Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Amasya’da Gerçekleştirildi
16 Kasım 2019

Memur-Sen Konfederasyonu Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı, Amasya’da gerçekleştirildi. Toplantıya, Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Amasya’da düzenlenen toplantıya Memur-Sen Genel Yönetim Kurulu, Memur-Sen'e bağlı sendikaların Genel Başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Genişletilmiş Başkanlar kurulunda öncekilerden farklı olarak bazı sunumların da yer alacağını belirterek “Bu toplantıyı tertip etmemizdeki amaç genel merkez binamızda aynı çatı altında buluştuktan sonra motivasyon ve kapasitemizi daha da geliştirmek, sendikal bilincimizi daha da yükseltmeye ilişkin yeni bir ufuk kazanmaktır. Bu toplantının bu yönüyle son derece önemli ve değerli olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Memur-Sen’in şimdiye kadar önemli işler yaptığına vurgu yapan Yalçın, bunun altında örgütlü birlikteliğin ve özverili çalışmanın olduğunu söyledi. Yalçın, “Memur-Sen olarak vardığımız yer önemli ama şairin dediği gibi daha iyisi var her zaman, sınırı yok mükemmele varmanın. Kazanımlarımızı büyütmek, geldiğimiz yeri sağlamlaştırmak, hizmetlerimizi genişletmek için daha çok çalışmak ve büyümek zorundayız.” şeklinde konuştu.

Bayraktutar: Erdemli Bir Sendikacılık Gayesinden Vazgeçmemeliyiz

Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ise, Memur-Sen’in sendikacılıkta bir marka olduğunu ifade ederek “Kuruluştan bugüne yüzlerce insan, binlerce yönetici, yüzbinlerce üye Memur-Sen ve bağlı sendikalar ile temas kurmuştur. Her bir üyemiz ve yöneticimiz sendikacılıkta Memur-Sen’in zirve olduğuna şahitlik etmiştir. Bu zirveyi korumak, yeni zirvelere, ufuklara yol almak için daha iyi ve daha erdemli bir sendikacılık gayesinden vazgeçmemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısı kapsamında ayrıca bir dizi sunumlar da gerçekleştirildi. “Uluslararası Çalışma Örgütleri Bağlamında Emek Örgütlerinin Vizyonu ve Memur-Sen Örneği” başlığı ile Bülent Pirler, "Sivil Toplum Kuruluşlarında Ahlaki İlkeler, Sorumluluklar ve Davranışlar” başlığı İle Mehmet Güney, “Sendika-Sivil Toplum ve Sendika-Siyaset İlişkileri” başlığı ile Prof. Dr. Vedat Bilgin ve “Referans Kaynaklarımız, Teşkilat Yapılarımız, Sistem Tasarımlarımız ve ideallerimiz” başlığı ile Prof. Dr. Mete Gündoğan, katılımcılara sunum gerçekleştirdi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen