Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Senegal’de SUDETEN’in Kongresine Katıldı
11 Aralık 2019

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Senegal Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu’na (CSA) bağlı SUDETEN’in düzenlediği kongreye katıldı.

Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri yurtdışında da faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Son olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Senegal Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu’na (CSA) bağlı SUDETEN’in düzenlediği kongreye katılmak için Senegal’in Dakar kentine gitti.

Burada katıldığı kongrede konuşan Tonbul, küresel sendikacılığın gelişmesinin demokrasi ve dünya barışı için çok önemli olduğunu ifade ederek, bu hedefe ulaşmanın yolunun da iş birliğinden geçtiğini söyledi.

Sözlerine programı organize edenlere müteşekkir olduğunu belirterek başlayan Tonbul, “Sosyal ve sendikal şartların zor koşullar altında olduğu bir dönemde, sendikal hareketi daha etkin kılabilmek için yeni teklifler kurmak kaçınılmaz bir koşul haline gelmiştir. Bu vesileyle, SUDETEN ekibine ve yeni yönetimine başarılar diliyorum, çünkü küreselleşen bir dünya koşullarında sendika lideri olmak büyük cesaret, inanç ve kabiliyet gerektirir” ifadelerini kullandı.

Hedefimize Ulaşmanın Yolu İşbirliğinden Geçiyor

Sendikaların birleştirici olduğunu belirten Tonbul, sözlerine şu şekilde devam etti: “Sendikacı kimliğimizle taleplerimizi kazanmak adına faaliyetlerimizi yoğunlaştırmalıyız. En önemlisi örgütlenmeliyiz ve tüm çalışanlarımızla dayanışma ve iş birliği içinde olmalıyız. Bizler, yani emeğin koruyucusu olan sendikacılar, sadece emek hareketi lideri değil, insan haklarını ve insan onurunu koruyan erdemli aktivistleriz. Üç milyar insan günde 3 dolardan daha az parayla hayatta kalıyor, 26 milyarder 2 milyar insanın varlığının eşdeğerine sahip; günlük dolaşımdaki finansal kütle, tüm merkez bankalarının birikmiş rezervinin 10 katını temsil ediyor. Bu nedenle sendikacılığın gelişmesi demokrasi ve dünya barışı için çok önemli olacaktır. Bu hedefe ulaşmanın yolu da iş birliğinden geçiyor. Bu bağlamda, küreselleşmiş bir kapitalizme karşı uluslararası dayanışmamızı ve iş birliğimizi artırmalıyız. Örgütlenmede, sendikal eğitimde, iletişim gelişiminde ve sendikalarımızı güçlendirmede daha iyi çalışmalıyız. Önceliğimiz ve göz ardı etmememiz gereken sorumluluğumuz, sendika örgütlerimizin geleceğe ve getireceği değişikliklere hazırlamaktır.”

Programa Batı Afrika Enerji Sendikaları Birliği Genel Sekreteri Tıtılo Légré Nazaire, Mali'den SYNATELEG Genel Sekreteri Thierno Oumar Balde ve Gine ile Nijer Enerji sendikaları başkanları da katıldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığında Teknik Şef olarak görev yapan üyemiz Halit Tayfur Güre 44 yıllık kamu hizmetini tamamlayarak emekli olmuştur. Emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve huzur diliyoruz.
24 Şubat 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü Satınalma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında Şef olarak görev yapan sendikamızın ilk üyelerinden Sn. İsmail Konca 42 yıl hizmetini tamamlayarak 20 Şubat Perşembe günü emekli olmuştur. Üyemize sağlıklı ve mutlu bir emeklilik diliyoruz.
20 Şubat 2020

EÜAŞ İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığı’nda görevli üyemiz Yarkın EROL’un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Şubat Salı günü ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 314 09 49)
18 Şubat 2020

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen