Başkan Tonbul özellikle Enerji Bir-Sen’in toplu sözleşmede elde ettiği önemli kazanımlardan biri olan koruyucu giyim yardımı kazanımının uygulanmasında bazı kurumlarda yaşanılan gecikmeler ve bürokrasinin aşılması için bakanlık ve bağlı kuruluşlarda hassasiyet gösterilmesi ve ivedilikle hareket edilmesi adına Bakan Dönmez ’den destek beklediklerini ifade etti.

Tonbul ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının almış olduğu kararla her yıl Kasım ayının ikinci haftasında kutlanmasına karar verilen ‘Enerji Çalışanları Haftası’ için Bakan Dönmez’e özellikle teşekkür etti. Tonbul “Enerji sektörü ülkemizin dışa bağımlılığını azaltma ve sanayimizin büyümesinin öncü lokomotifi diyebiliriz. Bu uğurda gece gündüz, yaz kış, bayram tatil demeden emek veren, risk altında çalışan Enerji çalışanlarımız için bir farkındalık oluşturan bu kıymetli karar için Sn. Bakanımızı kutluyorum ve hizmet kolumuzda görev yapan enerji çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Bakan Dönmez, Enerji Bir-Sen’in Bakanlık ve bakanlığa bağlı kuruluşlardaki sendikal faaliyetlerini takip ettiğini, kamu çalışanlarının menfaatine olan tüm çalışmaların destekçisi olacaklarını belirtti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen