Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Kazanımı Koruyucu Giyim, DSİ Çalışanlarına Hayırlı Olsun
13 Ocak 2020

Değerli Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu Çalışanlarımız,

Enerji Bir-Sen olarak çeyrek asırdır verdiğimiz sendikal mücadelemizin en büyük kazanımlarından biri olan, 1. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde elde ettiğimiz Koruyucu Giyim Malzemesi, takip ve çabalarımız neticesinde uygulanmaya devam etmektedir.

Geçtiğimiz hafta yayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Koruyucu Giyim Malzemesi Komisyon raporunda çalışmalarımız neticesinde açık arazi, şantiye, atölye, danışma-denetim ve matbaa, arşiv, kütüphane, teknik hizmetler, genel idari hizmetler ve yardımcı hizmetler personeline 4.338TL, Laboratuvar teknik ve sağlık hizmetleri personeline 4529TL olarak ödenmesini sağlayarak DSİ çalışanlarımız adına büyük bir kazanımın altına imza atmış olduk.

Koruyucu Giyim Malzemesi kazanımımızın Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolumuza özgü bir kazanım olması sendikal mücadele tarihinde Enerji Bir-Sen’i ayrı bir konuma taşımaktadır. Koruyucu Giyim Malzemesini kazanıma dönüştürdüğümüz 1. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinden (2012) beri geçen 8 yıl içinde kurum çalışanlarımıza büyük ölçüde fayda sağlayarak, mağduriyet yaşamalarının önüne geçmiş olduk.

Elbette ki böylesine kıymetli bir kazanımın ortakçısı, haset edeni, iftira ve çamur atanı da çok olacaktır.

 

Masada mücadele vererek kazanımı elde eden Enerji Bir-Sen,

Kazanımı korumak ve kapsamını genişletmek için uğraşan Enerji Bir-Sen,

Kurum kurum mevzuatta ve uygulamada çıkan tüm sorunlara çözüm üreten Enerji Bir-Sen,

Komisyonlarda Koruyucu Giyim’e ayrılan miktarı artırmak için çabalayan Enerji Bir-Sen,

 

Ama emeği, mücadeleyi, başarıyı ve alın terini yok sayarak ortakçılığın da ötesinde direkt sahiplenme küstahlığını gösteren başkaları…

Enerji Bir-Sen üyeleri ve hizmet kolu çalışanları için verdiği hak emek mücadelesi kadar, elde ettiği hakları da savunmayı her zaman kendine şiar edinmiş ve bundan hiçbir zaman geri durmamıştır.

Enerji Bir-Sen masada kazanımlar için mücadele ederken, birileri dışarda ellerinde balonlarla oynayarak yaptığı sözde göstermelik eylemde işverene tek bir söz dahi etmeden köhne bir zihniyetle, tek hedefi YETKİLİ SENDİKA’dan rol çalmak olan bir şuur asla kamu görevlilerine fayda sağlayamaz. Zira ne çalışanın derdiyle dertlenmekteler ne de dertlerine derman olmaktalar. Yalan yanlış söylentilerle, desteksiz vaatlerle kandırdıkları üyelerle günü kurtaranların sendikacılığı 15 Mayıs’a kadardır.

 

Toplu Sözleşmede imzası olan Enerji Bir-Sen,

Koruyucu Giyim Komisyonunda imzası olan Enerji Bir-Sen,

YETKİLİ SENDİKA ENERJİ BİR-SEN

 

2010 yılına kadar yetkili oldukları halde kamu görevlilerine bir faydası dokunmayanların bundan sonra da hangi başarının altında imzası olabilir?

Siz değerli üyelerimiz ve hizmet kolu çalışanlarımızın vicdanına sunuyoruz…

Enerji Bir-Sen Genel Merkezi

 

 

 

 

 

4. Dönem Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu Toplu Sözleşme İmzaları

(Koruyucu Giyim Malzemesi Kazanımımız, 5. Dönem Toplu Sözleşmede Hakem Heyetinden aynı şekilde geçerek devam etmiştir.)

 

 

 

 

 

DSİ Genel Müdürlüğü Koruyucu Giyim Malzemesi Komisyonu İmzaları

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen