Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Amasya’da Gerçekleştirildi
16 Kasım 2019

Memur-Sen Konfederasyonu Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı, Amasya’da gerçekleştirildi. Toplantıya, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Amasya’da düzenlenen toplantıya Memur-Sen Genel Yönetim Kurulu, Memur-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Genişletilmiş Başkanlar kurulunda öncekilerden farklı olarak bazı sunumların da yer alacağını belirterek “Bu toplantıyı tertip etmemizdeki amaç genel merkez binamızda aynı çatı altında buluştuktan sonra motivasyon ve kapasitemizi daha da geliştirmek, sendikal bilincimizi daha da yükseltmeye ilişkin yeni bir ufuk kazanmaktır. Bu toplantının bu yönüyle son derece önemli ve değerli olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Memur-Sen’in şimdiye kadar önemli işler yaptığına vurgu yapan Yalçın, bunun altında örgütlü birlikteliğin ve özverili çalışmanın olduğunu söyledi. Yalçın, “Memur-Sen olarak vardığımız yer önemli ama şairin dediği gibi daha iyisi var her zaman, sınırı yok mükemmele varmanın. Kazanımlarımızı büyütmek, geldiğimiz yeri sağlamlaştırmak, hizmetlerimizi genişletmek için daha çok çalışmak ve büyümek zorundayız.” şeklinde konuştu.

Bayraktutar: Erdemli Bir Sendikacılık Gayesinden Vazgeçmemeliyiz

Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ise, Memur-Sen’in sendikacılıkta bir marka olduğunu ifade ederek “Kuruluştan bugüne yüzlerce insan, binlerce yönetici, yüzbinlerce üye Memur-Sen ve bağlı sendikalar ile temas kurmuştur. Her bir üyemiz ve yöneticimiz sendikacılıkta Memur-Sen’in zirve olduğuna şahitlik etmiştir. Bu zirveyi korumak, yeni zirvelere, ufuklara yol almak için daha iyi ve daha erdemli bir sendikacılık gayesinden vazgeçmemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı kapsamında ayrıca bir dizi sunumlar da gerçekleştirildi. “Uluslararası Çalışma Örgütleri Bağlamında Emek Örgütlerinin Vizyonu ve Memur-Sen Örneği” başlığı ile Bülent Pirler, "Sivil Toplum Kuruluşlarında Ahlaki İlkeler, Sorumluluklar ve Davranışlar” başlığı İle Mehmet Güney, “Sendika-Sivil Toplum ve Sendika-Siyaset İlişkileri” başlığı ile Prof. Dr. Vedat Bilgin ve “Referans Kaynaklarımız, Teşkilat Yapılarımız, Sistem Tasarımlarımız ve ideallerimiz” başlığı ile Prof. Dr. Mete Gündoğan, katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen