Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen Kazanımı Koruyucu Giyim, DSİ Çalışanlarına Hayırlı Olsun
13 Ocak 2020

Değerli Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu Çalışanlarımız,

Enerji Bir-Sen olarak çeyrek asırdır verdiğimiz sendikal mücadelemizin en büyük kazanımlarından biri olan, 1. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde elde ettiğimiz Koruyucu Giyim Malzemesi, takip ve çabalarımız neticesinde uygulanmaya devam etmektedir.

Geçtiğimiz hafta yayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Koruyucu Giyim Malzemesi Komisyon raporunda çalışmalarımız neticesinde açık arazi, şantiye, atölye, danışma-denetim ve matbaa, arşiv, kütüphane, teknik hizmetler, genel idari hizmetler ve yardımcı hizmetler personeline 4.338TL, Laboratuvar teknik ve sağlık hizmetleri personeline 4529TL olarak ödenmesini sağlayarak DSİ çalışanlarımız adına büyük bir kazanımın altına imza atmış olduk.

Koruyucu Giyim Malzemesi kazanımımızın Enerji, Sanayi ve Madencilik hizmet kolumuza özgü bir kazanım olması sendikal mücadele tarihinde Enerji Bir-Sen’i ayrı bir konuma taşımaktadır. Koruyucu Giyim Malzemesini kazanıma dönüştürdüğümüz 1. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinden (2012) beri geçen 8 yıl içinde kurum çalışanlarımıza büyük ölçüde fayda sağlayarak, mağduriyet yaşamalarının önüne geçmiş olduk.

Elbette ki böylesine kıymetli bir kazanımın ortakçısı, haset edeni, iftira ve çamur atanı da çok olacaktır.

 

Masada mücadele vererek kazanımı elde eden Enerji Bir-Sen,

Kazanımı korumak ve kapsamını genişletmek için uğraşan Enerji Bir-Sen,

Kurum kurum mevzuatta ve uygulamada çıkan tüm sorunlara çözüm üreten Enerji Bir-Sen,

Komisyonlarda Koruyucu Giyim’e ayrılan miktarı artırmak için çabalayan Enerji Bir-Sen,

 

Ama emeği, mücadeleyi, başarıyı ve alın terini yok sayarak ortakçılığın da ötesinde direkt sahiplenme küstahlığını gösteren başkaları…

Enerji Bir-Sen üyeleri ve hizmet kolu çalışanları için verdiği hak emek mücadelesi kadar, elde ettiği hakları da savunmayı her zaman kendine şiar edinmiş ve bundan hiçbir zaman geri durmamıştır.

Enerji Bir-Sen masada kazanımlar için mücadele ederken, birileri dışarda ellerinde balonlarla oynayarak yaptığı sözde göstermelik eylemde işverene tek bir söz dahi etmeden köhne bir zihniyetle, tek hedefi YETKİLİ SENDİKA’dan rol çalmak olan bir şuur asla kamu görevlilerine fayda sağlayamaz. Zira ne çalışanın derdiyle dertlenmekteler ne de dertlerine derman olmaktalar. Yalan yanlış söylentilerle, desteksiz vaatlerle kandırdıkları üyelerle günü kurtaranların sendikacılığı 15 Mayıs’a kadardır.

 

Toplu Sözleşmede imzası olan Enerji Bir-Sen,

Koruyucu Giyim Komisyonunda imzası olan Enerji Bir-Sen,

YETKİLİ SENDİKA ENERJİ BİR-SEN

 

2010 yılına kadar yetkili oldukları halde kamu görevlilerine bir faydası dokunmayanların bundan sonra da hangi başarının altında imzası olabilir?

Siz değerli üyelerimiz ve hizmet kolu çalışanlarımızın vicdanına sunuyoruz…

Enerji Bir-Sen Genel Merkezi

 

 

 

 

 

4. Dönem Enerji, Sanayi ve Madencilik Hizmet Kolu Toplu Sözleşme İmzaları

(Koruyucu Giyim Malzemesi Kazanımımız, 5. Dönem Toplu Sözleşmede Hakem Heyetinden aynı şekilde geçerek devam etmiştir.)

 

 

 

 

 

DSİ Genel Müdürlüğü Koruyucu Giyim Malzemesi Komisyonu İmzaları

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen